» »

Pomoč pri izbiri teme

Pomoč pri izbiri teme

marnit ::

Delam raziskovalno nalogo iz kemije pa nimam pojma kaj bi delal :/. Prof. je predlagala da bi delal "Doping v športu" ampak mi to niti ne diši. Kaj je zdej še kej popularnega in zanimivega v kemiji?

OmegaBlue ::

Malo far fetched, kaj pa "Izdelava atomske bombe"? - mnja raje ne te bojo še zaprli.

Lahko probaš kaj v zvezi s feromoni? Zakaj fantje podivjajo v okolici deklic, ki se "gonijo".

Ti napišem če mi še kaj pade na glavo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

gzibret ::

Daj loup, povej prvo, a si v osnovni ali srednji šoli. Pol povej, v kateri srednji šoli si (če si že v srednji), a je to gimnazija, ali kakšna kemijska....

Pol povej, a bi rad delal samo po literaturi, ali bi kaj bolj praktičnega.

Pol pa ti bomo lahko pomagali.

Pa ne tega moderatorja poslušat, ker si samo norce dela (malo je še otročji...).
Vse je za neki dobr!

marnit ::

Sem na gimnaziji. Delal bi oboje - na fakulteti že imamo zrihtanega zunanjega mentorja tako da so kakšni poiskusi dobrodošli.

gzibret ::

Če imaš dostop do AAS (atomska absorbcijska spektrometrija) bi lahko analiziral marsikaj.

Npr. vsebnost kalcija v talnem profilu (skoplješ luknjo v tla - cca 2 m in pobiraš vzorce vsakih 10 ali 20 cm). Ali pa vsebnost težkih kovin (Cd, Pb. As...) v človeških laseh.

Če imaš dostop do el. mikroskopa bi lahko naredil čuda stvari - sestava cestnega sedimenta v Ljubljani - kateri delčki so prisotni v tem sedimentu. Zdajle bo zima in bo zapadel sneg - lahko pobereš vzorce črne usedline na snegu (ko se sneg že malo stali, se tega lahko dobi kar precej) in opazuješ sestavo. A so to kroglasti delci, ploščasti, paličasti.... Kakšna je kemična sestava teh delčkov...

Če nimaš nič od tega lahko izeriš količino Ca in Mg v različnih kamninah (20 - 30 vzorcev) v okolici tvojega doma in narediš karto vsebnosti. Za to ne rabiš veliko laboratorijske opreme.

Lahko greš do bližnjega potoka, pobereš vzorce sedimentov in s pomočjo sit (če jih imaš seveda) proučiš, kako se spreminja granulometrična (zrnavostna) sestava sedimenta v odvisnosti od razdalje do izvira.

No, nekaj idej......
Vse je za neki dobr!

marnit ::

Hvala za idejo. Če imajo te stvari na univerzi potem imam tudi jaz načeloma dostop do njih :D

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velik servis kje dobiti dele

Oddelek: Na cesti
386180 (1345) shintaro
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931390 (25051) x128
»

Živo srebro v Tržaškem zalivu

Oddelek: Znanost in tehnologija
81820 (1324) gzibret
»

V Pacifiku odkrito nahajališče redkih zemelj

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2810969 (9100) guest #44
»

Entropija se veča SKOZI evolucijo.

Oddelek: Znanost in tehnologija
243643 (2794) sprasujem

Več podobnih tem