» »

Konektor na starem monitorju

Konektor na starem monitorju

Sponka ::

Ziv!

Dobil sem nek starejsi 21" monitor, pa imam problem s povezavo. Na zadnji strani je tkim. 13W3 konektor, kakrsnega se najde na SUN racunalih. Tole pise v manualu: "13W3 connector consisting of a D-25 shell with three coaxial plugs and 10 standard pins".

Tisto kar potrebujem je moski tip konektorja, kateri bi imel na drugi strani prikljucek za navadan VGA kabel ali pa za BNC konektorje (tako ali tako potrebujem samo RGB signale).

Klical sem na razne servise, pa tega nimajo.

b.
  • spremenil: Sponka ()

Brane2 ::

Ja, teli konektorji pa znajo bit majcken zaj* za dobit, sploh pa, a jih rabis ?
Mislim, ce si dobil starga ne-PC 21", si ga moral placat "na kilo", ker jih folk sploh ne zna uporabljat in ker načeloma niso multisynch, kot to PC pričakuje (če gre za malce starejše SUN-e).
Tko da te predelava čaka tako in tako in zamenjava konektorja ne pomeni velik dodatnega dela...

Ponavadi taka stara generacija dela tam na kakih 1024x768 do 1280x 1024, če imaš kartico, ki se ji da lepo nastavljat frekvence...
To velja seveda, če si fasal stari model monitorja, mogoče so nove generacije kar PC monitorji s majčkeno eksotičnim konektorjem...

V glavnem, zezal sem se s kar nekaj monitorji do sedaj, če rabiš dodatno pomoč, "gnjavi" me po emailu.

Aja, tisti konektor bi znal spadat v AMPjev proizvodni program. AMP pa v sloveniji samo distribuira robo po stacunah (nima maloprodaje). Ena od stacun, za katero vem, da prodaja tudi njihovo robo, ALMA Electronic, tel: 01/256-13-81.
Če se boš odločil za to varianto (kar ne priporočam, ker bo cena za konektor verjetno tud SUN-ovska), najprej na AMPjevem websiteu najdi točno oznako konektorja, nato šele gnjavi prodajalca...

Sponka ::

Heh, monitor sem dobil (free).
Gre za 21" NeXT monitor, proizvajalec je Hitachi, februar 1993. Na netu sem se preprical, da je res "fixed frequency" (model CM2197AS3NE), 1280x1024 68Khz/60Hz, adapter je NeXT.

Zdaj imam enega MAG trinitrona 17", pa imam od zamenjave transformatorjev naprej v vsakem kotu in tocno na sredini zelo megleno sliko in mi oci precej trpijo, ta velikan pa se mi vala na polici. Ce mi ga uspe usposobiti -- carsko.

Zal imam GeForce2 MX in ne vem, ce bo slo. Imam se starega Millenium II, kjer se da to super nastavljati, ampak je nimam v racunalu (na SUN monitorjih so dobro delovale, med bootanjem ni bilo slike, ko pa se je OS postavil, je delovalo normalno).
Bom pa poskusil sreco.

Hvala za napotke.

b.

PiEs: na netu sem pogledal za kabel VGA-to-13W3 ... Saj so nori ... 50$!

Brane2 ::

Sponka;

>Heh, monitor sem dobil (free).
>Gre za 21" NeXT monitor, proizvajalec je Hitachi, februar 1993. Na netu sem >se preprical, da je res "fixed frequency" (model CM2197AS3NE), 1280x1024 >68Khz/60Hz, adapter je NeXT.

Hmm. Zveni tko kot da bi lahko perfektno delal v kaki VESA1280 locljivosti.
Tam si kartica ponavad zbere tistih plebejskih 60 Hz...

>Zdaj imam enega MAG trinitrona 17", pa imam od zamenjave >transformatorjev naprej v vsakem kotu in tocno na sredini zelo megleno >sliko in mi oci precej trpijo, ta velikan pa se mi vala na polici. Ce mi ga uspe >usposobiti -- carsko.

Od zamenjave transformatorjev ?
Glupo pitanje, ampak a si ti nastavu fokus na traflcu ?

>Zal imam GeForce2 MX in ne vem, ce bo slo. Imam se starega Millenium II, >kjer se da to super nastavljati, ampak je nimam v racunalu (na SUN >monitorjih so dobro delovale, med bootanjem ni bilo slike, ko pa se je OS >postavil, je delovalo normalno).
>Bom pa poskusil sreco.

Ko se bos hecal s tem, preveri s katero polariteto HSYNC in VSYNC ta monitor dela. Določenim je vseeno, določeni zahtevajo neko polariteto, določeni pa jemljejo neko polariteto signala kot sporočilo, naj preidejo na drugo frekvenco osvezevanja. So torej multisync (oz. bisynch) ob pomoči računalnika...



Sponka ::

> Hmm. Zveni tko kot da bi lahko perfektno
> delal v kaki VESA1280 locljivosti.
> Tam si kartica ponavad zbere tistih plebejskih 60 Hz...

Ni mi cisto jasno, pri navadnih monitorjih je 60Hz premalo za normalno delo. Kako to, da pri fiksni frekvenci to zadostuje? Tko s kmecko logiko bi pricakoval utripanje slike. Ali je pac ravno to tisti catch fiksnih frekvenc?


> Od zamenjave transformatorjev ?
> Glupo pitanje, ampak a si ti nastavu fokus na traflcu?

Glede monitorjev sem cisti greenie. Menjal mi jih je nek znanec znanca od znanca ... kateri naj bi vse to uredil, pa je ocitno pozabil. Vmes sem ze popi***l in zelel sam razstaviti, pa nisem uspel sneti pokrova -- mislim da je mozakar zalepil s plastiko, ampak ne najdem kje vse (na dveh mestih sem ze odstranil).


> Ko se bos hecal s tem, preveri s katero
> polariteto HSYNC in VSYNC ta monitor dela.
> Dolocenim je vseeno, doloceni zahtevajo
> neko polariteto, doloceni pa jemljejo
> neko polariteto signala kot sporocilo,
> naj preidejo na drugo frekvenco osvezevanja.
> So torej multisync (oz. bisynch) ob pomoci racunalnika...

To ni tisto, kar pise v manualu "sync on green"? Ocitno sem si jaz to male prevec enostavno predstavljal. Racunal sem nekako tako, da povezem samo RGB konektorje, ostale pine pa pustim pr miru. Namrec, videl sem tako povezavo, ampak v obratni smeri, ko je bil preko BNC kabla povezan navaden Sony 17" monitor na barvni NeXT racunalnik, ampak ta adapter (13W3 na BNC) je bil pac originalen NeXtov, povezani pa so bili samo RGB pini, VS in HS pa ne.

Bi se dalo priporociti kaksen naslov z literaturo na internetu, da si malo razsirim obzorja? :))

Hvala,
b.

Brane2 ::

Sponka:

>> Hmm. Zveni tko kot da bi lahko perfektno
>> delal v kaki VESA1280 locljivosti.
>> Tam si kartica ponavad zbere tistih plebejskih 60 Hz...

>Ni mi cisto jasno, pri navadnih monitorjih je 60Hz premalo za >normalno delo. Kako to, da pri fiksni frekvenci to zadostuje? Tko s >kmecko logiko bi pricakoval utripanje slike. Ali je pac ravno to tisti >catch fiksnih frekvenc?

Vcasih je folk mel bolj trpezne oci, pa monitorji so bli MAL drazji, sploh pa taki, pa tud graficne kartice so mele tezave ze s tem, da spravjo tok in tok slik v sekundi "do fosforja".
Je pa tud res, da so uporabljal fosforje z daljso persistenco, torej take, ki so dallj casa svetil po zadetku zarka, torej se utripanje ni tok opazil...

>> Od zamenjave transformatorjev ?
>> Glupo pitanje, ampak a si ti nastavu fokus na traflcu?

Glede monitorjev sem cisti greenie. Menjal mi jih je nek znanec znanca od znanca ... kateri naj bi vse to uredil, pa je ocitno pozabil. Vmes sem ze popi***l in zelel sam razstaviti, pa nisem uspel sneti pokrova -- mislim da je mozakar zalepil s plastiko, ampak ne najdem kje vse (na dveh mestih sem ze odstranil).

Taiwanci sparajo sraufe, tko da je te plastike treba znat razvlect.
Tezko opisem, ce/ko mas cajt prnes pa bomo pogledal.

> Ko se bos hecal s tem, preveri s katero
> polariteto HSYNC in VSYNC ta monitor dela.
> Dolocenim je vseeno, doloceni zahtevajo
> neko polariteto, doloceni pa jemljejo
> neko polariteto signala kot sporocilo,
> naj preidejo na drugo frekvenco osvezevanja.
> So torej multisync (oz. bisynch) ob pomoci racunalnika...

To ni tisto, kar pise v manualu "sync on green"? Ocitno sem si jaz to male prevec enostavno predstavljal. Racunal sem nekako tako, da povezem samo RGB konektorje, ostale pine pa pustim pr miru. Namrec, videl sem tako povezavo, ampak v obratni smeri, ko je bil preko BNC kabla povezan navaden Sony 17" monitor na barvni NeXT racunalnik, ampak ta adapter (13W3 na BNC) je bil pac originalen NeXtov, povezani pa so bili samo RGB pini, VS in HS pa ne.

Prav mas. Sync on green je tud varianta, ki pa je jaz nisem nkol probu, ker mi nekak ni vsec. Ce ti kartica dela s SYNC-on-green varianto, probaj...

Bi se dalo priporociti kaksen naslov z literaturo na internetu, da si malo razsirim obzorja? :))

Za tole mislim da ne. Rabis izkusnje. Ceprav ima en tip na netu ze kar nekaj let full popularno stran o laserjih, servisiranju stvari, nacelih delovanja.

Naredi search za imenom Sam Goldwasser...


Smrt fashizmu,

Brane

Sponka ::


> Vcasih je folk mel bolj trpezne oci, pa
> monitorji so bli MAL drazji, sploh pa
> taki, pa tud graficne kartice so mele
> tezave ze s tem, da spravjo tok in tok
> slik v sekundi "do fosforja".
> Je pa tud res, da so uporabljal fosforje
> z daljso persistenco, torej take, ki so
> dallj casa svetil po zadetku zarka, torej
> se utripanje ni tok opazil...

Predno sem pobasal monitor sem ga testiral. Moram reci, da NIKOLI ne bi pomislil, da je to 60Hz. Slika je enostavno super.


> Taiwanci sparajo sraufe, tko da je te
> plastike treba znat razvlect.
> Tezko opisem, ce/ko mas cajt prnes pa bomo
> pogledal.

To bi mi zelo ustrezalo. Ali lahko kontaktiram kar po mailu (zappisanem pri profilu)?

100x hvala.

> Smrt fashizmu,
>
> Brane


Svoboda narodu! ;)

b.

Brane2 ::

Sponka:

>To bi mi zelo ustrezalo. Ali lahko kontaktiram >kar po mailu (zappisanem pri profilu)?

Ja, seveda...

Vids vids, v splosni guzvi sem pa pozabu na to.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor na dotik gonilniki

Oddelek: Programska oprema
71108 (1021) listje123
»

Sync-On-Green -> vga (SGI Indigo 2 -> vga)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9989 (923) rkb2
»

Mac OS X na Intel x86 platformi

Oddelek: Operacijski sistemi
91948 (1729) TribesMan
»

monitorji Sun Microsystems

Oddelek: Strojna oprema
151461 (1183) ax3K
»

Kako preluknjati procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
331928 (1166) Sergio

Več podobnih tem