» »

Avt. povezava pri zagonu?

Avt. povezava pri zagonu?

mtic ::

zdravo,

kako se v windowsih (XP) nastavi funkcijo, da se pri zagonu računalnika avtomatsko zažene tudi povezava z internetom? imam ADSL. na prejšnem računalniku sem imel to funkcijo vklopljeno, sedaj pa ne vem kako se to vklopi...

lp Matej

AndiG ::

Pozdravljen,

poglej tukaj
http://www.siol.si/index.php?id=350

Lep pozdrav,
Andrej

Izi ::

Bullshit, to kar imajo na SiOLu opisano za avtomatski zagon ADSL ob startupu ne bo verjetno nikomur delovalo.
Probano je bilo na več računalnikih in to bližnico XPji ob startupu enostavno ignorirajo.

Sam Microsoft je dal rešitev kako se to naredi.
Edina mornost je z uporabo ukaza programčka Rasphone.exe, ki je del Windows.

To Create a RASPHONE Program Manager Program Icon to automatically dial, create a new icon and give it following command line:
"rasphone -d"
You can put the icon in your Start Up group if you want to automatically dial when you log on.

Naredi novo bližnico na namizju.
Notri daj ukaz "rasphone -d"
To bližnico nesi v "Startup" oz. "Zagon" in to je to.

AndiG ::

Izi, nisem ravno računalniški strokovnjak samo moram priznat, da meni po teh navodilih v XP-jih zaenkrat avtomatska povezava dela.

Izi ::

Ja saj meni je tudi pred leti delovalo, ko pa sem nadgradil na SP2 mi pa Windows tisto ikonco (ki je ostala notri še od prej) enostavno ignorira.
Isto je tudi pri dveh kolegih.
Z rasphone vsem dela brez problema in kot pravi Microsoft je Rasphone.exe namenjen prav temu. Oni bodo pa ja najbolje vedeli, če so pa napisali vse skupaj. :D

mtic ::

torej, če jaz prav razumem:
- naredim bližnico do "siol povezava"(tako mam jst imenovano) na desktop. naprej pa ne vem kam naj dam ukaz "rasphone-d" in ali to samo napišem ali iz kje prenesem...

ali lahko to malo podrobneje opišeš. jst sem glede teh zadev bl neroden.

hvala in lp

ibrznik ::

Tako kot ima SIOL opisano v navodili meni prav lepo dela,s to razliko da sem jaz bližnico do adsl ročno dal v mapo zagon( start-programi-zagon-prilepi)in stvar lepo dela brez problemov
"Be nice to everybody on your way up.
You might meet them on the way DOWN"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ibrznik ()

Izi ::

mtic, najprej pojdi na link, ki ga je dal AndiG in jo svetuje SiOL.
Tam je vse opisano po točkah in s slikami.
Ko vse narediš resetiraj PC in boš videl, če se ti po logiranju povezava vzpostavi sama.

če pa ne potem uporabi možnost ki jo svetuje Microsoft.
1. Z desno miško klikni na namizju in izberi "Novo"
2. Naredi novo bližnico.
3. Ob kreiranju nove bližnice te vpraša za lokacijo in ti samo vpiši: rasphone -d
(med resphone in -d je en presledek)
4. Nato te vpraša za ime bližnice in vpiši "SiOL povezava" ali kaj drugega
5. Zagrabi to bližnico in jo premakni v spodnji levo kot na Start --> Programi --> Zagon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

mtic ::

zivjo,

sem probal prvo verzijo po siolovi predlogi, pa mi ni funkcioniral najboljš, enkrat se je povezu, naslednjič pa ne več.
sem probal še drugo verzijo pa tud ni delovala, je pa izpisal naslednjo zadevo, ko sem zagnal računalnik:

http://tabla.bike.si/gallery/mtic/rasph...

mogoče je potrebno še kakšne druge nastavitve porihtat ?
zanimivo je, da se pri zagonu v spodnjem desnem kotu (v vrstici) pojavi tudi ikona LAN in če jo odprem, vidim da išče ip adreso - aquiring ip address. po nekaj sekundah jo nato najde in ikonca izgine.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomatska povezava na internet

Oddelek: Omrežja in internet
51763 (1588) Brainstorm
»

Vzpostavljanje povezave - ADSL / ob zagonu WINXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5857 (824) mirando
»

kje se dejansko nahaja fajl za connect

Oddelek: Programska oprema
111034 (879) Marjan
»

SIOL ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
222403 (1762) sash
»

RASPPPOE ob zagonu sistema

Oddelek: Omrežja in internet
51156 (969) Han

Več podobnih tem