» »

Kako se lahko odstrani sliko, ki se mi pojavi na prenosniku, preden se zaženejo okna?

Kako se lahko odstrani sliko, ki se mi pojavi na prenosniku, preden se zaženejo okna?

xenon666 ::

Imam prenosnik acer in kadar ga vžgem (še preden sploh pridem v okna) se mi najprej pojavi velika slika čez cel ekran na kateri seveda piše acer. Ali mogoče kdo ve kako se da to sliko odstraniti?
In ali morda kdo ve kaj moram narediti, da se mi na zaslonu ko takoj vžgem rač pojavijo osnovni podatki (npr. hitrost procesorja, ram, slave, master...)ker na moje začudenje jih ni in prva stvar, ki se pojavi na zaslonu je slika acer.?
Nekaj sem čaral po biosu ampak ne najdem nič pametnega. Rad bi le to da ko vžgem se mi lepo na stari način najprej pojavijo osnovni podatki konfiguracije in pol direktno v vindovse brez nekih reklam za acer.

matjash ::

Če se ti namesto windows xp logota pojavlja ta slika boš to najlažje (najvarnejše) rešil z programom "style XP" drugače pa samo skopiraj boot loader datoteko (zdaj sem pozabil kako se kliče) iz že delujočega xin xp-ja na kakšni drugi mašini.

Će pa se acer pojavi že takoj pri zagonu računalnika imaš verjetno v biosu možnost disable boot screen - oziroma nekatere novejše matične plošče imajo možnost vstavitve poljubne slike ki jo s pomočjo softwera narediš v windowsih (vem za nekaj asus plošč)
... bolje pozno kot nikoli.

vres.ales ::

to maš od acerja matično al pa nekaj takega pa si moraš v biosih preštelat da ti nebo njihovega logoja pokazal

xenon666 ::

sem pogledal v biose in nikjer ni nobene opcije za odstranitev logota....nobenega disable boot screen al kaj podobnega...pojma nimam....;D

Tomay ::

Mislim, da se opciji reče silent boot. Malo poglej po biosu.
Voodoo 4Ever

xenon666 ::

aha...hvala...v biosih pa sem le našel quiet boot....ga vključu in acer logota ni bilo več-----
hvala za vse...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rufus (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535286 (3213) Han
»

Počasen zagon sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
202074 (1537) Compufreek
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611606 (10133) solatko
»

Asus eee PC (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Strojna oprema
2704223485 (32351) hojnikb
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415920 (4783) fredyjetle

Več podobnih tem