» »

PC za obdelavo zvoka

PC za obdelavo zvoka

ethelred ::

Zanimajo me vaši predlogi za konfiguracijo PC-ja, ki bo namenjen prvenstveno obdelavi zvoka. Cpu bi naj bil intel, ram vsaj 1 GB (DDR2?), dobra zvočna kartica, disk nekje okoli 200 GB (mogoče SATA 2), DVDRW in ostale malenkosti. Grafična ni tak strašno pomembna. Budget je nekje do 400.000 SIT.

AndrewSmith ::

Asus A8N-SLI DELUXE ATHLON 64 nForce 4 40.500 sit
AMD ATHLON 64 X2 4400+ BOX S939 Toledo 142.900 sit
Big Typhoon (CL-P0114) - Zmogljiv procesorski hladilnik 9.800 sit
Ram DDR 1GB GeIL PC3200 Cas 2-2-2-5(400) UltraX DualChannel (2*512) Bakreni/Platinum hladilnik s termo nalepkami, ročno izbrani najboljši čipi 39.900sit
GeCube PCI-Express ATI RADEON X700PRO 128MB SilentCool Solution GC-HP700PROG-C3 heat pipe 38.900 sit
250GB HITACHI GST T7K250 7200rpm 8MB cache Serial ATA2/300 29.500sit
NEC ND-4550A črne barve 12.500sit
Napajalnik TAGAN TG-480-U01 480W Black Dual fan z aktivno PFC z SSI (EPS 24pin+8+4), ATX 12V (20+8+4) 2xVGA konektor, 4xSATA 22.900sit
Skupaj:336.900.00sit
AMD pa trenutno sprasi vsakega Pentiuma tako da ce hoces posten proc bo ta
dvojedrni Athlon prava izbira.
Za zvocno je pa tako.Prav za produkcijo in obenem z "sprejemljivo" ceno si oglej
to,ce ti je pa predrago pa vsaj to.
Lahko bi vzel tudi kaj od Creativa,vendar ni to to ce se mislias bolj resno ukvarjat s tem.

Jan987 ::

nevem zakaj rabš sli plato če dap pa kartico k ne podpira SLI ja. Pa mogoče namesto tega 2giga rama

AndrewSmith ::

Zato ker je ta deluxe in ima nekaj bonbonckov vec
od navadne in dfi ultra-d.
Za obdelavo zvoka je bistvo da ma plata cimvec prikljuckov
itd.,ker obstaja precej naprav katere je treba na PC priklopit.
1GB rama je pa za zvok trenutno dovolj.Ob priliki
se vedno lahko doda 1GB.

Jan987 ::

sam pol nej vzame 1 giga v kosu da bo potem lažje nadgradil ker baje 4*512 ne dela avno najboljše

Zheegec ::

Zato ker je ta deluxe in ima nekaj bonbonckov vec

Več bombončkov - ki jih 99% ljudi ne pozna in/ali ne potrebuje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AndrewSmith ::

Jih bo ze spoznal te bonboncke ko bo razne aparature
zacel kupovat :D

SasoS ::

ročno izbrani najboljši čipi

To sigurno pomaga pri obdelavi zvoka :D

AndrewSmith ::

Ne....pomaga pa pri stabilnosti kompa.
Sem pa te navedu ker so best buy,da ne
bo lih najcenejsih dal v tak komp,ne.

tiborrr ::

In zakaj bi dal v racunalo za obdelavo zvoka not igracarsko kartico? Pomoje bo tole bolj na mestu:

Cenik od Mlacoma:
ABIT AG8-V 915P +SB+GBL+SATA+FW....35.040
INTEL Pentium 4 630 3.0/800 2MB BOX LGA....51.120
2x 512MB PC3200 DDR PATRIOT s hladilnikom....27.600
SEAGATE 200GB 7200 SATA 8MB NCQ....32.640
ASUS GF 6200TC 16MB/128MB dvi/tvout PCIe....15.480
CREATIVE X-FI Xtreme Music....33.840

ohisje z napajalnikom (tihim) po zelji, priporocam tudi menjavo BOX hladilnika s kaksnim Zalmanom CNPS7000 - ni pretirano drag, a je tih :).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Spajky ::

Če bi se mene vprašalo za polprofesionalno uporabo za domači mali studio: kot prvo, čim tišji komp (kvalitetno ohišje in tih dober malo predimenzioniran PSU za dober airFlow + input vent na kišti, pa vse vente na 5V ali vsaj na 7V), pol pa:

-kaka brezhibna cenejša rabljena Asus plata za P4, kompatibilna z Asus_CT-479 adapterjem ala P4P800-???, defalt adapter coolerjem in P-M_740 ter giga kvalitetnega Kingston DDR433-PC3500 Rama (lahko 2x512 za dual channel) ter navit 1 korak manj kot dokler gre ram (z nižanjem množilnika CPU ter 1:1 fsb/ram) z ne več kot 1 korak višjimi Vcore in Vdimm ... Bo cca. 2,5GHz, kar bo hitro ko P4 na 4GHz, pa tiho in ne vroče! Mali ventič na Northbridge HS na plati na isto 5V!

- WD76Gb Raptor disk za sistem na Fat32 (8GB) in ostalo Particija na NTFS za Delovni (scratch) del ter en veelik 8MBcache7200rpm dodatni disk za arhiviranje!
Kak manjši vent na 5V pod njima ne bi škodil in diske na gumice vpet!

- grafa najcenejša ki gre na ono plato in ima izhod za 2 monitorja, če ni brez venta, pa vent dat na 5V tudi. Vse vente podmazat z mastjo takoj nove!, po možnosti jih mountat preko spužvic in brez šraufov (vidi na moji strani pod komp/modifik).

- nobenega nepotrebnega hardverja /navadna Ps2 miš in keyboard/ in izklopit nepotrebne stvari v Biosu ! Nobenih nepotrebnih programov v Winsih (v nasprotnem slučaju double boot!!!) Softwer (ne najnovejši-bloated) in samo z opcijami, ki ti bodo tudi res rabile! Danes dva kvalitetna flat 17˝CRT-ja dobiš že za manj kot 40kSit! WinXP in po instalaciji potrebnih programov in nastavitvah ter ter varnostni kopiji (zGhostani) sklestit vseh nepotrebnih stvari (servisov in system restore) in "tweakanju" z XPlite - www.litepc.com ter opstalo in ko vse dela BP, spet napravit varnostno kopijo sistema!

- Audio kartica: tle bi blo za debatirat, ma obvezno interno kartico z ZUNANJO enoto npr. Creativov Audigy4 (vse Creative par let nazaj imajo soliden MIDI synth - Roland zvoki) ali bolje in še dražje je tudi na voljo, če je keš in dodatna klaviatura [workstation] ali modul (to bo najdražji kos v kompu!!!)...

- kvaliteten DVDrw (za delat arhive in bekape, tudi sistema!)

- kakšne dobre AKG slušalke in dober pevski mikrofon ter obvezno profi 2kom monitorske zvočnike (lahko tudi iz druge roke vse, če je brezhibno; pride vsaj pol ceneje!)

- pa redno delat bekape stvari, ko se slucajno kaj vsuje, ne bi jokal kolk dni dela je šlo v ramengo! :-) (meni je ravno včeraj šlo, sicer nekritičnih 2 uri - 200MB mp3-jev k hudiču, pa sem jih glih danes mislu zapečt!)

- definitivno, ne glede kar drugi pravijo, NE rabiš: 64bit ali dvojedrnega proca !!! Rabiš hiter in kvaliteten sistem, kar po moje to bi blo za par let zadosti !!!
(pa niti ne tako zelo drago, dodatki zunanji, ki sem jih navedel, te bodo prišli skor isto kot sam komp, če hočeš met solidno stvar! Računam, da bi te sam komp tak prišel čez 200k brez zvočne. Če hočes prišparat jemlji kvalitetno a brezhibno robo iz druge roke, se splača, precej prišparaš - za enak denar maš boljšo robo kot glanc novo iz trgovine! Dobro premisli ta moj predlog! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

AndrewSmith ::

Spajky to si dobro spisal :D
Na pentium M nisem pomislu,res da
je bolj za igre,ampak ce moj Barton
poganja Cubase in te stvari brez problema
jih bo tudi ta,pa se precej hladen je in
ga komot pasivno shladis.
On je pac navedu da ma 400.000sit namen dat za komp
in sem za ta kes najdu naj kar se da dobit za to.
Res da trenutno dvojedrne proc ne izkorisca skoraj
nobena aplikacija vendar se bo to kaj kmalu spremenilo
in z nakupom dual core-a si zagotovi za nekaj let
rezerve.
Glede Audigy4pro,pa naj povem da ni vreden
tega kesa.Sem si ga sam hotel kupit,pa mi
je frend(DJ in producent) totalno odsvetoval
te vrste zvocnih kartic,ker majo prevec nepotrebne
navlake na sebi in navedene specifikacije tudi
niso realne.
Za produkcijo rabi profi stereo zvocno kartico,ne
pa 7.1,THX,.....ipd.
Sem mu zgoraj dal linke od dveh zvocnih kartic katere
se trenutno najbolj splaca kupit.
Drugace se pa z ostalim strinjam s tabo...dobri nasveti
katere bom se jst uporabu za bodoci komp ;)

tiborrr ::

Vidis, vidis, Spajky, CT-479 pa sem tudi sam pozabil priporociti, pa ceprav sem se sedaj spustil v te adapterske vode :P
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Studijska" zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
494061 (3065) igor0203
»

več zvočnih v eni kišti

Oddelek: Strojna oprema
81379 (1144) bbf
»

Mnenje o računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705657 (4633) Kato
»

maticna Asus A8N -E nForce 4Ultra ??

Oddelek: Kaj kupiti
191344 (1131) Jan987
»

Nakup novega računalnika / ~ 400.000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
432195 (1332) PrimozR

Več podobnih tem