» »

Kateri 12 cm ventilator?

Kateri 12 cm ventilator?

upirna ::

Vulcano 7+ se mi na medium obratih prav nadležno dere, pa sem se odločil, da bom naredil nekakšen adapter med 8 cm in12 ventom. Sam ne vem, kateri 12 cm ventilator je res dober. Za ventilator dam maksimalno 4 k.

asPeteR ::

Kupis ga lahko v IC elektronika(verovskova), ali pa recimo v kaksni racunalniksi trgovini.(za Mlacom vem da jih majo).

Toda mors pa vedet, da 120mm vent ustvari velik CFM, toda majhen pritisk.(ker se razdeli na deliko povrsino. V bistu ravno ta pritis ustvari dober pretok teperature iz hladilnika na zrak in hkrati tudi ustvari hrup. Torej mors najti en optimum ...

Vsekakor pa jaz na Vulcano 7+ ne bi dajal 120mm venta! Kvecjemu 80mm vent, recimo Vantec tornado. Oz. bi si kupil nov hladilnik, Thermaltake 7000 Cu je odlicen za P4.
http://blog.stegnar.com

m.i.h.a. ::

No to tudi mene zanima, kaj se bolj splača kupiti titanov ali thermaltake-ov 12 cm ventilator. Oba imata isto ceno, mogoče je kdo preizkusil katerega? Rabim pa ga za na radiator.

upirna ::

asPeteR, če bom to hotel zmontirat na vulcanota bom rabil nek adapter, da mi zrak ne bo uhajal. Sam zakaj bi bil pritisk tolk nižji, če se pa na koncu adapter itak zoža? Obstaja pa tudi možnost, da bi ta ventilator not pustu, pa bi un sam pomagu. Kaj pravite na to?

asPeteR ::

upirna: Ce bos pa dal adapter, bo pa pritisk seveda vecji toda s tem tudi glasnost.
http://blog.stegnar.com

upirna ::

tako glasen kot je sedaj, pa mislim, da ne bo. Bom naredil načrte pol jih bom pa objkavil na netu. Vendar še vedno ne vem, kateri ventilator je res dober. V mlacomu imajo:
-ENERMAX UC-12FAB 120mm REG 5760 SIT
-PAPST 4412F/2GL 120mm 4980 SIT
-TITAN TFD12025M12B 120mm 2640 SIT
-TT 12025A-1B1S 120mm 2000 SIT

Torej, ventilator mora imeti čim večji CFM, mora biti pa tišji od vulcanota. Katerega?

p.s: zdele bom še mal posrfal po spletnihg straneh

asPeteR ::

Glede na P/P tole:

-TITAN TFD12025M12B 120mm 2640 SIT
http://blog.stegnar.com

upirna ::

Kje bi si pa lahko pogledal lastnosti tega venta?

Fury ::

http://www.titan-cd.com/english/fanspec...

to so specifikacije.

pri e-misiji (www.e-misija.si) dobis isti ventilator za 2000 SIT ker so oni zastopnik za titan.

POZOR: na njihovem sajtu sicer pise da so 1 ball-bearing ampak NISO so 2BB, ker sem jest 3 kupu pred kratkim in so RES 2BB :)

http://www.e-misija.si/shop/glavni.php?...
na dnu strani

upirna ::

Kaj to sploh pomeni ( ball-bearing )? Me že cel dan matra. :D

SoNgOkO ::

Kaj to sploh pomeni ( ball-bearing )? Me že cel dan matra.


To pomeni, da ima ventilator ležaje, kar naj bi omogočalo daljšo življenjsko dobo ventilatorja ter tišje obratovanje.

mare87 ::

Žal v Mariboru nimajo več Titanov 120mm (trenutno). Sem v sredo kupo zadnjega. Rabo pa bi še enga. Kje bi ga lahko dibil za 2000 sit. In pa kolko stane poštnina iz Kamnika (pri e-misiji) v Mb?

Fury ::

pomoje ma e-misija tut v MB poslovalnico?

Law_Enforcer ::

mare87: Pojdi pogledat v Powerplus. Mislim, da imajo nekaj teh Titanov še na zalogi.

Cranchi ::

jst mam Ttja 120mm in morm rect da je kt kul

Tic ::

Jst ti prodam Titana ce hočes. Uporabljen samo na Slo-tech nestu!
Ce ha hoces... tic.je@bonbon.net
persona civitas ;>

upirna ::

Ga že mam :P . Sem zadovoljen. Bil je le 2k piha pa čist dobr.

Dr_M ::

stvar je taka. ce je adapter slabo dizajniran, se ti zacne zrak vrtincit in ti buta nazaj v ventilator se preden dobro doseze hladilnilk. o cem govorim? poglejte si zgradbo reaktivnega motorja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

upirna ::

Imam ene načrte pa modele že narejene, pa me zanima, koliko bi dali vi razdaljo med hladilnikom in ventilatorjem. Povejte razdaljo ali pa kot (iz 7*7 cm na 12*12 cm).:)

Kleto ::

Mam sam vprašanje glede venta. Ma modro žičko pa rdečo. Rdečo sm zvezal z rumeno modro pa z rdečo. Ko kje to štroma? Pa če mi lahko poveste še kako se to zve?


Pa ne sam na moj vprašanje odgovarjat de ne bojo rekl de temo spreminjam.

Vprašanje ki ga je zastavil upirna:

Imam ene načrte pa modele že narejene, pa me zanima, koliko bi dali vi razdaljo med hladilnikom in ventilatorjem. Povejte razdaljo ali pa kot (iz 7*7 cm na 12*12 cm).
Kleto

upirna ::

Na molexu imaš rdečo, rumeno in 2 črni žički. Rdeča je 5V, rumena 12 V, črni pa sta njuni nuli. Torej moraš zvezati rdečo z rumeno in modro (sicer ne vem zakaj je modra, ampak dobr(ponavadi so črne)) z njeno nulo (črno). Jasno?:)

Kleto ::

O.k.
Kleto


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ventilator?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171815 (1538) mato22
»

Moja kompilacija H2O hlajenja!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251504 (910) WinsuckeR
»

Ventilator RPM problem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121141 (964) QuickShot
»

YS-Tech NFD1212389B-2F/ Monstrum ali angel?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231359 (1094) burkiburke
»

zanimam se za vent 120X120

Oddelek: Kaj kupiti
12931 (857) boštjan

Več podobnih tem