» »

Načrt za pečeni palm130 ali kako pustiti dlančnik v vročem avtu!

Načrt za pečeni palm130 ali kako pustiti dlančnik v vročem avtu!

cholt45 ::

Problem ima več težavnostnih stopenj, zato prosim izberite sebi primerno, da nebo po nepotrebi napisanih preveč besed < - khm!

Moja pametna glava z deformirano nevronsko mrežo je poleti pustila svoj palm130m na zadnji polici v avti, ki je mimogrede cvrl jajčka na soncu. Odtistihmal se malček obnaša sila čudno(zmrzuje) in mislim da je ali skurjen kaki čip ali pa ma nekje ustvarjen kratki tok! Na začetku je delal kolikor tolikor normalno, se pravi vsaj en dan brez zmrza, kasneje se je usrav v hlače že ob kakem srednjem stresu v žepu! Na začetku je bilo slišati nekakšen šum ob priključitvi na napajalnik. Zvok bi lahko definiral kot ene vrste srednje do visokofrekvenčno cvrčanje-cviljenje, zelo podobno zvoku naše televizije med preklapljanjem med kanali!
Prej se ga je dalo vklopiti, da je vsaj krajši čas delal, sedaj mi ga pa sploh več ne uspe zagnati, verjetno je baterija prazna ali nekaj! Ker ga po mojem tudi ne polni več pravilno ali pač sploh ne!
Zelo bi bil hvaležen, če razberete kako napako iz tega kracanja, ki bi jo bilo mogoče odpraviti doma!
Zelo bi bil hvaležen drugič , če ima kdo kakšno idejo kje bi se dalo dobiti načrte za tega palm-a1
lp cholt

Azrael ::

Crknilo je nekaj kar nima rado vročine, to pa so predvsem elektrolitski kondenzatorji in/ali baterija.

Ker je bilo slišati neko čvrčanje, ki je znak, da napajalni sklop ne dela najbolj prav ali je preobremenjen je lahko poleg že omenjenih problemov popustilo tudi lepilo v kakšnem jedru transformatorja ali dušilke - nestabilno napajanje in temu primerno delovanje.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava ure - Pomoč pri izdelavi vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163324 (1667) pure00
»

Zagon računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
6589 (517) DeathKiller
»

Cvrčanje v kišti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504831 (4028) Pyr0Beast
»

[fizika] nekaj vprašanj

Oddelek: Šola
61659 (1592) marnit
»

Dlančniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
904972 (4164) Caligula

Več podobnih tem