» »

Hladilnik za Xeon

Hladilnik za Xeon

andrejt ::

Konfiguracija: Xeon 3.0, MB Asus PCH-DL, 2GB pomnilnika, 4x SATA HDD. Procesorski ventilator iz kita, + 2x 8cm ventilator na ohišju (ChiefTech tower). Problem ni nov - ob obremenitvah ventilator postane glasen kot kakšen reaktivec. Na servisu podjetja, kjer je računalnik kupljen, pravijo, da je edini ventilator, primeren za Xeone tista plastična stolpnica, ki pride skupaj s procesorjem, da druge variante ni in naj se sprijaznim z glasnostjo, ker je to povsem običajno. Iščem rešitve... bolj primeren ventilator? Kakšno ohišje, bolj naklonjeno zračenju? Izolacija ohšja? Zadnja varianta je vodno hlajenje, kar pa me bolj skrbi zaradi vzdrževanja in monitoriranja, kot karkoli drugega. Prosim za kakšne predloge, kako kišto utišat.

Andrej

a13misko ::

Daj napiši še katero podnožje!:D

PrimozR ::

Na googlu vpiši Xeon cooler ali kaj podobnega. SIcer Eddy ( kilk) ima Xeon CPU bloke. Vodno pa ni tak bavbav. Je dražje, ja, samo hladi tudi bolje. Notri daš destilirano vodo ter nekaj antifriza proti algam in to je več ali manj to. Po potrebi menjaš vodo, če se 'osmradi' ali kaj podobnega.

andrejt ::

604-pin (ZIF) socket for Intel Xeon...

andrejt ::

P|P|: internet sem preverjal in so neki rezultati, vendar me bega to, ker mi serviser vztrajno zatrjuje (stroj sem imel že 2x tam prav zaradi tega), da je originalni hladilnik edina stvar, ki paše gor in da naj pozabim na kaj drugega. Kar se mi zdi malo nenavadno... vseeno pa ne bi rad kupoval ventilatorja, ki ga potem ne bi mogel vgradit.

Dr_M ::

andrejt: jest bi ti tut priporocu vodno hlajenje. med vodnim in zracnim sploh ni primerjave.
vodno hlajenje je mnogo bolj ucinkovito in tisje. je pa res mal drazje, ampak glede na to, kasno masino mas, ti verjetn ne bo problem dat tistih 30-40k sit :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Sej 604 je oni, k se na sredini socketa 'zoži' (plasitka), ane? A pa drgač maš to windtunnel?

andrejt ::

Ja, v višini sredinske luknje je na dveh straneh podnožje zoženo. Na matični plošči so okrog podnožja 4 luknje (plošča je dvoprocesorska, procesor je trenutno samo en). Tule sem našel sliko: PCH-DL. Ventilator pa je verjetno tunel, ja - je zelo visok, sestavljen iz nekaj delov, ventilator je na vrhu...
Ob normalnem delovanju je zadeva slišna, a znosna. Ob obremenitvi pa začne ventilator dobesedno "ružit", kot bi mlel lastne ležaje. Drznil sem si v takem stanju mal pošlatat ventilator in ob rahlem pritisku na sredino ventilatorja se je (ob isti hitrosti) malo utišal.

Vvodno hlajenje je vsekakor opcija, ampak zadnja :) Poslušam ljudi in berem, kako imajo "za vsak slučaj" odprta ohišja, da preverjajo vodo, pa če kaj pušča... ne bi se šel tega.

Dr_M ::

Poslušam ljudi in berem, kako imajo "za vsak slučaj" odprta ohišja, da preverjajo vodo, pa če kaj pušča... ne bi se šel tega.

moteni paranoiki.
jest mam masino przgano 24/7, tut ko me ni doma. do zdej ni blo problemov, ker je narjeno tako kot treba in vem, da nikol ne bo spustil. je pa en drug problem. ce mas odprt sistem, lahko vode zmanka :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Fletna platka. Sicer pa poskusi razstaviti ventilator, ga očistiti, namazati ležaje in še enkrat poskusi. Drugače pa klik, klikni na ventilatorje ter poišči primernega. Kakšni Papst in Panaflo so izredno tihi na 12V

Vodno pa s smrekicami in silikonskimi cevmi nima kaj spustit, za ziher dodaš še vezico (čez glavo dosti) in to je to.

Good Guy ::

kupi vodno + 2 bloka za xeone od eddya pobrusi plexi tok da jih boš lohk gor dau :)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

bajker ::

Silikonske cevi so vodotesne, so pa tudi paroprepustne, zato voda skozi njih počasi izhlapeva. Na mesec ali dva je treba doliti destilirano, če pozabiš, so lahko težave. Ne vem, če je zadeva primerna za serverje 24/7.

PrimozR ::

Če prav razumem tole ni server ampak workstation. Če bi bil server, bi ga mel zaprtega v eni posebni sobi in ga hrup ne bi motil, ali pač? :>

bajker ::

Ja, ampak pravi, da dela 24/7, to je ponavadi značilnost serverjev, seveda pa ni razloga, da ne bi tudi WKS laufal 24/7.

Good Guy ::

ja če že misleš met vodno si rukn pvc cevi ti ni treba nič dotakat
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

PrimozR ::

Sam jih je težje spelat. Pa silikonske so mehkejše in gotov tut lepš objamejo smrekco, sploh če uporablaš 'premajhne' cevi :>

Samuel ::

jao kok komplicirate...

kup si tole : http://www.thermaltake.com/coolers/rackmount/a1964/a1964.htm

pa zamenjaj vent s kaksnim Papstom 70mm, ki jih tud lahko dobis, če malo pogledaš naokoli...

tole ni najcenejm je pa preizkuseno učinkovito in TIHO!

andrejt ::

Hvala za odgovore. Mogoče še ideja, kje nabavit ta Thermaltake cooler? Se da dobiti preko kakšnega našega distributerja?
Mogoče še dodatno vprašanje glede hlajenja... Po opazovanju obnašanja škatle in ventilatorjev sem opazil, da ventilator začne svoj pohod ob operacijah, kjer so močno obremenjen diski (namestitve, kakšna težka iskanja, dolge SQL operacije, ...). Ko se te operacije zaključijo, se ventilator ponavadi utiša (ne pa vedno - npr. ko je računalnik nasploh pod večjo obremenitvijo). Potipal sem diske in se mi ne zdijo zelo hudo vroči, bolj samo topli. Kakšna je lahko povezava med obremenitvijo diskov in hitrostjo ventilatorja na procesorju in ali se da zadevo omilit na kakšen drugačen način?

0x0FF ::

Čeprav je stara tema, ti povem iz lastnih izkušenj da so box coolerji za xeone ( nocona) shit. Jaz sem nabavil Cooler master E3W-NPTXS04. Naročil sem ga direktno iz nemčije, ker se ga pri nas ne da dobit. Je pa heat-pipe pasivni in sem res zadovoljen z njim. Za dva coolerja sem dal 100evrov (poštnina všteta).
1) 2xXeon 3.4 SL7PG/Asus NCCH-DL/1GB Crucial/640GB HDD
2) 2xXeon 2.0 LV SL6XL/Asus PC-DL/512MB/160GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Novosti na področju zračnega hlajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
404302562 (6923) FireSnake
»

Nakup vodnega hlajenja. Pomoč... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
674446 (3791) Vuli
»

Ali se splača kupit TT BIG WATER komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
432965 (1712) alesr
»

Tisji PC

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313292 (2370) snela
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837627 (5887) DjTonic

Več podobnih tem