» »

Nekdo drug uporablja moj IP

Nekdo drug uporablja moj IP

Nemesiz ::

Win XP mi je napisal sporocilo ''Someone else is using your IP address''.
Zdaj mi internet sploh ne dela vec. LAN tud ne dela vec

Kaj je narobe?

Uporabljam namrec staticni IP.

smrekca ::

Poglej, če ni kdo od računalnikov v mreži že povezan v internet. Pr statičnemu ip se lahko samo en poveže na internet. Pa malo več povej.....a uporabljaš router? A si pregledu za viruse?

Nemesiz ::

V bistvu je ta stvar v študentskem naselju. To pomeni, da so vsi računalniki v študentskem naselju povezani v LAN. Ne vem pa če se uporablja router ali switch al kaj drugega.

Ja, smo pregledali z antivirusom NOD32 pa ni nič našel.

A ma kdo kakšno idejo?

Blup ::

Spremen si IP?
Verjetno maš širokopasovni interent prek LANa. Se pravi si je nekdo določil isti IP, kot ga uporabljaš ti. Spremeni si IP in po mojem bo stvar rešena.

Blup
:\

Mr.Q ::

Spremeni si IP v takšnega . ki še ni zaseden. Potem pa odpri Command Prompt (Star -- zaženi in vpiši cmd ) ter napiši ukaz " ping -a xxx.xxx.xxx.xxx - IP, ki ti ga je nekdo zasedel). Izpiše se ti ime računalnika ter dostopni čas v ms. Tako boš lažje našel osebo, ki uporablja tvoj IP !!

cojss ::

Greš do admina za internet v svojem bloku/naselju pa bo on rešil težavo. IP pa ne vem če lahko kar tako spreminjaš, saj dobiš določenega v pogodbi in je vsaj pri nas vezan na priključek in MAC naslov kartice.

sash ::

@cojss, če bi imeli IP naslove vezane na MAC nasalove potem nebi mogel noben drug uporabljati njegovega IP-ja, razen če si spoola mac adresso na lan karti
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372338904 (39360) ignats
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224774 (8933) slitkx
»

Internet prekinitve

Oddelek: Omrežja in internet
141752 (1026) GTX970
»

A kdo ve kako v Linuxu skonfigurirat zunanjo mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
161557 (1356) Yohan del Sud
»

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

Oddelek: Omrežja in internet
211871 (1456) kajak33

Več podobnih tem