» »

Dreamweaver

Dreamweaver

Borci ::

Uporabil sem možnost Rollover Image, vendar me moti to, da se slika vsakokrat naloži, ko pokažem nanjo z miško in moram čakati tudi nekaj sekund.

Odkljukal sem možnost Preload Rollover Image, vendar ob prehodu miške sliko kljubtemu ponovno naloži s strežnika.

Hvala za pomoč.

rc-car ::

Možnost Preload moraš OBkljukat in ne ODkljukati. :\
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Borci ::

Ja, saj tako sem mislil. OBKLJUKAL sem.

Torej, prosim za pomoč.

Matek ::

Ja, zraven mora biti kljukica, potem stran uploadaš, daj rfresh, da bo čist na frišno delel, ne z diska, počakaj, da se vse zloada in ko bo v statusni vrstici pisalo done, bi moralo vse delat, če ne, pa si nekaj zajebal,...:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

rc-car ::

Ja, to bi moglo delat
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Borci ::

A je to kaj odvisno od velikosti slike, jaz imam namreč ti dve sliki veliki 10 kb.

rc-car ::

Ne.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

cahahopie ::

Misliš to... kot Hover buttom v Front Page-u?
Če je to to v Dreamweaverju...mam jz tud eno vprašanje glede tega.
Npr...
Meu sem eno sliko in sem hotel spodnji del slike uporabit kot gumbe/linke. Ko bi šel čeznje bi se jim spremenila barva. Sliko sem razrezal s Splitzom. Nato sem hotel po tem dodat še eno vrstico gumbov/linkov (podpovezave). Naredil sem še enkrat večjo sliko, razrezu, slikice vključil v Hover buttom. Hotel sem, da bi bila predzadnja in zadnja vrstica slike (če si jo predstavljate kot razrezano)... gumbi. Toda.. kar naenkrat se je pojavil nek čuden zamik za pribl. 1mm, kar je zelooo opazno in grdo. Preletel sem celotno kodo pejđa če je kakšna napaka v merah... toda nič!... hmm.. nato sem ves obupan ubral drugo pot (podpovezave sem podelav nekje ob strani za sebe).
Sedaj mam tako narejeno, da je na vrhu strani logotip, spodnji del logotipa so narsani nekakšni gumbi. Slika je razrezana. Ti gumbi so hover buttomi. Ko klikneš na enega od njih se ti odpre podpovezava/gumb na levi strani, ki je enake oblike kot prvi. Cool izgled...
Toda... stvar se vse preveč počasi odpira in lahko, da se pri odpiranju strani na netu, ne bodo vsi ti gumbi odprli oz. bo obiskovalec prej odšel s strani. Zato... Šmrc! Lepota ali hitrost.... to je sedaj vprašanje!:'(

Borci ::

Ne mislim, da to ni čisto isto. V Dreamweaverju se temu reče Navigation bar, kjer lahko za vsak gumb izbereš več slik, ko je dvignjen, ko je spuščen, ko je pritisnjen...

cahahopie ::

Ahh... se opravičujem.
Bol malo delam v Dreamweaverju... kljub temu, da ga imam doma. (he... seveda... scrackano trial verzijo:D, no zdaj pa sem se izdal. Če me BSA kaj vpraša... Nič ne vem! Sploh nisem bil tle! Sploh nimam računalnika! Sploh ne obstajam!)
lp

SubOrbit ::

Borci: ja, lahko je "problem" zarad velikosti slik:

preload images dela takole: v "cache" nalovda sliko se preden posle uporabnik zahtevo po njej.
Toseprav, recimo da je HTML dokument velik 5kb, sliki pa kot pravis 10KB. skupaj 15, ki se nalozijo takoj na zacetku (za razliko: ce bi dal brez preload images bi se zacela druga slika lovdat sele ob mouseover)

ce gres ti cez sliko PREDEN se lahko druga nalovda bos seveda mogu cakat. - to vse seveda velja za net in za... khm... dost pocasno povezavo.

ce stran lovdas z diska je pa problem nekje drugje

lp

Borci ::

Na strani imam 6 takih rollover images, vendar nič ne pomaga četudi počakam, da se stran naloži oz. že nekajkrat prej z miško letim čez. Vedno znova se slika nalaga.
Razmišljam, da bi to naredil s Flashom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519294 (7093) nuuush
»

Nekaj vprašanj ... html/css

Oddelek: Izdelava spletišč
61090 (1009) 680x0
»

Problem z front page

Oddelek: Izdelava spletišč
181892 (1698) jack10
»

Kako se tole naredi?

Oddelek: Izdelava spletišč
261415 (1115) njok
»

Komentarji & Kritike

Oddelek: Omrežja in internet
301712 (1167) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem