» »

content management system

content management system

«
1
2

ajagodnik ::

Živjo,

zanima me, ali ima kdo od vas izkušnje z raznimi open-source CMS-ji (content management system) in katerega bi priporočali? Stvar bi tekla na linux strežniku.

LP
Hvala

Tody ::

Odvisno za kaj rabiš. Odvisno koliko časa bi namenil izgradnji in koliko ti pomeni unikatnost. Maš pa od mambe, xoops do PHPNUKE in postnuke. Vsi so več ali manj isti, dobro je vzet kakega up to date zaradi raznih lukenj in podobno.

http://www.cmsreview.com/
http://test.opensourcecms.com/
http://www.cmsinfo.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

ajagodnik ::

recimo nekaj za uvajanje, preizkušanje = bolj prijazno, kateri od naštetih potem?

Tody ::

Na opencms (drugi link) maš delujoče stvarce tako da se lahko preklikaš pregledaš Admin sekcijo pač karkoli že hočeš. To je za uvajanje :D Vsak portal je "zajeban" za postavit če lih nočeš met generičnega portala kot recimor subsilver skin pri PHPBB forumih.

robinzon ::

Pozdrav!

Mogoče malo butasto vprašanje, pa vseeno.
Proisl bi, če mi kdo razloži kaj je to content management system.

A je to to da lahko pol uporabniki, ki pisejo kako vsebino na nekem portalu dodajajo clanke in kake slikice brez, da bi poznali html in podobna kodiranja...?

Poldi112 ::

Jaz sem delal z plone. Je za web pages. Sicer zaenkrat ne vem kaksen je iz admin vidika, ampak za uporabnike je user friendly. Lahko dodajajo spletne strani, ne da bi znali html.
Mislim pa da tudi na www.plone.org pise, kaj je to content management.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

overlord_tm ::

jaz delam z xoops :) . Zadovoljen uporabnik. Všeč mi je ker lahko dodajaš, odstranjaš, deaktiviraš module itd ...

uporabniki lahko delajo svoje strani brez znanja htmlja (ala notepad editor). pa slike lahko gor obešaš itd ... ubistvu si za vsako funkcijo inštaliraš modul, pa je! :D

nejc_ ::

meni se izredno "dopade" phpwebsite (http://phpwebsite.appstate.edu).. simpl za instalacijo, ogromno moznosti ponuja (moduli), WYSIWYG editor... skratka prima zadeva..
poglej stran (http://www.gov.si/sek) - sama izdelava je bila koncana v nekaj urah - od 1. do zadnjega koraka...

robinzon ::

aha hvala. za odgovore

Kaj pa pravite na TYPO3 --> tega baje uporablja SiOl, a je preobsezen?

acheron ::

Se mi zdi da ma nekje 30mb. Kje si slisal da SiOL to uporablja?
Typo3 je zelo dober ma veliko funkcij in vsega, sam je way to big.

Tr0n ::

Za Guild Wars Slovenija uporabljam XOOPS. Zelo cool zadevscina, simple, mocna, objektno orientirana.

robinzon ::

Vceraj sem gledal nekaj njihov source pa je bilo v headu napisan typo3 CMS in ker me je firbec matral sem sel gledat kaj je to...

Gledam danes, pa tega vec ne najdem, nisem siguren ce je bilo to na prvi strani

Tody ::

jest mam tud XOOPS in je dost hud, dost skinov, dost dodatkov, kr lepa podpora prek foruma... Ugotvil sem pa da so francozi in kitajci nori na delanje dodatkov :D Aja pa prevod sem šel delat celga portala + dodatkov, razen admina...

Tody ::

aja še neki... ma mogoče kdo že narejeno skripto (za v block) za slovensk vreme? Neki sem se mataral z php od bandreja sam sem preveč noob da bi to opravil brez dodatnega mučenja in študiranja php...

overlord_tm ::

aja še neki... ma mogoče kdo že narejeno skripto (za v block) za slovensk vreme? Neki sem se mataral z php od bandreja sam sem preveč noob da bi to opravil brez dodatnega mučenja in študiranja php...


jest mam. sam ni php :P . lepo preprosto nardiš img src="una slikca" pa je :D

Tody ::

in se menja vsak dan ? Sej men je cool tud ta fora sam nevem če zadeva dela tko:|

overlord_tm ::

men lepo dela to. drgač glede une vremenske skripte mi je ratal prpravt do delovanja verzijo 2 ostalih pa ne :'( .

drgač je pa tole pomoje offtopic :D

CaqKa ::

jaz sem ravnokar emegreal xoops.. pa je zagnjavo da je masked.. sem prebral da zadeva kao ni stable

nato sem pognal ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge xoops

ter sedaj inštaliram. mislite bo kaj fejst narobe?

aja to delam na gentoo linux.

CaqKa ::

hm.. ne dela mi. grem skozi tisti web install pa se na koncu pa parih klikih nexta nič ne zgodi..

kaj vse je treba za mysql naštelat? (kako kreiram userja recimo z imenom xoops)
ker očitno je napaka v tem da se mi ne poveže z bazo.

lp

Gandalfar ::

dej instaliraj xoops kakor vsi ostali smrtniki in ne mesaj gentoo paketkov notri.

BigWhale ::

# ACCEPT_KEYWORD="~x86" emerge -v xoops
# webapp-config -I -h [hostname] -d xoops xoops 2.0.7.3
# mysqladmin -u root -p create xoops

In potem se v browserju odpravis tja... In tam nadaljujes instalacijo. Pri meni je [hostname] ''localhost'', ti pa poglej v /var/www

Takole dela.


PS: Gandalf, saj tako normalni ljudje v gentooju instalirajo.. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Tody ::

Uporabnika Xoops pa admin ne moreš kreirat ker ga zablokira, ker imat tako v nastavitvah po defoultu, potem pa lahko napišeš še mnogo imen ki jih lahko daš da se uporabniki ne registrirajo pod temi imeni. Jest sem uporabljal cpanel tko da nevem kako poteka instalacija...


aja pa xxx9.2 verzija je stable in popolnoma deluje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

CaqKa ::

izdelujem portal/stran/whateva se že pač temu reče..
rad bi imel prvo stran (stran društva) na kateri se ko si nelogiran lepo vidijo novice, ob straneh je login, morebitna anketa.. pa kakšne ostale povezavice ki jih dodam..
potem podstran (revija društva) kjer je spet nekaj podobnega. to bi sicer lahko rešil z kakšnim blogom.. sicer bi bilo zelo kul če bi bilo skupaj v enem paketu.

rad bi tudi da je neka galerija zraven, lahko je zadeva ločena.
trenutno sem (glede na predloge tukaj) inštaliral xoops, phpwebsite, ki pa mi nekak nista všeč, preveč zakomplicirana vmesnika, poleg tega malo čuden vnos in prikaz novic (vedno je na vrhu neka čudna glava z tekstom, podobno kot na slo-comp).
važne so mi torej novice, anketa, galerija za slike, za forum bom vzel phpbb.
po zgornjih linkih sem pretestiral tudi php-fusion ki se mi še najbolj dopade.
kaj mi pa vi priporočate?

lp

Gandalfar ::

mambo si pogledal?

cryptozaver ::

Ali pa Limbo ki je malo oklescena verzija Mambo.

CaqKa ::

čist mičkeno. bom mu zdaj posvetil več pozornosti.

Gandalfar ::

Limbo je menda dost foo

nejc_ ::

A je kdo kaj delal s plone (http://plone.org/)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejc_ ()

Gandalfar ::

ja. Se zmer mi ni cist jasn.

nejc_ ::

Mogoce kaksno besedo vec o izkusnjah/problemu/mnenje?

Gandalfar ::

ce ne delas ogromnega portala na katerem bos imel par webmasterjev .. don't :D

Tody ::

XOOPS.org je dost cool zadevca, tako za velke zadeve kot za majhne portale, veliko imaš že dodatkov, brez problema lahko tudi dodajaš svojo php/html vsebino. Na voljo 263 preoblek. Easy za administrirat smo na začteku ga moreš pogrunat in še velika suport grupa je...

Poldi112 ::

Glede plone je tako kot pravi gandalfar. Zadeva je ful zmogljiva, ampak je vprasanje ce to rabis.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

McAjvar ::

ali je kdo od vas ze kaj preizkusil oz. mi lahko kaj vec pove o bricolage cms?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McAjvar ()

suprpp ::

Katerega od teh portalov je najlazje spravt v svojo, unikatno HTML/CSS preobleko? (:

nurmaln ::

@trOn

A bi te lahko prosil za slovenske language file za XOOPS? Pa na forumu me zanima kako se nardi, da se pod določenim postom izpišejo tudi vsi odgovori namesto, da se odpre samo post in spodaj linki za odgovore na katere je treba klikat da se izpišejo.

hvala

Tody ::

nurmalen. to narediš tako da v nastavitvah foruma izbereš privzeto obliko FLAT.

nurmaln ::

sm isku pa ne najdem:'(

mi lahko točno poveš kje

Tr0n ::

http://www.xoops-slo.tk/

Stran s slovenskimi prevodi XOOPS modulov.

nurmaln: Administrator / System / Settings / General Settings / Default way to display comments / Flat

CaqKa ::

ker bom glihkar znorel zraven xoopsa.. se spet obračam na vas.

zanima me kako naredim, da se novica prikaže bilo kakemu userju.. tudi neprijavljenemu, takoj ko vstopi na stran.
recimo www.stran.org in se še ni prijavil, sedaj želim da se novice prikažejo.. določeni moduli bloki delajo
recent news pa noče.
pa imam novice napisane.

Tr0n ::

V sistemskem modulu pod Skupine dolocis dostop do modula Novice anonimnim uporabnikom.

CaqKa ::

hmm vem da sem to tudi včeraj štelal pa ni delalo.. sem pogledal zdaj pa je že blo obljukljeno samo da zdaj za spremembo dela
hvala

CaqKa ::

stran na mambo.si.cx
slovenski mambo

stran na www.joomla.org

Sakai Learning Management System | Sakai LMS

Home | Moodle.org

tole sem dobil linke od profesorja ki se zanima za CMSje, ki jih uporabljajo pri e-izobraževanju.

Tody ::

Tale mambo.si je tako patetičen da je bolj že teško... Ostalih nisem šel klikat

aVToV|S|On ::

tla tvoj profesor ma pa zgleda bl prazno oziroma ozko glavo :D

res... za use ;) d best cms ever :D

Neocrome LDU
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

CaqKa ::

tla tvoj profesor ma pa zgleda bl prazno oziroma ozko glavo

pa si videl da sem napisal:
>>> tole sem dobil linke od profesorja ki se zanima za CMSje, ki jih uporabljajo pri e-izobraževanju.

glej odebeljen tekst

xpozed ::

Kot je že aVToV|S|On predlagal; LDU res supr zadeva... jaz samo še čakam da naredijo eno popolnoma delujočo skripto za konvertat phpBB forum v LDU sistem in me imajo :D

aVToV|S|On ::

o... čak... morm pobrskat... ldu sm meu js za seminarsko pr informatiki... pa tut neki skript za ldu napisu... bom pobrsku pa te kontatkteram ;)


pa še glede ldu... je najbol preprost CMS za prenos iz enega strežnika na drugega :P definitivno NE OBSTAJA lažji način kt pa je pr lduju :D
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

Zgodovina sprememb…

xpozed ::

Sicer že obstaja skripta za phpBB 2 LDU, sam je problem ker pomeša datume postov... ;(

CaqKa ::

glede na to da moodle sedaj uporabljamo že pri dveh predmetih.. pa ta de baje še na pravni v mariboru uporablja pa še nevem kje.. ne morem rečt da ni uspešn.. čeprav meni ni všeč.

samo komentarje v stilu, da profesor ozkogleda pa so mimo.
še enkrat, gre se za portal, ki je usmerjen v epoučevanje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xoops portal

Oddelek: Izdelava spletišč
161490 (1248) baker
»

Blocks,mudules,themes...

Oddelek: Izdelava spletišč
81135 (1041) Xgroznik
»

preprost CMS

Oddelek: Izdelava spletišč
212386 (1962) Aškerc
»

Primerna php skripta za planinsko stran

Oddelek: Izdelava spletišč
171630 (1400) overlord_tm
»

isce se portalni sistem

Oddelek: Izdelava spletišč
71118 (963) uros678

Več podobnih tem