» »

Windows 2000/2003 Server kot router za deljenje interneta?

Windows 2000/2003 Server kot router za deljenje interneta?

bastadu ::

Zanima me, ali so ti windowsi ( ne vem še kero verzijo bom namestil, 2000 ali 2003) primerni kot router za deljenje interneta? Predvsem me zanima, kakšne funkcije ma nad nadzorovanjem le tega (omejevanje hitrosti -QoS, blokiranje nezaželjenih zadev, blokiranje nezaželjenih userjev in podobno)? Ali je potreben še kak poseben software za to?

Skrat ::

Sej vem da me boste sedaj zmerjali, da promoviram Linux, ampak glede na moje poznavanje situacije in tvoje zahteve bi ti bolj priporocal, da si poisces kaksno specializirano linux distribucijo, ki je prirejena prav za te namene. Recimo Clackconnect
Free software is a matter of liberty, not price.

Matri[X] ::

Windowsi so kot sami na sebi primerni samo za osnovno sheranje interneta (NAT). Za nekatere od dodatnih funkcij pa bos moral namestiti Microsoft ISA Server 2004. Hitrost lahko omejujes z dodatnimi programi za Windows, kot je npr. Bandwidth Controller.

Lahko pa tudi namestis Linux.

Ziga Dolhar ::

Matri[X]: z ISA imaš kaj izkušenj?
https://dolhar.si/

bastadu ::

Ja ClarkConnect poznam in ga imam tudi nameščenega na eni od mašin (P120Mhz) in deluje vredu, imel sem le neke varnostne težave, ker mi je nekdo vdrl vanj (verjetmo imam prestaro verzijo)... Sedaj se je št. odjemalcev interneta malce povišalo in sem dobil močnejšo mašino, ki je certificirana za Win2k Server in me pač malo zanima kako je s tem, kaj vse v zvezi ICS še omogoča... Zanima me, kako imajo to rešene npr. kakšne večje firme, ki morajo deliti net med večjim številom uporabnikov, hkrati pa mora na tem serverju obstajati še dodatne možnosti, kot so omejitev prenosa, razni filtri, možnost nadzora prometa ( v primeru, da da imaš v mreži kakšnega junaka, ki pošilja sumljive zadeve v internet, ali celo izvaja kakšne napade na oddaljene računalnike), statistika in podobno...
Kaj tale ISA Server je kot samostojen OS ali se samo inštalira na Windowse? Za Bandwidth Controller sem tudi že čul in ga bom ob prvi priliki preizkusil...

Matri[X] ::

ISA Server 2004 je "dodatek" za Windows Server 2003 (mogoce deluje tudi na 2000 Server).

LordNinja: Izkusnje na zahtevo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47029626 (13060) darkolord
»

OpenBSD 3.9

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
194031 (2781) nejc_
»

Stoprvič: Linux vs. Windows. Slednji varnejši? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10112527 (9762) Nejc Pintar
»

Microsoft novice

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
193487 (2863) BigWhale
»

IIS download

Oddelek: Programska oprema
81011 (944) Ziga Dolhar

Več podobnih tem