» »

dlančnik HP rz1710

dlančnik HP rz1710

hani ::

Kupil sem ta dlančnik kot razstavni exponat, zato nisem dobil zraven nobene programske opreme in tudi ne navodil. A mi lahko kdo pomaga, kakšen program rabim za povezavo z računalnikom, kje ga dobiti in kako uporabljati. Zraven tega bi še rad imel šumnike in kako se inštalirajo na dlančniku programi, igre,... In še ena stvar. A je možno inštalirati nek program na SD-kartici?

hvala za odgovore in lep pozdrav.

JOKER ::

ZDRAVO !

Jaz nimam istega dlančnika, ampak vse dela na istem principu - skoraj.
Kaj se tiče programov in navodil je najbolje da obiščeš HPjevo stran, kjer boš našel boga pa pol !
Za povezavo z računalnikom potrebuješ Microsoftov program ActiveSync s katerim potem prenašaš datoteke oz. inštaliraš programe, ampak dlančnik mora biti povezan z računalnikom ali preko cradla (posteljice-stojala), ali pa preko IRpovezave.

Same programe se ne da inštalirat na SD in prav tako ne na CF kartico. Programi se inštalirajo v spomin dlančnika zato pa če malo bolje pogledaš vidiš da programi niso nevem kako veliki, ampak samo po par mega.
Na kartico se lahko posnamejo MP3ji, Word dokumenti, karte za GPS ... itd.

Šumniki !?
Potrebno je inštalirat Paragon-ovo slovensko tipkovnico, katera vsebuje šumnike.
Paragon Key ... se reče, poišči na Googlu.

Programi se inštalirajo čist simpl. Prav tako imajo .exe fajle, katere 2x klikneš in zadeva se lepo naloži na dlančnik.

Mislim pa , da čeprav je dlančnik razstavni eksponat (bil) bi moral se prej vsaj malo pozanimat o zadevi, ker čez čas boš postal bolj zahteven in boš hotel mogoče GPS navigacijo in tukaj potem nastane problem. Kolikor jaz poznam omenjen dlančnik, ta ne vsebuje Bluetooth povezave, tako da o kakšnem Garmin GPS modulu na Bluetooth lahko kar pozabiš. Edina varjanta je, da si kasneje kupiš GPS Mouse, ki pa ni najbolj praktična saj je zadeva na kablu in ni najbolj priročna sploh ko si na prostem v naravi.

Toliko, upam, da sem ti vsaj malo pomagal kaj se teh zadev tiče.
Obilo užitkov in lp.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Witboy ::

Za GPS so tut druge resitve.. .recimo napravica k jo vtaknes v CF slot in lepo dela... sam ne vem tocn kak se imenuje k trenutno nimam doma.:)

hani ::

Inštaliral sem Paragon Key, vendar še vedno ni slovenskih znakov. V nastavitvah sem nastavil slovenian in mi tam piše, da to velja za externo tipkovnico. Mi lahko kdo pomaga, kako bi dobil slovenske znake na tipkovnici na zaslonu, ali pa mi lahko kdo pošlje ta program na hani1974@mail.com.

Hvala

JOKER ::

Glej sami od sebe se ti ne bodo prikazali.
Ko ti nastaviš, da boš začel pisat z tipkovnico in se ti pokaže tipkovnica na ekrančku dlančnika je zraven tipke CTRL (čisto spodaj) ena tipka pobarvana oranžno in v njej piše EN ! Ko klikneš nanjo se pa spremeni in napiše noter SN, in v tem trenutku se ti pokažejo na tipkovnici šumniki.

A si nastavil Region Seting na ... SLOVENIAN ?

Javi kako si zrihtal .
________________________________________________________
Ka te češ ....

hani ::

Te oranžne tipke, kjer bi naj pisalo EN ni na zaslonu. Nastavljeno imam na slovenian pa nič. Mogoče bi ga moegel enkrat resetirati, vendar pa ne vem kako to narediti, da ne bi zbrisal dokumentov, ki jih imam shranjene.

hani ::

Če pritisnem na shift in crtl se menja EN v SN in obratno, vendar na tipkovnici ni šumnikov. :(

hani ::

Verjetno pa nimam inštalirane pravilne verzije, ker imam zelo okrnjene nastavitve. Če ima kdo pravo datoteko, mi jo naj prosim pošlje na hani1974@mail.com

Hvala

JOKER ::

Resetirat !? Kaj se tega tiče se ne rabiš bati za podatke, saj z resetom ne vplivaš na sistemske nastavitve oz. na podatke v dlančniku.
Zadevo lahko zbrišeš samo tako, da premakneš stikalo, ki je na levi strani dlančnika skrito za enimi malimi vratci prav zaradi tega, da človek ne bi mogel po pomoti izbrisat kompleten ROM ! Na drugi strani dlančnika odspodaj pa imaš reset tipko ki je malce poglobljena s katero resetiraš dlančnik.

Če uporabljaš Windows Mobele 2003 in te je "strah" bilo kaj počet, pa je najbolje, da si narediš Backup Roma oz. dlančnika.
Ko klikneš Explorerja imaš ikono Backup in zadevo posnameš na CF ali SD card saj drugam se Backup ne da posnet.

Kaj bi bil tvoj problem pa ne bi vedel. Če si si zadevo downzloadal iz njihove strani potem je itaq nova verzija, tako da ne vem zakaj bi imel staro verzijo.

Povej če si uspel kaj uredit.
Lp
________________________________________________________
Ka te češ ....

hani ::

Končno sem uspel uštimat zadevo. Samo ena stvar je še, kar se tiče šumnikov. Nikjer ne najdem velik Č.

JOKER ::

Hja, maš prav !
Tudi jaz nisem pažnje polagal na to, ampak je sploh nisem pogrešal saj zelo malokrat začnem stavek z Č .
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dlančnik + GPS

Oddelek: Kaj kupiti
203358 (2864) krneki0001
»

HP iPAQ hw6500

Oddelek: Pomoč in nasveti
61407 (1368) JOKER
»

kateri dlančnik naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
362513 (2147) mile
»

Dlančnik - šumniki

Oddelek: Mobilne tehnologije
5793 (765) JOKER
»

Dlancnik

Oddelek: Kaj kupiti
111454 (1296) AntiC

Več podobnih tem