» »

Zimske pnevmatik

Zimske pnevmatik

1
2
»

Thomas ::

Zimske pnevmatik mi daj namontiraj!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SkIDiver ::

midi prov dobr si tole ugotovu! Sava je dobra, ko je nova in ko je mrzla! Rabljena in segreta pa je čigumi.
Naj te pa opomnim, da moraš met vse 4 pnevmatike enake! Tole trobijo na veliko že par dni po radiskih postajah in tud po TV!

dolenska ::

no mislim da moras imeti na eni osi enake gume

dolenska ::

al nism dobil enakih gum. no sej ce bojo kej tezil bom pa se ene kupil, sam zaenkrat ne mislim kupovat novih

bergers ::

NA osi morajo biti iste gume (istega proizvajalca) na drugi osi pa morajo biti iste gume (zimske ali letne ter dimenzija) lahko pa so drugega proizvajalca.
Razen če ni v homologaciji drugače določeno:O
Bergi

dolenska ::

no pol je dobr ker so vse 175/70 13. tako da ne bo preblemov.

blblb ::

Kmalu bo prisel november 15. in moj avto se nima zimske obutve, tako da me zanima kaj bi mi priporocili v dimeziji 175/70 R14...

Nekako se nagibam proti temi tremi:

Michelin Alpin A3
Bridgestone Blizzak LM-20
Maloya Cresta 220

Zanima me predvsem Maloya Cresta ker je dokaj nepoznana in je dobila na TyreTestu oceno 1.6 kar se meni zdi odlicno (Blizzak 1.9)

lp, blblb

bigbug ::

Goodyear Ultra Grip 7 165/70 R14 81T VS Sava S3 Kaj se potem bolj splaca? razlika v ceni je 3K/kom

Fizikalko ::

Po dolgotrajnem razmišljanju sem vzel spet Sava Eskimo S3. Še vedno mislim, da je to najboljši price/performance ratio.

gandi ::

Sava že dolgo več ne dela 13 colskih gum doma, mislim da jih izdelujejo na poljskem ali kje drugje na vzhodu in so res slabše kvalitete,
dočim 14 col in večje pa izdelujejo naslednje znamke: GY, Dunlop, Debica, Fulda in Sava.
Če primerjaš dezen Eskimo S3 in GY UG6, boš videl odkod izhaja eskimo in kolikor je meni znano so UG7 že od lani...

tengo ::

Blizzak priporočam!!!
McLaren Mercedes se ve...

Fizikalko ::

gandi, moje so 16 col, made in Kranj.

dolenska ::

E tako po eni sezoni uporabe ultragrip 7 in eskimo S3 sem pogruntal naslednje.
Naj povem, da sem do sedaj uporabljal samo eskimo S3, zato lahko primerjam te dve pnevmatike, saj to pnevmatiko dobro poznam.
Na prvih kolesih sem imel ultragrip 7 175/70 13, zadaj pa eskimo S3 175/70 13.

SUHA CESTA:
Ultragrip 7, je zelo dobra pnevmatika za suho cesto, zanesljiva lega in dobra zavorna pot.
Eskimo S3, Dobra lega na cesti, vendar slabša kot ultragrip 7. Nos avtomobila pri hitri vožnji skozi ovinke ni silil iz linije, zato pa je silil iz linije zadek. Tako je na suhi cesti zmagala pnevmatika ultragrip 7.

MOKRA CESTA:
Ultragrip 7 se je zelo dobro obnesla na mokri cesti. Imel sem celo občutek,da bolje kot na suhi cesti. Lega je brezhibna nos avtomobila ni silil iz linije. Zavorna pot avtomobila je zelo dobra(sem na lastni koži občutil, ko se je zadaj vozeči avtomobil vame zaletel, ker ni mogel ustaviti.Jaz sem pa ustavil normalno za kolono.).
Eskimo S3 se je slabše odzvala na mokro cesto. V prvem mesecu uporabe je bila dobra, po kakšnem mesecu uporabe, pa se je njena odzivnost na mokri cesti spremenila. Lega niti približno ni tako dobra kot pri ultragrip 7. Tudi zavorna pot je daljša, kolesa pa prehitro zablokirajo.
Zmagala je pnevmatika ultragrip 7.

SNEG NA CESTI:
Ultragrip 7 se je na zasneženi podlagi obnesla podobno kot eskimo S3.
Brozgo je dobro odvajala, tako da nisem imel problemov z vožnjo po brozgi.
Na zasneženem vozišču je pnevmatika dobro opravila svoje delo. Nisem imel problemov z obstankom v kakšnem klancu. Zavorna pot pa je malce slabša na zasneženem vozišču.
Eskimo S3 me ni nikoli pustila na cedilu sredi klanca. Deluje podobno kot ultragrip 7.
Pri vožnji po brozgi je Eskimo S3 malce slabša kot ultragrip 7. Zavorna pot na brozgi je daljša, na zasneženi podlagi pa imam občutek da je krajša kot z uporabo ultragrip 7.
Ko je bilo pa popolnoma zasneženo vozišče, pa se nisem mogel otresti občutka, da bi bolje opravila delo Eskimo S3.
Tukaj nimam zmagovalca.

OBRABA PNEVMATIK:
Z normalno vožnjo po eni sezoni, sem prišel do spoznanja, da se ultragrip 7 manj obrablja. Skozi vse mesece uporabe, je delovala konstantno in zanesljivo. Eskimo S3 se bolj obrablja, z nekaj meseci uporabe se podaljša zavorna pot, pnevmatika čedalje bolj sili iz ovinka.
Pri višjih temperaturah, se Eskimo S3 ne obnese tako dobro kot utragrip 7, saj se zmes preveč zmehča in je guma premehka.

Menim, da se bolj splača dodati tistih nekaj tisočakov, ter kupiti utragrip 7,saj je v vseh pogojih boljša ali pa enako dobra pnevmatika kot Eskimo S3. Še najbolj me je presentila lega na mokri cesti pnevmatike ultragrip 7. Že samo zaradi tako boljše lege se splača kupiti boljšo pnevmatiko, saj je znano, da je pozimi največ mokre ceste.
Letos bom uporabil ža lansko leto kupljene pnevmatike.
Upam, da sem vam vsaj malo pomagal o nakupu zimskih pnevmatik.

Raw ::

Da ne dolgovezim, podobne izkusnje kot midi glede Utragrip 7. Zadeva se je presenetljivo dobr drzala tud v tezkih razmerah (nespluzeno cestisce / hudi zameti). No, enkrat mi je prav prevec zaupanja v grip vlilo in je slo s ceste v kup snega - bilo je res pretiravanje v najslabsih razmerah. :\ Cist my fault.
Za tak dnar zelo dobra guma, je moje mnenje.
I am what I am and I do what I can

dolenska ::

Jaz sem šel iz dolenjske v ljubljano ravno v času najobilnejših padavin v obliki snega. Še pomnite letos neke nedelje, ko je zapadlo okol 40cm snega. Takrat sem se odpravil v Ljubljano. po 4 urah vožnje sem prišel v Ljubljano.Pnevmatika se je obnesla odlično. Je pa res, da sem prejšnba leta imel samo Eskimo S3 pa je na zasneženem čestišču delovala podobno kot ultragrip 7.

Phoebus ::

Tudi jaz ima UG7 in jo lahko samo pohvalim, so pa fantje na avtomobilizmu pisali, da jih je imelo letos nekaj slabe izkušnje z UG7 (nove), ker so se po nekaj kilometrih od nakupa pojavile izbokline (preredka mreža na boku).
Tako da prvih 50, 100 km malo glejte gume če so tako kot morajo biti. Moje so bile BP :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima kdo gume Sportiva SnowWin?

Oddelek: Loža
122968 (2772) Blazz
»

Obnovljene gume

Oddelek: Loža
459051 (8169) hunter01
»

Katere zimske in katere letne gume?

Oddelek: Loža
3111079 (8886) Fizikalko
»

katere gume? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509306 (8286) Pyr0Beast
»

Zimske pnevmatike Sava ali Fulda

Oddelek: Loža
2814805 (14805) kekz

Več podobnih tem