» »

Skripta za portal z preglednim forumom...

Skripta za portal z preglednim forumom...

Bidox14 ::

Pozdravljeni!

Postavljam svoj portal, pa me zanima nekaj stvari:

- Pozna kdo dobro skripto za portal ( ne rabim nekaj kompliciranega, rabim samo anketo na začetni strani, objavljanje novic in forum ( po možnosti phpBB )).

- Zelo bi bil vesel, če bi za to skripto obstajal slovenski prevod, saj bo vse izjemno lažje administrirat.

- Poskusil sem že Mambo, vendar se ne razlega čez celo površino ( 1024 x 800), tako, da bi prosil, da se portal razlega čez celo površino, da je bolj pregledno...

Mambo izgleda takole, vendar mi ni preveč všeč, saj sem opazil, da tudi ni foruma:

Portal - Mambo

lepo prosim za pomoč...
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII
  • spremenil: Bidox14 ()

sverde21 ::

Probaj še z Joomla.. sicer se pa da forum vgradit, širina strani se pa uredi v templejtih.;)
<?php echo `w`; ?>

Bidox14 ::

Sedaj nalagam podatke na gostovanje... A mi lahko tačas poveš, če se da dobiti slo prevod? ker se mi odkrito povedano ne da prevajat, ker dolgo traja...
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

Bidox14 ::

sem inštaliral, pa se mi zdi popolnoma enako kot Mambo... Ponavljam, da iščem skripto z phpBB forumom, vgrajenim.. Ali, pa da ga vsaj podpira za inštalacijo.
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

sverde21 ::

Ne vem točno, ker se ne ukvarjam z CMS-ji ampak se mi zdi da je bil tle na ST objavlen že enkrat link uporabi mal iskanje. Probaj tudi z Najdi.si z "slo mambo prevod" ali kaj takšnega :)

Če pa iščeš z phpBB vgrajenim forumom, pa uporabi phpBB Plus stvar bazira na phpBB forumu in ima dodan portal... Glede prevoda tega prorala pa ne vem, nekaj let nazaj sem ga jst prevedel ampak potem se mi je comp sesul in je prevod šel v 3PM :'( tako, da če se noben drug ni spomnil prevajat od tedaj boš moral kar sam 0:)

P.S.: logično da je podobno mambu, ker vsi CMSji zgledajo podobno, Jommla pa še toliko bolj, ker je izpeljanka iz Mambota ;)
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

Bidox14 ::

Sem poskusil in je kar cool, edino, ko hočem it v admin panel mi vrže vn 403 error, kao, da nimam pravic za admina...
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

BluPhenix ::

kolikor je meni znano, joomla omogoča vgradnjo phpbbja, oz, se dobi bridge med obema, pobrskaj malo po www.joomla.org. NA tej strani boš v forum->slovenski našel tudi prevod joomle. Sicer pa s prevajanjem ni večjih težav saj prevedeš le tisto, kar resnično rabiš (ni treba vsega).

Raztezanje čez celo stran je pa odvisno od template-a, kot je bilo že povedano, tako da ali najdi takega, ki ti ustreza ali pa naredi svojega.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Bidox14 ::

Ok, sem jo naložil, tudi sl pack.. Ustvaril sekcijo forum v admin kotičku... Kako pa anj naložim sedaj forum? V katero mapo v filezzila? Al morem to direkt iz portala uploadat?
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

Tody ::

ojoj... najprej si dobi mod potem pa preberi readme.txt... ker razen če tega kdo ni delal predkratikm ti noben ne bo znal pomagat...

BluPhenix ::

Forume nalagaš, kot vse ostalo, skozi install component/mambot/module. Pogledaš kakšnega tipa je extension in potem inštaliraš skozi pravi meni.

Forumi za Joomlo Vsak ima zraven navodila kako inštaliraš zadevo, čeprav je ponavadi nedno postopek, ki sem ga napisal zgoraj.

En izmed phpbb bridge-ov - component, torej install component. Ko gre za bridge moraš najprej inštalirati obe stvari, med katerima želiš postaviti most, v tvojem primeru npr. joomlo in phpbb, nato ju z bridge komponento povežeš.

Vsekakor boš navodila dobil ob komponenti/mambotu/modifikaciji, ogromno pomoči pa na joomlinem forumu, nekaj tudi v slovenščini.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Bidox14 ::

No, sedaj mi lepo deluje phpbb plus, pa me zanima, če kdo ve, kje bi lahko dobil Slo prevod???
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

BluPhenix ::

Za? Phpbb? kaj če bi pogledal malo na strani phpbbja?

Za joomlo? Kaj če bi prebral, kar sem napisal malo višje?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

sverde21 ::

Kot sem že reku, phpBB Plus sem sam prevaja, ene par let nazaj, ampak je potem računalnik zatajil, in prevod z njim, če boš najdel kje prevod, ga boš našel na oni strani, ki sem ti jo dal, delno se da uporabiti tudi prevod od foruma.
<?php echo `w`; ?>

Bidox14 ::

Z enim prijateljem skupaj prevajava phpbb plus skripto...

zaenkrat mi je uspelo izdelati tole:

phpBB Plus - Portal

lp, če bom potreboval še kakšno pomoč se javim...
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bidox14 ()

sverde21 ::

Stvar je pretemna mal svetlejši dizajn vzam :) . Sicr je pa forumov o računalništvu že na tone in verjemi mi, stvar ti ne bo zlaufala (sam izkusil na projektu Comp-Tech, ja vem nkol čul sej o tem govorim) raje specializiraj za neko področje ali kaj podobnega...
<?php echo `w`; ?>

XxMPxX ::

Joj ta stran je super narajena i me zanima kako si tole naredil s katerim programom

Bidox14 ::

Sverde: sej pa mam na portalu 4 teme... si lahko nastaviš svetleje će želiš.... Pa ni samo računalništvo... Poglej si ta forum:

tako zgleda, samo zaenkrat brez portala...

Forum
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

Tody ::

a to da kradete novice iz ST je tud cool ?

sverde21 ::

Jst se neb čudu, ker so admini bivšega slotech.mojforum.si tudi tukaj...:\
<?php echo `w`; ?>

Bidox14 ::

sej so vsepovsod navedeni linki, če se to ne sme delat, se pač več ne bo... Se opravičujemo!!! Se mi pa zdi, da se včasih tudi na racunalniske-novice in pa na slo-tech pojavljajo popolnoma enake novice, ki so kopirane... Res je bil vcasih slotech.mojforum.si, vendar ne vec, kot en teden, ker smo ugotovili, da nima smisla, in, da ne bomo kradli avtorskih pravic...
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

sverde21 ::

Ja na RN se pojavijo novice kake par dni za tem, ko se na ST :D , sicer pa ne vem kako imajo zmenjen. Res je pa tudi, da so na RN novice napisane čisto na novo in ni copy/paste varjanta (ne da vas obtožujem kopiranja, ker ne berem vašega foruma in ga tudi ne bom, ker je miljon drugih bolših). Torej če je novica napisana na novo naj nebi kršila avtorskih pravic?
<?php echo `w`; ?>

Tody ::

Sorry ampak na prvi novici na prvi strani ni ne duha ne sluha o kakem avtorstvu kaj šele povezave... Za ogled (lahko bi napisali več ali nevem kaj sledi tistemu linku ogledali) pa se bi moral registrirat kar se mi pa ne da...

Bidox14 ::

Glej, portal smo začeli izdelovati včeraj... Še včeraj je bil popolnoma Angleški in samo skripta naložena... Portal se še komaj izdeluje in se še tudi bo pravgotovo en teden, če ne še več!!!

Glede linkov in povezav sem govoril za forum in ne za portal... Tukaj še bo tudi seveda.. Vendar ne gre vse naenkrat...
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bidox14 ()

Tody ::

Heh glede gradnje si se pošteno uštel zeeeeelo pošteno :) Govorim iz lastnih izkušenj...

sverde21 ::

Tody pusti jih, bojo že sami ugotovili, kako je laufat wannabe portal ;) . Sem poizkusil tudi sam in se ni obneslo, ker je na temo računalništva preveč portalov... Aja pa moj portal je bil bolj dodelan, kot pa tale vaš :P , pa ni bilo obiska...
<?php echo `w`; ?>

Bidox14 ::

Eh, modi, kr zaklenite to temo, itaq ni več kakega pametnega komentara, svojo skripto sem dobil, za ostalo pa bomo videli, kak bo rekla mati narava :P

lp
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Joomla - vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
91114 (954) Hardstyle
»

Napaka v oblikovanju phpBB

Oddelek: Izdelava spletišč
6929 (806) mark-0
»

PHPbb in mambo?

Oddelek: Izdelava spletišč
151218 (1043) WinsuckeR
»

izdelava portala - najboljša skripta?

Oddelek: Izdelava spletišč
362265 (1656) Looooooka
»

content management system (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
545176 (3972) Tody

Več podobnih tem