» »

content management system

content management system

1
2
»

Penny ::

Jaz bi sam vprašo kaj točno je cms ?
A je to recimo da narediš eno stran v html, pol pa jo s tem cms spremeniš v dinamično ?
Ali so ti cmsi že narete spletne strani in ni moč kaj extra vplivati na njihov izgled, razen prek templatov ?

Hvala za odgovor.
Tenks!! LP

mia- ::

s čim pa najlaži pol šminko natakneš? kšn dreamweaver.?

Tody ::

Peny cms je sistem upravljanja z vsebino torej, naj bi omogočal najmanj administratorski del za novice (ergo blogi) ali pa do boga in pol kot je recimor typo ali pa kak xoops, mambo server.

mia- za skine pa ima vsak cms posebej vglavnem pa kak grafični program pa kodni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Penny ::

Torej je pri cms že v naprej določene oblika spletne strani, razen kar da lahko izbiraš med drugačnimi skinsi (templatei).
Kaj pa če jaz recimo v dreamweaverju naredim recimo svojo stran in hočem zdaj v to stran dodat dinamične novice, galerije slik, mogoče tudi login form in search.
Mogoče obstajajo kakšni posamezni moduli, da jih tkole dodajaš v svoj izdelek in ustvariš neko administracijo ?
Tenks!! LP

Tody ::

Da zadeva obstaja. Vse to so posamezne skripte ki so pač povezane. Recimor na hotscripts.com ali kaki podobni strani pač najdeš te skripte in jih povezeš skupaj. Če mene vprašaš se to ne splača. Raje vzameš mogoče kak subdreamer light in tam spremeniš skin, za katere imaš navodila kako in kaj. ČE gledaš na čas boš porabila manj časa za spreminjanje skina kot pa za skupaj metanje skript.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xoops portal

Oddelek: Izdelava spletišč
161490 (1248) baker
»

Blocks,mudules,themes...

Oddelek: Izdelava spletišč
81135 (1041) Xgroznik
»

preprost CMS

Oddelek: Izdelava spletišč
212386 (1962) Aškerc
»

Primerna php skripta za planinsko stran

Oddelek: Izdelava spletišč
171630 (1400) overlord_tm
»

isce se portalni sistem

Oddelek: Izdelava spletišč
71118 (963) uros678

Več podobnih tem