» »

WTF mene jebe?

WTF mene jebe?

sirotka ::

Zdravo!
Imam venice 3200+ lbble 0520cpgw, dfi ultra infinity, twinmos rame, lc 550 silent giant.
Problem pa je v tem, da se mi procesor nekam čudno navija:
10*260 delujejo igre in vsi testi, samo prime vrže eror.
tud na 250*10 vrže ven eror, proc pa pride do winsov celo na 310*10 in 1.8v.
A ma kdo kaj izkušenj s tem platam, če se mogoče pregrevajo nbji? Vent in rebra gor so zelo mala, še bolj glasna, vse skupaj pa je jasno po prvi minuti, ko je comp prižgan prevroče, da bi gor držal prst.
http://www.ninjalane.com/display.aspx?d... v tem testu so meli nekaj problemov z htt nad 250... Bi se mi splačalo menjat nb hladilnik. Je zalman 47 dober ali obstaja kaka druga(poceni) rešitev?
Možno, da je tud napajalc kriv...samo dvomim.

xenon74 ::

Lahko je pa tud oboje. LC ni glih namenjen za konkretna navijanja, infinity plate pa tud ne - če jo malo ne predelaš :D
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()

Spajky ::

Problem je v frekvencah in latencah memorije IMHO, Zakaj! ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

sirotka ::

če dam previsok htt, mi išče raid, čeprau je skloplen. Drugače pa infinity so na testih ful hvalil, sm tale ninja so rekl da so mel probleme.
Zdj mam rame na 2,2,2,2,6 pa ratio 1:0,8, tako da niso rami krivi

Yuka ::

nalož si nvtune program, pa poglej kok maš htt frekvenco, lah da je to problem.. js pr mojmu newcastlu, morm met tm okol 800 htt freq, da mi deluje, tm okol 950, sm 1x probu pa res da pol dost hitr dela, sam ti pa fuknejo določene zadeve error, recimo zamrznu mi je v špilu, medtem k sm lah 3 x 3dmark03 pognau.. ipd..

naštimi, da bo tm okol 800 ane..pa najnovejši bios si dej dol,.... preglej vse nastavitve 2x.. če negre drugač magar zmanjšaj rame na 166.. sej boš dobu speed nazaj, pa še latencye boš dou lah manjše

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yuka ()

sirotka ::

al mam na 2,2,2,2,6 tko da kj manš ne morm met, pa še dual je enablan. htt, pa tud ni kj velik, če mam na 260*10 pa htx3. Čist čudnu, ok da bi dubu proc k se slabo navija, sm da je pa razlike po 600mhz je pa res čudn. 2600 dela recimo vse...sm prime ne, do winsou sm pa dns pršu na 320*10.

sirotka ::

kako to mislš, če plate malo ne predelaš?

Yuka ::

Men se zdi da je problem v ramu, nevem pa ker ne vidm kako in kdaj se ti ustav..A maš najnovejši bios pa superpi najnovejši? Mogl bi se v biosu , dat znižat rame na 166, potem maš več placa za overclock. Pa htt je 3x kul ja,.. mogl bi ti delat normalno.. Čudno je recimo dati 3dmark nardi do konca uno drugo pa ne? Kašne maš pa kej stopinje po 3dmarku apa superpi ? Latence so dobre ane, samo za tak overclock skor predobre, probi za eno zvišat vsako.. prlep še cpu z slikce če se ti da

sirotka ::

nene....jst mam ram na 166, oz. divider je na 0,8. na 2.2.2.2.6 mi zdržijo do tm max nekje 260. Sj pravm, da se zbudi na 3200, potem pa al se ustav pri winsih. Včasih pa nek raid array drka, pa sploh nimam raida vkloplenga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD 3700+ pomoč naviti

Oddelek: Navijanje
432320 (1588) m0LN4r
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310684 (6593) GaS
»

Opis DFI LANParty nF3 250Gb in pa test 754 plat... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
38219526 (10067) mzidy
»

Athlon 64 venice + navijanje

Oddelek: Navijanje
222296 (1408) prismo
»

Ne gre naviti A64 3000+ ? Pomoc ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
535154 (3968) Cranchi

Več podobnih tem