» »

TP Link TN722N

TP Link TN722N

0bv10uStr0ll ::

Imam omenjen USB Wi-Fi adapter in sem precej odvisen od njega za povezavo v omrežje. Na Win10 deluje BP, na Ubuntu 18.04 (kde) pa naenkrat povzroči prekinitev delovanja usb naprav oz. celo freeze celotnega sistema, težko precenim, zakaj gre.

Probal sem z namestitvijo driverjev, ne pomaga. Sem našel na GitHubu neke driverje, niso pomagali. Tudi uradni driverji žal niso uspeli, saj so prestari in jih niti ni šlo prevesti z modernim prevajalnikom. Iz razlogov, ki za vas niso pomembni, želim uporabljati ta adapter na omenjenemu OS, in mi je zelo pomembno, da ne bi imel problemov s tem. Ima kdo izkušnje s takim problemom? Adapter včasih povzroči freeze direktno ob priključitvi, včasih deluje nekaj časa potem naenkrat povzroči freeze. Žal dmesg ne prikaže nič pametnega. Na internetu sem našel več takih primerov na različnih adapterjih, brez rešitev.

https://askubuntu.com/questions/885427/...
https://forums.linuxmint.com/viewtopic....
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...
https://askubuntu.com/questions/1052081...

Pa da vidimo mojstre ;). Pa prosim brez predlogov tipa (kupi drug adapter, poveži s kablom)... hvala vnaprej, če boste imeli kak pameten predlog.

P.s. probal sem v kernel 4.18 in kernel 4.19. Imam kar nekaj izkušenj s težavami pri Wi-Fi adapterjih na Linuxu, poznam pa ljudi, ki niso imeli problemov. Ima še kdo podobne izkušnje? Je Linux res tako univerzalen, glede na to, da otežuje rabo elementarnih komponent, kot so mrežni adapterji? Očitno so kernel driverji bolj slabi, namenski pa zanič?

Ahim ::

Mora biti kar precej unioverzalen, da uporablja gonilnike za Windows, ki jih priskrbijo proizvajalci, ker se jim ne ljubi delati se verzije za Linux. Bi napisal vec, ampak ne bom iz razlogov, ki zate niso pomembni.

0bv10uStr0ll ::

Ahime... raje reči, da nimaš pojma, kako rešiti problematiko. Če bi imel, bi navedel konkretno rešitev?

Ales ::

Najprej ugotovi, zakaj ti zmrzne računalnik. USB ključek, USB kontroler v navezavi s ključkom, kaka druga periferna naprava, kaj? In kaj konkretno se zgodi, kernel panic? Moraš priti do logov tega.

Kateri chipset ima tvoj TP Link TN722N, Atheros ali Realtek? Kateri točno?

Uporabljaš kak promiscous mode ali kaj podobnega?

Kaj je še povezano na USB? Kaj od internih in kaj od eksternih naprav? Kateri USB kontroler?

Drugače pa ja, če rad rešuješ obskurne mehanske nekompatibilnosti in si malo mazohista, kar veselo v reševanje tega, sicer pa kupi drug adapter ali poveži s kablom, ter porabi svoj čas bolj konstruktivno za kaj drugega. ;)

Ahim ::

0bv10uStr0ll je izjavil:

Ahime... raje reči, da nimaš pojma, kako rešiti problematiko. Če bi imel, bi navedel konkretno rešitev?

Ne bi.

0bv10uStr0ll ::

Ales je izjavil:

Najprej ugotovi, zakaj ti zmrzne računalnik. USB ključek, USB kontroler v navezavi s ključkom, kaka druga periferna naprava, kaj? In kaj konkretno se zgodi, kernel panic? Moraš priti do logov tega.

Kateri chipset ima tvoj TP Link TN722N, Atheros ali Realtek? Kateri točno?

Uporabljaš kak promiscous mode ali kaj podobnega?

Kaj je še povezano na USB? Kaj od internih in kaj od eksternih naprav? Kateri USB kontroler?

Drugače pa ja, če rad rešuješ obskurne mehanske nekompatibilnosti in si malo mazohista, kar veselo v reševanje tega, sicer pa kupi drug adapter ali poveži s kablom, ter porabi svoj čas bolj konstruktivno za kaj drugega. ;)


Kje najdem ustrezne loge? /var/log/syslog? Adapter ima najbrž čipovje Realtek, kolikor kaže na internetu. RTL8188EU, če je verjeti, ker gre za TN722N V2. Ne uporabljam nič posebnega. Imam povezano miško in tipkovnico ter ta adapter. Adapter je povezan z USB 2.0 extension kablom, da je antena na bolj ugodnem položaju. Ker sem opazil, da se je že komu to dogajalo na raznih forumih, a nikjer ni bilo objavljene rešitve, sem želel preveriti, ali kdo tukaj ima kakšno pametno idejo. Prepričan sem, da ima dobro idejo (Ibr)Ahim, ampak je ne bo delil zastonj. Na Win10 zadeva deluje Plug and play, brez kakega namenskega softwarea...

Gre se zato, da pač določeno rešitev razvijam na Ubuntu, prav tako bi rad malo več časa preživel v tem OS, sem pa strogo proti temu, da bi nabavil drugi adapter, ker verjamem, da obstaja rešitev in se mi zdi potratno kupovati drug adapter v ta namen.. Predvsem zato, ker če se kdaj to zgodi ponovno s kakim drugim adapterjem in na novejši verziji Linuxa, potem to ni rešitev, a ne. Problem obstaja, se ga da reproducirati, analizirati in najbrž odpraviti. Je zelo moteče, ker so Wi-Fi adapterji za mene tukaj nujni in zaželjeni, zato predlog alternative (kabel, drugi adapter) žal ne bo rešitev.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Winodws 10 Home - wifi - ni interneta

Oddelek: Omrežja in internet
221731 (1255) Jurrbe
»

Sony PSX/PS2 Adapter za PC Problem

Oddelek: Igre
11679 (560) Sandi1987
»

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

Oddelek: Omrežja in internet
122251 (2077) fujtajksel
»

wi-fi oddajnik

Oddelek: Omrežja in internet
143604 (2830) lenart0
»

GF 560 Ti HDMI out

Oddelek: Zvok in slika
5937 (839) Primoz78

Več podobnih tem