» »

Resnična resničnost 114.

Resnična resničnost 114.

Slo-Tech - Referendumi gor ali dol, resničniki se ne damo. Jutri (ponedeljek) ob 20:30 bomo zopet na drugem programu TVS.

Tokrat si bomo na dolgo in široko pogledali kako na internetu komunicirati eden na enega, vse od običajnega trenutnega sporočanja, preko strojnih dodatkov za telefonijo in video telefonijo preko IP, do zloglasnega Skype, ki v internetno telefonijo zopet uvaja klasične telefonske slušalke. Edino vprašanje bo le še s kom se sploh pogovarjati, a pri tem vam ne moremo pomagati.

Slo-techerji že veste, preostala vesoljna Slovenija pa še ne, da se je v Kopru odvijal bistven dogodek za nadalnji razvoj pisarniškega paketa OpenOffice.org. Seveda smo ob tej priložnosti zaslišali razvijalce, Marko pa bo v trikih in nasvetih predstavil nekaj novosti, ki jih prinaša različica 2.

Manjkale ne bodo niti igre, niti Linux kotiček v katerem se bo Gašper spominjal svojih šolskih let in nepozabnih miselnih vzorcev, na katere uporabnost smo itak že vsi pozabili. Se gledamo!

27 komentarjev

Kami ::

Do zdaj še te oddaje nisem niti 1x gledal, skorja nikoli me ni ob takem času doma, tudi jutri |O

minmax ::

kami: oddaje za razliko od vseh ostalih oddaj TV Slovenija seveda ni na internetu, ker smo se ravno takšnih kot si ti najbolj bali in smo rekli, da namerno ne bomo dali oddaje na internet.

kam pa pridemo, če bi bila računalniška oddaja dostopna preko interneta ? nikamor, no vsaj nič dobrega od tega zagotovo ne bi bilo. a, ne? :)

vrtnyka ::

Tole bo pa zanimivo :) Bom gledala;)
vrtnyka ma resota rada

sverde21 ::

@minimax: nekateri nimamo ADSL ampak smo še stuck with dial-up ;( in pol ne mormo gledat oddaje z neta... drugače pa tudi jaz ne gledam velikokrat, ker me tedi pač ni doma :(
<?php echo `w`; ?>

CaqKa ::

kater program bo predstavil gašper za miselne vzorce?
menim da ni boljšega od mind managerja.

Looooooka ::

ker argument...

Jux ::

Mindmanagerja sigurno ne - ker ni OS. Jst pravim da FreeMind.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

CaqKa ::

J* OS če se ga ne da uporabljat

M.B. ::

kdissert dia Umbrella
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

V-i-p ::

Se gledamo!


Bognedaj tega!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

tiborrr ::

Se gledamo, u ppl r really funnay :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

pagat34 ::

kekec, kaj pa ima referendum s to oddajo ?! :D 8-O
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

Thomas ::

> kekec, kaj pa ima referendum s to oddajo ?!

Žaluje, ker je zgubu. To se mu zdi povsod ontopic, zgleda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Ni panike, če je referendum padel. Bodo pa več oddaj posvetili "cerkveni" firmi T-2. :D
sudo poweroff

V-i-p ::

Oddaje za razliko od vseh ostalih oddaj TV Slovenija seveda ni na internetu.


Hmm... V kolikor se hecaš, ostalo ignoriraj, v kolikor se pa ne, je pa žalostno da vodiltelj za lastno oddajo ne ve, da je dostopna na netu ;):D.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Thomas ::

> V kolikor se hecaš,

Si neresen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vrvy ::

sarkazma polna skleda :)
*** time is the fire in which we burn ***

Nejc Pintar ::

Lahko bi folku začel morit s trusted computingom>:D
Lahko je biti prvi, če si edini!

antonija ::

Ne vrjeti ljudem ki lazejo!!!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

upirna ::

Za niti ni vejice.

Primer: Niti nisem slovničar niti nisem obseden s slovnico.

:D
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Nejc Pintar ::

BigWhale-a smo videli:D
(napisanega na ekranu)
Lahko je biti prvi, če si edini!

balocom ::

Največja beda doslej.
A je un Linux freak že predstavu KSimus?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Nejc Pintar ::

Trusted computing folku predstavt, ne pa IM-jev;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

xenon74 ::

Oddajo sem si mukoma pogledal in lahko rečem edino:
Beda!
Oddaja je popolnoma nezanimiva in po mojem mnenju ni primerna niti za predvajanje na lokalni televiziji kaj šele na nacionalki in to v najbolj gledanem terminu.
Če nimate namena delat dobrih oddaj potem prenehajte in dajte možnost drugim boljšim od vas.
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()

CaqKa ::

zdaj gledam na spletu oddajo.. hmm sem vedno mislil da je 'ajsikju' ne pa 'i ce kju' (lol.. ice kju)
aja.. resda je bilo BWja enkrat za videt.. ampak je v 'kodiranem načinu' viden že prej ;)

minmax: 'razmišljanje o zmožnosti takega združevanja pa prepuščamo vaši domišljiji' (skype, ebay)
prosim te če si ta del zavrtiš ene tolikokrat... no da boš dojel poanto kaj sem imel v mislih ko sem to gledal..

pa nasploh po celi oddaji, tile komentarji vsi tak gayish delujejo.. a nebi bilo možno se tak malo pred špegl vsest ali pa pred kako pupo in jo povprašat kake občutke dobi ko nekaj takega poveš in zraven narediš tako faco (ta drug del je bolj pomemben)?

lol verzija dva pika nič. pol pa spodaj piše 1.9.125
lol. sem res mislo da je že končna.
un komentar o nič celih nič tolarja je tudi.. tak.. za mene kot frika.. deluje zelo reklamno za open source.. za povprečneža ki gleda to oddajo pa pač ne. njega bolj pritegne. dobra taktika za reklamo skozi javno oddajo.
aja pa kak bo OOo konkuriral in zbil cene mso še tudi nevem.. sploh ob dejstvu da je za naslednji office ms pripravil bolj intuitiven in hitrejši sistem za menuje in ikonske vrstice :p

pa še komentar na vym zaradi česar sem sploh šel gledat tole oddajo.. waaaaay far from mind manager.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

BigWhale ::

Skoda, ker se nobeden ne javi, da bi naredil boljso oddajo. Pomoc bi sigurno prav prisla... :)

luka257 ::

Se strinjam z CaqKo. MindManager je svetlobna leta naprej.
Mislim da je to kar so kazal na nivoju MM-ja pred petimi leti.
Ja OK Linux, ampak vseeno ni niti malo primerljivo.

Aja pa Freemind sux big time.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer bo postal mobilni operater

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4615610 (10852) HOT FAN CLUB
»

nakup telefona iz tujine

Oddelek: Mobilne tehnologije
91318 (1084) keitai
»

Razvezan dostop - kalvarija

Oddelek: Omrežja in internet
192605 (2124) PaJo
»

Telekom Slovenije bo sprožil upravni spor

Oddelek: Novice / Ostale najave
222355 (2355) Fury

Več podobnih tem