» »

Zagon XP-jev - 1min mirovanje med zagonom

Zagon XP-jev - 1min mirovanje med zagonom

muhec ::

Moj sistem.
procesor: P4 2.8
plata: DFI PS83BL- revB
disk: sata Maxtor 6Y080M

Pri zagonu winsow mi takoj po prikazu logotipa od XP-jev, ko izgine, neha nalagati winse in je celo minuto in 10 sec slika črna, disk nič ne nalaga in po tej minuti v parih sekundah naloži windowse. Pri IDE disku se mi to ni dogajala. Imam XP-je z integriranim SP2- tako da bi sata gonilniki morali delovat, pa tudi bios sem flashu, tako da imam najnovejšega. V čem je tuki fora?
Kdor visoko leta, daleč vidi...

muhec ::

Kaj res nobeden ne ve??
Kdor visoko leta, daleč vidi...

fahrenGONE ::

Preveri ce imas prikljucene samo delujoce HDD / ROM naprave na IDE in ce je na kaksnem kablu samo slave, ga premakni na master. To je lahko vzrok za zastoje. Lahko tudi odstranis vse razen HDD in bos videl ali je kaj hitreje v tem primeru. Drugace pa lahko uporabis Bootvis tool od MS, ki optimizira nalaganje:

download: http://www.majorgeeks.com/download.php?det=664
info: http://www.tweakhound.com/xp/bootvis/

Sem ze vceraj videl ta thread ampak zadnje case sem zaposlen z www in ne odgovorjam veliko.

AndrejS ::

Morda čaka na IP (DHCP). Preveri !

muhec ::

10x fahrenheit za pomoč ampak jumperje in kable sem preveru in odklopu, pa ni blo napredka. Kje pa preverim IP-DHCP oziroma disejblam iskanje al pa dodeljevanje?
Kdor visoko leta, daleč vidi...

AndrejS ::

Morda potrebuješ DHCP. Kako si povezan na net ? Ali imaš mrežno kartico ?
Iz lastnih izkušenj vem da če imaš mrežno in vlkopljen DHCP ( Obtain IP automaticli) in nimaš povezave z Netom (routerjem) se nalaganje winsev za nekaj časa ustavi.
Ni pa nujno da je to napaka pri tebi

muhec ::

Imam integrirano mrežno na plati, povezavo imam adsl in to preko routerja.
Kdor visoko leta, daleč vidi...

BigWhale ::

To je cas za meditacijo in mentalni autogeni trening...

fahrenGONE ::

Daj si gor windowse na novo.

smile- ::

za preveriti dhcp:

gres na start -> control panel -> network connections

izberes svojo mrezno - desni klik nanjo -> properties

v okencku izmeres Internet protocol (TCP/IP) in kliknes properties

ce imas izbrano "obtain ip adress automatically" potem imas dhcp in je mozno da se ti zaradi tega ustavi...

za ročne nastavitve (običajno - ne vem kako imas ti nastavljen) poskusi:

ip address: 192.168.0.2 ***
subnet mask: 255.255.255.0
gateway: 192.168.0.1 ***
dns1: 193.189.160.11
dns2: 193.189.160.12

*** - je odvisno kako imas router nastavljen - to je po defaultu...
dns je pa za adsl če si preko siola...

Poldy ::

Windowsi čakajo na IP potem, ko se že prikaže namizje, tako da mislim da to ni vzrok. Tu pa se izgleda ustavijo še preden se sploh pojavi plavi welcome ekran. Se mogoče motim?

Je pa enkrat nekdo pisal, da je med čakanjem na monitorju opazil prikrite slike, ki sugestirajo nakup microsoft izdelkov. :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

muhec ::

Torej, poskusil sem vse kar ste svetovali- no razn meditacije, ker se mi je zdela minuta premalo, da bi dosegel svoj mir.:D Probu sm z nastavitvami DNSja in nič, pa tudi ko sm odklopu kabl za net se težava ni odpravila, torej ni fore v netu in se skriva nekje drugje kot je ugotovil Poldy- kr ko pride do namizja disk na hitro zmelje in so winsi v par sekundah naloženi. Tudi kakršnihkoli ponudbenih sličic od microsofta mi v tisti minuti ne pokaže;) ampak sam black screen. Res ne vem kje je catch.... Aja, pa glede inštalacije winsow, imam čist svežo-kašn teden.
Kdor visoko leta, daleč vidi...

muhec ::

Včeraj sem naredu novo inštalacijo in najdu sem krivca, ki povzroča ta dolgi zagon. To je zvočna kartica na PCI Genius 5.1 Value. Če zadeve nimam inštalirane se komp normalno zaganja, ko pa jo inštaliram čaka 1min10sec. Verjetno se skirva težava v tem, da ima podobne gonilnike oziroma čipe od C-media kot pa že integrirana zvočna na plati, vendar to imam disejblano. Ne vem, kako lahko to vpliva na sam zagon. Kako bi lahko odpravu težavo z zagonom in zvočno, ma kdo kašn predlog ali izkušnjo?
Kdor visoko leta, daleč vidi...

muhec ::

Anyone please!
Kdor visoko leta, daleč vidi...

Izi ::

Hja, kakšen nasvet pa pričakuješ?
Jaz vidim samo dve rešitvi.
- probaj najti nove (boljše) driverje za zvočno
- kupi novo zvočno kartico >:D

barabl ::

Moja težava je pa sledeča,ko se Windowsi že skoraj naložijo,se pojavi vizitka od nod32 in nato traja približno minuto ali dve,da zadeva zgine in računalnik lahko začnem uporabljat.Zadeva se je začela,ko sem priklopil ADSL,prej pri kabelskem internetu pa se to ni dogajalo.V čem je težava in kako jo odpravit?

Mr. ::

Isto težavo imam tud jaz,ko sem prklopu adsl :\

SimplTech ::

barabl in Mr. Ta tema je bila obdelala ža zelo velikokrat. Rešitev najdeta tukaj Počasen zagon Windows XP ob priključitvi ADSL

Vedno je pametno prvo malo uporabiti funkcijo iskanje.

sirotka ::

Zdravo!
Imam neko podobno težavo: včasih se mi winsi naložijo(potem ko se pojavi logo) v recimo 10s, včasih pa tisti modri kvadratki norijo z leve proti desni skoraj 2 min. Posnel 3x winse, vse probal pa nimam pojma kaj bi blo?

barabl ::

SimplTech, hvala za pomoč, zadeva že odpravljena.

SimplTech ::

:D ni problema, samo da si rešil problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priročni programčki za prenosnike

Oddelek: Programska oprema
393977 (2674) CaqKa
»

Dolgo nalaganje Windowsov

Oddelek: Operacijski sistemi
202843 (2248) Tonći
»

Počasen vklop in izklop windows xp sp2!!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111341 (1092) StratOS
»

Predolg zagon računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
61180 (1008) HIP_HOP
»

Kaj delate da bo računalnik hitrejši?

Oddelek: Programska oprema
232671 (2167) ;-)

Več podobnih tem