» »

TV kartica moti signal na TV aparatu

TV kartica moti signal na TV aparatu

zdravc ::

Imam cuden problem. TV signal iz zidne vticnice kabelske tv (ra+tv) sem z razdelilnikom razdelil na dva kabla posebej za TV aparat in TV kartico na racunalniku. Od tega trenutka imam slabso sliko na vseh tv programih na TV aparatu. Na nekateril manj na drugih bolj. Ce odklopim samo TV kartico, je slika na TV aparatu zopet OK. Na TV kartici je vedno OK.
Poskusil sem z locilnim clenom, z dodajanjem se enega razdelilca pa nic ne pomaga.

Slika na TV je tako na nekaterih progamih bolj zrnata na enem pa so motnje se bolj izrazene v vodoravnih pasovih (crtah).

Enako je tudi na VCR-u, Torej s TV ni nic narobe.

Kolikor sam razumem te zadeve, mislim, da TV kartica povratno povzroca motnje oz. proizvaja moteci signal na vhodu kartice.
Poskusil sem tudi tako, da sem priklopil samo maso. V tem primeru ni motenj.

Prosim za nasvet, kako odpraviti tezavo.
kdor zna pa žih

Dejancek ::

Glede tega sem že bral nekje na forumu in če me spomin ne vara je bil problem v izolaciji ali oni škatlici kjer ti dobivaš signal (kabelska).

Gre se predvsem za ozemljitev, ki ni dobro narejena, ker te črte nastajajo zaradi bruma .

Kaj več ti bodo pa znali povedat kablaši, kateri so ta problem že imeli.

CaqKa ::

ker mislim da gre predvsem za problem ozemljitve oziroma slabo narete te razdelilne škatlice, premikam v elektrotehniko.

zdravc ::

Preizkusil sem vec razdelilnikov, pa je pri vseh enako, zato ne verjamem, da je problem v ozemljitvi.
Kabel do TV kartice sem odklopil na sami kartici in je slika na TV bila takoj boljsa, pa ceprav je bil signal speljan preko razdelilnika.

Ali bi se dalo dobiti kaksen filter ali kaj podobnega, ki bi skozi spustil samo TV signal ?
kdor zna pa žih

CaqKa ::

potem pa je kaj z ozemljitvijo računalnika slabo.

baresi ::

1. Moraš imeti dober delilnik ki ima vsaj 15 dB presluha med izhodi, (P 502, P 802 firme inglar - prejšnji elrad).
2. Maso kabelske in računalnika ne smeš povezati. Najboljša varianta je da vzameš dva iec konektorja ter jih med seboj povežeš z kondenzatorji 330 pF, se pravi med žilami daš en kondenzator, med masami drugega. Uspeh zagotovljen.
lp baresi

zdravc ::

Saj za delilnik imam bivsi elradov (crno oglato ohisje P541), vendar je masa povsod skupna.

Bom poskusil z kondenzatorji. Hvala za nasvet.
kdor zna pa žih

Auslander ::

ali je slika popacena samo na TVju ali tudi na racunalniku? ugotovi ali je kaj narobe z razdelilcem ali s tv kartico. torej priklopi na razdelilec dva TVja za katera si preprican da delujeta .... motenj ne sme biti, ce so je kriv razdelilec. ponavadi je kriva za popacenje slaba impedancna prilagoditev, ki je kar zahtevna se zlasti na vseh frekvencah, ki se prenasajo po kablu zato je naceloma ze tako da z vsakim deljenjem antenskega signala izgubljamo na kvaliteti slike... sedaj ce si ze poskusil z vecimi razdelilci pa je vedno isto je mogoce, da je problem v tv kartici... kaj pa ce samo tv kartici pripeljes signal je slika na racunalniku vredu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako na internetni kabel priklopit TV kartico

Oddelek: Omrežja in internet
164071 (2637) Brainstorm
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293222 (2459) gruntfürmich
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918290 (5262) Pyr0Beast
»

Še ena tema na kabeljsko TV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61381 (1246) MChip
»

Motnje slike na monitorju

Oddelek: Zvok in slika
201719 (1297) Vlady

Več podobnih tem