» »

[pomoč]problem z mysql bazo

[pomoč]problem z mysql bazo

NoBody- ::

Pozdravljeni!

Imam en problem in upam da bi mi vi lahko pomagail. Na svoj server sem si namestil php fusion portal, pred tem pa sem imel phpbb forum. In ko sem naredo backup databse na phpbb in jo hotel obnoviti v php fusion mi ni šlo. To bi rad naredo, ker bi rad ohrano userje ki so bili prej registrirani na phpbb in poste, da bi se vse preneslo na php fusion. Če imate kakršnkoli predlog kako bi to naredo nedabi se morali userji še 1x registrirat in da bi ohrano poste z njimi na dan

Hvala in lep pozdrav!

root987 ::

Sicer takšnega prenosa sam še nisem kdaj izvajal, a bi na podlagi mojih izkušenj rekel da kar direkten prenos iz enega portala v drugega ne bo mogoč - že zaradi drugače zasnovanih tabel ne.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

sverde21 ::

Sicer še nism mel izkušenj z PHP Fusion ampak uporabnike bi se verjetno dalo prenesti, ampak moraš pogledati, kakšne podatke rabiš tam, tako da daš podatke iz phpbb na pravo mesto, potem se da tudi kakšno skripto napisat, da to malce poenostavi, če je veliko uporabnikov, za sporočila pa ne vem, ker tisto se pa potem že vse skupaj navezuje... :\ sicer pa ti lahko predlagam portal phpBB Plus (poglej pod downloads), ki bazira na forumu phpBB in tja notri bi pa lahko čisto enostavno prenesel vse skupaj brez komplikacij :)
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

Tody ::

jest sem se pa že jebal z tem sicer ne z istim portalom toda... RunCMS je ime portalu in PHPBB je inštaliran kot plugin ali pa modul in fora je bila da je bil portal potem tudi integriran v portal torej se ni odprlo novo okno. V vseh tabelah torej moreš spremenit prefix iz phpbb_users v runcms_phpbb_users. Toda z tem še ni pravljice konec. Kasneje se je izkazaklo kljub temu da so vsi posti prenešeni in vsi uporabniki tam. Ljudje niso imeli pravic za spreminjanje lastnih profilov (fora je bila v nekem nesporazumu v hirarhiji portal forum), nam adminom je seveda vse delovalo :) Toda ko smo hoteli dodati novega moderatorja iz stare baze (pred portalom) se je zadeva toliko zakomplicirala da smo vse zbrisal in jovo na novo, v kurac je šlo nevem koliko 1000 postov in 74 uporabnikov. For crying out load get some new CMS. Uporabi Subdreamer LITE ali pa PHPBB plus ali kako 3 varjanto. Prenašat in jebat se enostavno ne splača če nisi doma v php in mysql sranju...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stran znotraj strani

Oddelek: Izdelava spletišč
91416 (985) Tody
»

Skripta za portal z preglednim forumom...

Oddelek: Izdelava spletišč
251796 (1534) Bidox14
»

content management system (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
545116 (3912) Tody
»

Integracija PhpBB v spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
251803 (1475) roli
»

Kaj namesto phpBB?

Oddelek: Izdelava spletišč
171354 (1099) OwcA

Več podobnih tem