» »

Najdi.si ? Mrtev ?

Najdi.si ? Mrtev ?

AndrejS ::

Kaj se je zgodilo z najdi.si, ali samo meni ne dela ?

no_use4 ::

men dela

AndrejS ::

Že dela. Nekaj časa sploh ni delal, potem pa zelo počasi.

BIG_Yack ::

Pozdrav!

Najdi.si dela.

Ampak, če že odgovarjam na to temo "Najdi.si? Mrtev?" bi lahko povedal, da bo čez kakih par let res mrtev. In na domeni Najdi.si bo pisalo, da ne deluje več. Pa ne zaradi popravil, ampak zaradi tega, ker bo ga Google sesul. Sploh ne bo več akutalen.

Ker se bo glede na funkcijonalnost več ljudo zanašalo na Google. V tem primeru jaz mislim, da bo Najdi.si mrtev, če prav je domač iskalnik.

Ampak, bi bilo pa zanimivo, če bi na Slo-Tech-u naredeli kakšno takšno anketo.

Upam, da administratorji kaj gledajo to temo.

fahrenGONE ::

Jaz dobim boljse rezultate ce rabim Google in pod Advanced iscem samo po slovenskih straneh. Poleg tega ima najdi.si prevec krame gor.

BIG_Yack ::

Saj, vsi podpiramo Google! Ker je preporsto zakon!

Gregor P ::

Če se ne motim, je bil najdi.si na zadnjem merjenju obiskanosti spletnih strani v Sloveniji (MOSS) na absolutnem prvem mestu.

Preglednica rezultatov merjenja obiskanosti spletnih strani na www.soz.si (dokument v pdf obliki)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dolegar ::

Jest meslim, da najdi.si ne bo šel tko kmal po gobe. Kot najdi.si ima tudi google svoje cvetke. Osebno uporabljam oba; Google večinoma za tuje strani Najdi.si pa za lokalne.

urban99 ::

Dokler bo najdi.si našel stvari, ki jih google ne, bo stvar defintivno aktualna pa čeprav bomo 99% časa na google-u. Smo mel s frendi kak mesec nazaj debato o tem - probajte poiskat Cankarjevo Skodelico kave z obema in poročajte. Me prav zanimajo rezultati - meni je recimo z najdi.si uspelo z google-om pa ne :)

fahrenGONE ::

urban99 ::

hehe, pwned! Hja, stvar se spreminja in zadeva je zdaj že indeksirana - seveda je ta iskalni niz prvi, ki ga človek sproba. Če pogledam zadetke - besedilo je bilo objavljeno na dveh forumih 18. in 20. avgusta (tega takrat, ko smo iskali ni bilo nikjer, niti v najdi.si niti v google-u), med zadetki pa je na google končno tudi http://www.educa.fmf.uni-lj.si/izodel/s..., ki ga je našel najdi.si takrat, ko je bil googlov indeks še prazen. Ostali zadetki so neke crap obnove.

BIG_Yack ::

Čakaj malo, jaz sem svojo stran v Najdi.si vnesl SAM! V Googl-u pa jo j že sam indexiral

urban99 ::

Er... ne razumem kaj si hotel s tem povedat? Spiderji itak delujejo po svoje, sploh pa Google-ov, ki je res zelo dober. Če zadevo vpišeš v nek žnblj iskalnik (recimo v Sloveniji na najdi.si ali pa matkurjo) te google praviloma itak avtomatsko indexira, ker pobira vpise iz lokalnih iskalnikov. Obratno (torej vpis v google in indeksiranje na ostalih iskalnikih) je pa seveda druga zgodba. Ampak imho v takih primerih najdi.si niti ni tako slab, za na odpad bi v SLO jaz prej prijavil včasih legendarno matkurjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

carota ::

Matkurja je AFAIK imenik, ne iskalnik.

Kolikor vem si Google pomaga z dodajanjem strani tudi s pomocjo Google toolbar-ja.

Lp,
Martin

BIG_Yack ::

Prav imaš! Google indeksira tudi preko Google Tolbar-a.

Ampak, če prav je ravno obratno, jaz bom vedno za Google!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BIG_Yack ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bing prehitel Yahoo, Google daleč spredaj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
186077 (5025) Looooooka
»

Nov Najdi.si

Oddelek: Loža
342486 (1564) recmajkemi
»

Telekom kupil Najdi.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7410775 (7556) Tody
»

Najdi.si lahko "bana" stran?

Oddelek: Omrežja in internet
92268 (1773) poweroff
»

SLO portali

Oddelek: Omrežja in internet
222463 (2125) Elemen_T

Več podobnih tem