» »

Navit palomino 1600XP

Navit palomino 1600XP

«
1
2

killah bee ::

He, sm mal probu navit mojga palominčka>:D pa mi je uspelo zaenkrat na 1633MHz,na default je 1400MHz,ta platka NF7 je res kul za navijat:P ,pa temperatura mi kaže da je 47 C,
kako se vam zdi,bi šel lahko še več?:\

še to me zanima a tale Winbond Hardware Doctor v2.7 kaže prav temperaturo?

VASkO ::

ta oc pa res ni ne vem kaj ekstra

palominoti 1600XP zmorejo tudi do 2ghz, ce mas pravi stepping jedra

killah bee ::

kako pa zvem steping a je to tist k na jedru piše(mam aroia0206mpm) sam lahko sam fsb višam ker ni proc odklenjen,koliko misliš da mi bo proc fsb-ja zdržu?

tiborrr ::

Procesor bo zdrzal se pa se, odvisno je le od maticne plosce in pomnilnika. Odkleni ga.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

killah bee ::

kul ne,mam pa drugače plato NF7,rame mam pa 512 twinmos PC2700,silent boost za 3400+
zdaj ga laufam na fsb 160 ,tak da ma frek. 1680MHz,greje se mi pa do 50-52 C
odklenil bi ga takoj, sam sem prepričan da ga nebi znal(se ne spoznam)in zraven nimam niti j..c,
bi ga pa takoj zaupal nekomu ki je kej podobnega že počel(za kaki SIT) in poleg bi se še kaj naučil,tako da

če znaš se priporočam oziroma komer koli ki zna.
PROSIM ZA ODKLEP!!!:)

killah bee ::

Kaj res noče noben odklenit proca, pa ful bi sedl met odklenjen proc,sej bi se sam spravu sam nimam pojma, kak bi to naredu,tko da res prosm za en odklep procesorja,sej vem da znate majstori8-) ,tako da bi lahko naredil eno dobro delo in mi odklenil ključavnico na procu lol:P

Prosm!!!

Iztok Smolic ::

amd athlon xp 1600+ - mam isti procesor in podobne tezave kot ti.
Ko sem vzel ven procesor, in zagledal majhnost teh mostičkov sem se kar odrekel odklepanju. P me zanima ce veste za kaksen zelo podroben clanek (sem jih ze velik vidu pa ni to to ...)

Aja zdej mam na 1,63 mhz ( 45°c )

Zgodovina sprememb…

killah bee ::

Ja res so majhni,tako da bi to moral kaki ki je to že delal,in vem da jih je na forumu kar veliko ki se spoznajo na te zadevice sam ne vem zakaj se
nobenmu ne da niti za dinarčke;(

dejmo fantje plis:)

kero plato pa imaš ti,pa keri kuler imaš na procu?

drugače pa obstaja neki clip na toms hardware strani kako naj bi odkjenil proc,
sam je tolk zakompliciran da ne vem kako drugim rata

Iztok Smolic ::

plato mam MSI KT3 333mhz, in ni ravno namenjena navijanju, ampak ce bi odklenu ... To da je zakomplicirano se mi ne zdi. ce ni razlike od drugih se mi zdi da moras povezati L1 mostičke (vmes moras se nekaj zascitit) in to je to? Bral sem da se da to lotat - ampak mam filing da bi potreboval manjsi spajkalnil ter povecevalno steklo (lupo)

killah bee ::

Pa bi znal to naredit?
sej men bi tud sedl da bi imel odklenjen proc ker pol bi fsb dvignu in množilnik lepo zmanjšu
in bi se pol igral ,če tako pravijo da bi ga lahko dobr navil,ker kulr mam dobr.
Sam res ne vem da se nobenmu ne da tega narest,če bi jaz znal bi to takoj naredu,
(kao morš morš zaščitit mostičke , pol zafilaš z sekundnim če sem prav razumel une luknice med mostički in odstraniš selotejp,povežeš še mostičke s prevodno pasto in pol bi mogu še neki narest ,nekako tako gre8-O )sam teorija nič ne pomaga če ni prakse lol:P

VASkO ::

nic lazjega
L1 moras povezat iz ::::: v |||||, pri tem moras pazit, da ti prevodna pasta ne pride v luknjice, ampak z njo povezes samo kontakte :::::. zato se ponavadi luknjice zafilajo s cim neprevodnim

za farbanje bos pa verjetno rabil copic z 1 dlako ali pa kako zelo zelo tanko zicko, ki jo uporabis kot copic, saj je kolicina nanesene barve za 1 mosticek zelo majhna - niti kapljica ne sme bit - v glavnem, nobe mosticek se ne sme stikat z drugim

killah bee ::

A bi se tebi dal za kakega jurčka to spedenat:\ ,
eno dobro delo naredu pa še mene bi nauču,za drugič:)
si za:P

VASkO ::

nimam farbe, jo ma kolega

saj bos sam tudi znal, ni taki kunst, ce ne pa np
pa ce se zmotis, lepo z acetonom spucas in jovo na novo

Iztok Smolic ::

prvodna pasta - a se da to kaj improvizirat ?

videl sem tudi da so eni lotal to - sm to je se tezi najbrž ...

killah bee ::

a bi se zmenila za odklep :\ pa še pastico bi kupil,če ne bo šlo ne boš nč kriv bom pa durončka 1600 pol kupo,drugače sm iz ljubljane ,iz kje si pa ti?

Lazy ::

Jaz sem se tudi lotil odklepanja svojega palominota xp1700. Res je ,da so mosticki majhni, zato je treba selotejp zelo dobro pritiniti na povrsino, na dveh mostickih sem zaj... , ampak na koncu je operacija uspela, ine trenutno ga furam na 200X7 (xp1600). Vmesne luknjice pa se enostavno zapolnijo z sekundnim lepilom.Tako bo samo se toliko casa, dokler ne zmontiram vodnega hlajenja, to bo pa ze drug teden.

Boki_ ::

Jst sm meu Durončka (R.I.P. my mistake)1400@AXP (L2 mod) 2088 10.5 X199 na 1.6V Stabilno delovanje 24/7 s temp okoli 45-48°C z X hladilnikom.Pa bi šel še več (če bi plata podpirala več FSB), stavim jaja.
I'm back

VASkO ::

eh, jaz sem z drugega konca Slovenije - stajerska, skoraj prekmurje

pa saj probaj pa ce ne odklenes, spucas z acetonom pa jovo na novo probas...

killah bee ::

Jao ,Jao:'(
a se kdo drug javi za to malo operacijo,for pay:)
nimam ja.c da bi se spravu sam to delat, ker sem prepričan da bom kje zamoču|O
saj sam nebi tega počev!!!

Shark-357 ::

jah jest bom mojga 2000xp ta tedn odklenu ker ga ne morm spravt cez 2200xp na 1.85 V ker se mi sesuva
naredu bom pa tko zafilu luknce z sekundnim pol pa z artic silver 5 pasto povezu mosticke

Zgodovina sprememb…

killah bee ::

Iz kje pa si,lahko bi skupaj še mojga odklenila mam 1600XP palomino jedro

Iztok Smolic ::

Kaj vi to povezete z hladilno pasto? Pa so vse dobre? jest bi potem kr tm namoču palčko kjer je na procesorju ta pasta ... ca bi lahko ...

Aja kako to zgleda ko enkrat das procesor stran od hladilnika - a je treba pasto zbrisat dol in potem da gor novo ??

VASkO ::

ne s hladilno (btw, rece se termalna pasta), ampak z elektricno prevodno pasto

Ce unicit ne mores nic, zakaj bi pol rabil jajca za odklep proca? Namesto sekundnega lepila lahko uporabis tudi kaksno barvo, s kero zafilas luknjice pa se lepse se vidi pod lupo, ce je luknjica zafilana, ce uporabis barvo (sprej). pol pa preko povezes kontakte mostickov in je - ce se kje zmotis (ruknes al kaj), pac spucaj proc z acetonom ali razredcilom pa jovo na novo od zacetka.

killah bee ::

Eh , se ne bom nič zajeb.. s tem sem že kupil odklenjen t-bred b 1700,pa ga ternutno laufam na 12*166@ 2000MHz in mi dela kot če bi imel 2400+,in sem kar zadovoljen,sem pogledu mostičke in res ne zgleda tolk zajeb... to narest,lol,
sam še mojo grafo asus 9600XT bi moral nekako zamenjat za drugo u štacuni,ker ne gre nikamor z navijanjem ampak res nikamor;(( ,tko da bi mogu neki dobr izgovor najdt da mi jo zamenjajo z drugo,stara pa je 1 mesec,any idea:\

Shark-357 ::

killah bee sm iz lj ce hoces ga lahko skupaj odklenva no panike nameravam pa to delat ta vikend enkrat ker prej nimam cajta (sluzba pa te fore;(( )


evo mojmail

killah bee ::

Ej ful bi bil za ,bi meu še en odklenjen proc za rezervo,sam jest delam sob in nedeljo
od 15-23

boštjan ::

killah bee,reči da nisi zadovoljen s hitrostjo grafe,pa da si jo mel v večih računalnikih,pa ni nikam šla,pa reči,da ti nonstop nekaj iz iger meče,pa bodi tečen malo:)

Shark-357 ::

jah killah bee jav se na mail pa se bova zmenla enkrat za nasledn tedn upam da nam zajebu obadva proca lol

j/k
:\ 8-) :D

Zgodovina sprememb…

killah bee ::

Hvala ti za idejo Boštjan,bom seveda poskusil samo ko bo čas in bom poročal če so mi jo zamenjal,ker ta grafa se res nikamor ne navija ,NULA;(
Ta ideja pa mislim da bi mogla delovati;)

BTW,sem testiru z novim procom(12*166-2000MHz,512 rama,asus 9600XTnenavit,NF7)
pa sem dobil v 3dmarku01 11600 točk,se mi zdi malo:\

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

le 8dni maš cajta,da ti jo zamenjajo brez ugovora.

killah bee ::

Boštjan , a ti misliš da je moja grafa čisto nova,ne ,stara je en mesec,tako da bom bl težko zamenju??|O KAj ti praviš?:\

boštjan ::

killah bee,vse je odvisno od prodajalca.meni so danes pekača zamenjali,več kot pol leta starega,ker sem omeno,da nena najboljše dela,tudi ni,le eni cd so mu bili všeč,vse drugo je s težavo speko. tak,da jaz sem mel razlog,pač navedi še ga ti,mogoče ti bo ratalo.samo keša pa te ne boš dobil nazaj.mogoče bi pomagalo,če bi rekel,da doplačaš za boljšo.

killah bee ::

Sej men je grafa čist uredu ,sam ne navija se nikamor,enim se pa ista grafa ful dobr navija,
recimo men se gpu sam 520,drugim 580 ali več.
tako da bi bilo fajn če bi mi jo sam zamenjal za drugo,samo moram navesti pravi razlog,ki bo palil,da mi jo zamenjajo,mogoče bi imel z drugo več sreče:) ,
maš kako idejo za zamenjavo(dobr izgovor)
lp killah

boštjan ::

ja glej moj post,ko sem ti navedo razloge.zdaj ker te ne poznam in ne vem koliko si star,bi mogoče tudi palilo,da si starejši,ker proti starejšim majo eni rešpekt,če pa pride "klinac" pa so manj popustljivi.

killah bee ::

Heh, glih klinac nism sem že kar star 25.
bom prvo poklicu pol pa tja pa mal težit,kao grafa ne dela tko kot more in še pa še,
sam da ne bojo rekl da jo morajo prvo stestirat in če nič ne najdejo pol pa shit,
sam a si pogledu post višje in rezultat 3d 01,pri mojem sistemu se mi zdi malo mal,kaj ti misliš,
pol je grafa sigurno zanč,lol,:) hehehe
upam da mi bo uspelo

boštjan ::

šit,jaz slep,ne najdem tvoje konfig. in scora:8)

killah bee ::

Lej,
plata NF7 rev 2.0
proc 1700+@2000MHz(12*166)
asus 9600xt nenavit,ker se ne navija;(
512 DDR twin mos PC2700
napajalc 300W, sam so linije uredu

točk pa v 3d 01 dobim 11600,sej nism prepričan a je to slabo al ne,sam men se zdi mal:\

v 03 dobim pa 3600,in grafa tud ni navita;(

BTW: če grafo recimo navijem mi v 01 še dela ,če pa hočem v 03 probat mi pa frizne rač.

tko da ne vem?

mogoče bi pa mogu AGP voltke dvignt sam tud to ne vem,na gigabytki mi tud ni delal navito

piz.. moram nekako grafo zamenjat,ker jo hočm navijat>:D,ker so pred prihodom na trg zatrjeval da se bo ta grafa navijala

pa še neki ,na vseh reviewvih so na tej asuski 2.8 rami gor,pol pa prodajajo z 3.3 phe,
pa kao ful firma in si to dovoljo,nategujejo folk,mami.. jim

pa lep pozdrav, sem se mogu mal razp..,lol;)

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

mislim da maš ti res problem v grafi,ker se ti ne navija.sodeč po rezultati po privzeto pa je 3dmark2003 score dober.posledica manjšega scora v 2001SE je tudi proc.

killah bee ::

P...a,sm klicu na jae pa so rekl da bodo testiral in če bo vse uredu jo bojo vrnil;(
tko da ,drekc pekc,nič ne bo z zamenjavo,saj zdi se mi tko,ker sigurno ne bodo našli napak,tak da sm popu...l.;((
Dajmo iznajdlivci,povejte način zamenjave grafe:\ ,ker sm dobil ful bedno;(( in se nič ne navija(sam mal no kak MHz) sam sm prčakval več od te grafe saj glede navijanja:)

tko da vsaka pomoč ali ideja je dobrodošla

hvala

VASkO ::

prodaj in kupi drugo

killah bee ::

ah to nebi ,ker tuki zgubim precej denarja,kartica je pa stara 1 mesec,
ma še kdo drugo alternativo oz. idejo za izgovor da mi zamenjajo grafo v štacuni,kao da zdajšnja ni dobra

boštjan ::

žal je meni zmanjaklo idej,tako da je najbolje da jo prodaš za kakih 44k.

killah bee ::

Huh ,poznaš koga,jo takoj prodam za 44k.

Pa še vivo ima,tko da navali narode8-O .
drugače bom pa videl,mogoče bom pa ful tečn pa bojo zamenjal:D ,
če ima pa kdo še kako idejo,pa nič se bat napisat :8)

boštjan ::

ja daj oglas na bolho in po forumih,mogoče bo kdo kupo

killah bee ::

BTW: a bi bilo mogoče vzrok nenavitja tudi napajalnik

boštjan ::

le v primeru,da bi se ti comp obešal,če maš možnost sprobat s kerim boljšim,probaj

killah bee ::

ma nimam nobenga ki bi mel močnejši napajalc,tko da ne bo nič.Bomo kr prodal, prvo bom pa probal še pr jae zamenjat.

Shark-357 ::

jah jz bi jo kupu za ene 40 K ker kupujem 9600xt sam ne vivo ker ga nerabm tko da se ti pomoje ne splaca:\

killah bee ::

Lej lahko se zmeniva za ene 43k, se ti vseen splača;) ,ker grafa je skoraj nova in ima 2 leti garancije:) ,drugače pa so nove tam 46k,tko da povej?:))
drgač nova tale grafa je 48k pri jae

Zgodovina sprememb…

Shark-357 ::

hja men ni uspel množilnika odklent pa sm use naredu tko k sm mogu wtf
zalil luknce s sekundnim in povezal L1 mostičke z AS5
;(( 8-O :\
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amd Sempron - ODKLEPANJE !

Oddelek: Navijanje
453189 (1613) Dr_M
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411969 (7734) nimus
»

Problem novi barton 2600 vs.2×512 vs.epox 8rda+!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523220 (2577) kajzer
»

sapphire 9600 non pro

Oddelek: Navijanje
201067 (895) Shark-357
»

ga-7n400l-FSB?

Oddelek: Navijanje
371483 (1174) killah bee

Več podobnih tem