» »

Kaj namesto phpBB?

Kaj namesto phpBB?

sivi01 ::

Na strani imam relativno dobro obiskan phpBB forum. Uporabniki so se navadili na njega, strašno pa me skrbi varnost. Zadnje dni opažam precej poskusov vdora, čudnih URL zahtevkov ... pač ... krekerčki so ugotovili da je strežnik priključen na OK pipico v svet, ter da imam phpBB, čeprav nadgrajen na .11 torej zadnjo različico.

A kdo pozna kakšen manj "interesanten" forum za nadebudne krekerčke in posledično bolj varen? Vseeno bi rad migriral seveda tudi vso vsebino, pravice ... vse pač. Osnova mora ostati enaka, PHP & mySQL.

Je sploh kaj takega kot je "varen" forum danes na netu?

Hvala in lp
Sivi

zenith1 ::

Kaj pa Invision Power Board (IPB). Na Trap17 ga imajo že inštaliranega kot skripto.

sivi01 ::

zenith1: Najprej bi poskusil poiskati kakšno brezplačno varianto. Omejeno brezplačno različico pa je moj forum že zdavnaj prerasel.

lp
Sivi

zenith1 ::

Upam, da se razumeva, vendar to kar sem ti jaz ponudil je zastonjsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zenith1 ()

Pegaz ::

Pametna ideja, meni se zdi, da je phpBB zelo slab z varnostjo. Poleg tega ima polno bugov (to je samo moje mnenje).

Meni se zlo dober zdi XMB Forum.

Stran je trenutno v izdelavi, vseeno si ga pa lahko povlečeš.

sivi01 ::

OK, pozabil omeniti, da ne nameravam menjati strežnika.

lp
Sivi

Ales ::

Saj ti nihče ne predlaga, da bi menjal strežnik. Če ti dela phpBB, potem ti bo tudi Invision Board ali XMB, pa vsi našteti so zastonj. Moj glas gre tudi Invisionu.

Tody ::

There is no such thing as a free thing :) Mislim da se fantje pri PHP BB trudijo in da forum sploh ni slab v nobenem pogledu. Lepo skrbijo za varnost in forum je tudi varen. Zdej če se ti je en namenil da ti bo sesul stran ti jo bo, pa če se na glavo postaviš. Tako kot so sesuli phpbb.com ne skoz forum ne skoz skripte ne skoz adone ampak skoz AWstats statistiko ki je bila daleč od njihove izdelave. Tkoda predlagam da ostaneš na PHPBB in seveda skrbiš za njega. Seveda pa lahko v cpanelu probaš recimor banneat razne ip ali hoste tako da sploh nebodo prišli do foruma. Naložiš kak ddos mode in podobno.

OwcA ::

Malo pohekej BB in se ga še bolj prilagodi svojim potrebam.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

gregy ::

oglej si www.glasbenicvek.com .. laufa na forumu www.simplemachines.org vse zive nastavitve, dovoljenja .. skratka .. jaz sem zelo zadovoljen z njim.

Tody ::

LOL kdo je pa prevajal to ? :D "Prihajajoči Koledar" ;) Sej vem da je v angleščini tako pisalo ampak lahko bi popravili :D

zinko ::

btw, najvecji forum sploh, laufa na phpBB

Tody ::

in to je ?

gregy ::

Tody .. uf kje si me nasel .. bom jutr popravil "lingvistično" napako :D

zinko ::

d0rK ::

O moj bog!8-O

We have 1497682 registered users.....OMFG!

andper ::

Željo po enostavnem, dejansko bloatless, varnem in nenazadnje 'free' forum sistemu lahko izpolni PunBB.

Off: O gigantskih forumih več na http://www.big-boards.com. :)

OwcA ::

Zanimivo. Še bolj zanimiv bi bil promet/GFLPO strežnika.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Forum (ni reklama)

Oddelek: Izdelava spletišč
262587 (2176) 64738
»

Integracija PhpBB v spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
251813 (1485) roli
»

Črv Santy.A preko napake v phpBB briše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
737280 (7280) *******
»

Portali?!?

Oddelek: Izdelava spletišč
423069 (2219) gregy
»

kak se na slohostingu postav forum in katerega?

Oddelek: Izdelava spletišč
392146 (1790) Klemenn

Več podobnih tem