» »

Amis (Medinet) & LJ-Kabel

Amis (Medinet) & LJ-Kabel

SasoS ::

Amis je predkratkim prenovil svojo ponudbo paketov v kabelskih omrežjih. Seveda v vseh razen LJ-Kabel (in Telemach). Ko sem klical tja so mi rekli da so pogajanja še u teku in da me bodo obvestili takoj ko bodo novi paketi na voljo. Zdaj očitno tega sploh ne bo (še sreča da je T-2 blizu >:D). Lj-kabel sploh nima več omenjenega Medineta med ponudniki, dočim je eden izmed ostalih ponudnikov, Masicom, pošteno prevetril svojo ponudbo v kabelskih omrežjih. 2048/512 se dobi za pičlih 6222 kar več kot odlično konkurira ponudbi T-2 1/1 za 6 (oz. 7) K sit. Jaz na srečo pri Amisu nisem več vezan, je pa sigurno nekaj ljudi ki bodo morali ostati...glede na to kakšno ime poskušata ustvariti tako Medinet kot LJ-Kabel, sta obe firmi pri meni izgubili zaupanje... :\

Hux ::

vsekakor lep zacetek. Zelo zanimiv paket.

TRIROG ::

hmmm ce bo t2 vztraju pri 1/1 bom mogoce skliznil na masicom ... skrbi me le VEZAVAAA!"!!!

TRIROG ::

emmm morm rect da se ARNESa tut lih nebi branu ...
1024/256 3.600,00 0,00
2048/512 (**) 5.600,00 0,00
4096/512 (**) 7.600,00 0,00
5120/768 (**) 8.100,00 0,00

Od kdaj za vraga je ARNES TOOOOK pocen?

SasoS ::

Verjetno od vedno ker ne plačuješ dostopa do net ampak le stroške povezave?
btw, če prav razumem masicomovo stran so isti paketi tudi na ADSLu...zanimivo :)

TRIROG ::

nikjer nism nasu nic za ADSL ... btw ... a ARNES pa MASICOM nimata nobenih omejitev prenosov?

SasoS ::

Širokopasovni dostop preko omrežij kabelske televizije (KKS Ljubljanski kabel v Ljubljani in Trbovljah, Telemach v Ljubljani). Širokopasovni dostop preko ADSL omrežja Telekoma Slovenije.

Čeprav...s splošnimi pogoji pa ne prepričajo ravno :\

Uporaba storitev omrežja Masicom s strani tretje osebe, kakor tudi kakršnakoli oblika finančnega ali nefinančnega posredovanja storitev omrežja Masicom tretjim osebam se lahko izvaja le na izrecno pisno privolitev oz. S posebno pogodbo z operaterjem (posredovanje storitev dostopa v internet, vzpostavljanje lastnih strežniških storitev, ipd.)

Ne smem imeti lastnega strežnika za ssh, http za svoje potrebe?

V primeru prekomernega podatkovnega prometa (kontinuiran prenos podatkov brez vmesnih prekinitev) pri naročniških paketih, ki mesečne količine prenešenih podatkov nimajo definirane v naročniški pogodbi, si operater zaradi zagotovitve kakovosti storitev v omrežju pridržuje pravico, da se z njim dogovori o alternativnem obračunu uporabe storitev omrežja.

:\ :\

Hux ::

Ja to je spet to. Zanka da se operator zavaruje. Paketi ki nimajo definirane mesecne porabe.
Potem pa pise da je mesecna poraba neumejena. Torej se moras vprasat je to definirano ali ne? Vbistvu je a lahko recejo tudi da ni.
Kot stara fora kozarec je pol polni ali pol prazni.

Potem pa kaj je neprekinjen prenos. 1 ura, 24 ur ali 1 tedn?

http pa podobni streznik tak ni neprekinjen prenos podatkov razen ce mas 1000 ludi gor ki nonstop surfajo :D


Prvi odstavek pa govori samo o tretjih osebah ce se ne motim. Lahko pa razumes spet drugac seveda.

V najslabsem primeru te bodo odklopli pa gres na Siol :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

SasoS ::

Ok...da nekdo zafila 5Mbit linijo 24h/dan je razumljivo da s tem moti ostale uporabnike. Spet je odvisno kaj ISP razume kot prekomerni podatkovni promet :-)

Za posredovanje tretji osebi ima t-2 drugačne pogoje. Tam je omenjeno samo če storitve ponujaš proti plačilu (računaš linijo sosedom, prodajaš hosting, bnc-je...). Kaj pa če kolegu dam shell zastonj, pač da se uči linux pa to ;)? To je že kršenje Masicomovih pogojev...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Masicom

Oddelek: Omrežja in internet
174083 (3336) Magician
»

Najcenejši ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
849803 (6476) pupsi1984
»

Ljubljanski kabel in internet ponudniki

Oddelek: Omrežja in internet
193527 (2972) Slowenc
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114231 (10118) Bistri007
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707868 (6174) DeLonghi

Več podobnih tem