» »

A1 xDSL

A1 xDSL

««
26 / 26
»
»»

konspirator ::

Čemu služi ta naprava na wlan interfejcu ?
--

Tomay ::

To je verjetno njihov dostop do modema.

Je že komu uspelo spremenit dhcp range ali moram za vsako sr* klicat na podporo.
Voodoo 4Ever

čuhalev ::

Tomay je izjavil:

To je verjetno njihov dostop do modema.

Je že komu uspelo spremenit dhcp range ali moram za vsako sr* klicat na podporo.

Bolje, da pokličeš, sicer ti bo nadgradnja vse povozila.

Oldi ::

Pred kakim mesecem sem opazil nizko hitrost interneta (ookla speedtest), okrog 8Mb/s, meril sem z Android tablico in PC-jem na UTPju. Po restartu modema je šla hitrost nazaj na dobrih 14M. To sem ponovil ene 3 x in vedno je uspelo hitrost povečati. Pred kakim tednom pa se po restartu hitrost ni hotela povečati. Ker imam še stari modem, sem probal še z njim in vedno ista hitrost okrog 8Mb/s in to na 0,1Mb/s identična.
Zadnjič je trik s povečanjem vžgal pred par dnevi, ko sem imel hitrost skoraj 15Mb/s. Danes grem za foro preveriti in imam 9,5, restartam in dolvleče 6,9M, probam dvakrat restartat isto, zamenjam modem in spet isto, pet meritev na dveh modemih in vse od 6,87 do 6,95Mb/s.

Modem je v bridge načinu, na Telekomovi centrali, ene 3 x sem poklical pomoč in so rekli, da je modem konektar z malenkost višjo brzino, kot je meni kazal speedtest, bodisi 15 ali pa 8,5Mb/s.

Delal sem i IskraTELu na testiranju xDSL modemov in se mi zdi vse skupaj ful čudno, logično je, da če se na liniji kaj dogaja, da se po restartu poveže hitreje, ne pa obratno in to tako hud padec (iz 9,5 na 6,9) in to vedno isto.
Sosed je na istem kablu, ima TV in zadnje čase opaža kockasto sliko. Mi sicer imamo TV ampak ni priključen, samo občasno gledam na tablici in PC-ju, kjer še ni bilo težav.

Kot bi Telekom nekaj sabotiral, njihove optike nimamo v bližini, sva pa s sosedom ena redkih, ki nisva šla na T2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

krneki0001 ::

To oni sami nižajo hitrosti.

Oldi ::

Modem se poveže glede na Telekomove nastavitve, po moje, saj je to stvar njihovega HWja. Razen če mi na Amis pomoči lažejo in trditev o hitrosti povezave ne drži, torej da se modem vedno poveže na cca 15, hitrost pa premzajo Amidovci. To se mi zdi precej noro. Povezovalne hitrosti modema ne najdem, imam pa novi technicolot TG788ivn v2. Kljub temu, da sem ga včeraj za kar nekaj minut zamenjal s starim, mi piše uptime 12 dni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

čuhalev ::

Lahko da vplivajo motnje sosedov na T2. Poveže se ti že, vendar ker prenos ni brezhiben, mora kaj poslati dvakrat in hitrost se izgubi.

Oldi ::

Kar nekaj ljudi je šlo iz xDSLa na T2 optiko, zato bi moralo biti manj motenj, par let pa nisem zaznal praktično nobenih nihanj v hitrosti.

Če prav vem, se pri TV ne ponavlja napačnih paketov (lahko pa tudi, kot vem sodobna oprema v centralah to omogoča) in na MobiaTV nimam kock v sliki.
Sploh pa opisani simptomi (po restartu enkrat povečanje hitrosti, drugič zmamjšanje in izredna kratkoročna konstantnost) ne kažejo na motnje iz sosednjih paric, saj so le te konstantne, neglede na promet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

čuhalev ::

Oldi je izjavil:

Kar nekaj ljudi je šlo iz xDSLa na T2 optiko, zato bi moralo biti manj motenj, par let pa nisem zaznal praktično nobenih nihanj v hitrosti.

To je pa drugo. Napisal si samo T2 in sem mislil pač VDSL.

JebatGa ::

Oldi je izjavil:

Pred kakim mesecem sem opazil nizko hitrost interneta (ookla speedtest), okrog 8Mb/s, meril sem z Android tablico in PC-jem na UTPju. Po restartu modema je šla hitrost nazaj na dobrih 14M. To sem ponovil ene 3 x in vedno je uspelo hitrost povečati. Pred kakim tednom pa se po restartu hitrost ni hotela povečati. Ker imam še stari modem, sem probal še z njim in vedno ista hitrost okrog 8Mb/s in to na 0,1Mb/s identična.
Zadnjič je trik s povečanjem vžgal pred par dnevi, ko sem imel hitrost skoraj 15Mb/s. Danes grem za foro preveriti in imam 9,5, restartam in dolvleče 6,9M, probam dvakrat restartat isto, zamenjam modem in spet isto, pet meritev na dveh modemih in vse od 6,87 do 6,95Mb/s.

Modem je v bridge načinu, na Telekomovi centrali, ene 3 x sem poklical pomoč in so rekli, da je modem konektar z malenkost višjo brzino, kot je meni kazal speedtest, bodisi 15 ali pa 8,5Mb/s.

Delal sem i IskraTELu na testiranju xDSL modemov in se mi zdi vse skupaj ful čudno, logično je, da če se na liniji kaj dogaja, da se po restartu poveže hitreje, ne pa obratno in to tako hud padec (iz 9,5 na 6,9) in to vedno isto.
Sosed je na istem kablu, ima TV in zadnje čase opaža kockasto sliko. Mi sicer imamo TV ampak ni priključen, samo občasno gledam na tablici in PC-ju, kjer še ni bilo težav.

Kot bi Telekom nekaj sabotiral, njihove optike nimamo v bližini, sva pa s sosedom ena redkih, ki nisva šla na T2.


Jaz imam trenutno zelo podobne težave. Pri testu na speedtestu mi hitrost za nekaj sekund poveže na polno potem pa pade za 5-6 Mb/s. Ko sem klical na Amis so mi ponavadi govorili o nekih aktivnih povezavah, ki jih imam, a ne glede kaj sem naredil (povezal različne računalnike, moje in od soseda, samo telefon preko wifi-ja, tablice, preko USB-ja prižgal računalnik z nekim linuxom) se je to ponavljalo. Pred kakšnimi tremi tedni se je za nekaj dni to popravilo, potem pa spet po starem. Še posebej je to opazno zvečer, ko (verjetno) veliko ljudi prižge vse televizorje in računalnike in hitrost začne res pešati. Če kličem takrat mi rečejo samo da imam modem in linijo povezano na polno in da ne vidijo problemov.

Kakšne dve leti nazaj so bili podobni problemi in so jih potem rešili v nekaj dneh, ko so popravili nekaj na omarici (ali nekaj podobnega) in je bil kriv Telekom. Ko tehnični pomoči omenim, da naj vsaj poskušajo preverit ali je vse v redu na omaricah in naj kontaktirajo Telekom, se začnejo samo izmikati in dobim odgovor da je vse povezano na polno.

Mislim da vedo da je problem na omaricah oz. Telekomu a zaradi različnih vzrokov tega ne popravijo. Bi šel kam drugam, a imam tako poceni paket, da se zaenkrat še da zdržat.

konspirator ::

Oldi je izjavil:

Modem se poveže glede na Telekomove nastavitve, po moje, saj je to stvar njihovega HWja. Razen če mi na Amis pomoči lažejo in trditev o hitrosti povezave ne drži, torej da se modem vedno poveže na cca 15, hitrost pa premzajo Amidovci. To se mi zdi precej noro. Povezovalne hitrosti modema ne najdem, imam pa novi technicolot TG788ivn v2. Kljub temu, da sem ga včeraj za kar nekaj minut zamenjal s starim, mi piše uptime 12 dni


Home > Broadband Connection > DSL Connection
--

Oldi ::

Ah, jaz cepec, sem pa iskal hitrost povezave v meniju routerja :)
Upam, da ima modem kak standarden IP?
No, danes je šla hitrost sama od sebe na 8,5Mb/s

Tilen ::

Najverjetneje kar 192.168.1.254.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krneki0001 ::

amis ima 192.168.178.1, pass je pa user

čuhalev ::

178 imam na Telekomovem Fritzboxu ... slučaj?

krneki0001 ::

Vsi fritzi imajo tako po tovarniških nastavitvah.

Oldi ::

Še to, Ookla mi skozi celo meritev kaže zelo konstantno hitrost, razen pri upstrimu, kjer je najprej boremalo ali nič, proti koncu pa naraste.

Luka321 ::

Ima še kdo podobne težave z sliko in tudi z zvokom na sportklubih? Občasno se pojavljajo motnje (včeraj recimo dortmund-monaco, motnja slike na koncu malce zelena slika, redno gledam premier league in opažam občasne motnje, slika zna včasih zakockat ipd. Še kdo opaža kaj? Drugi programi so načeloma v redu razen sportklubi imajo občasne težave.

konspirator ::

Simobil prevzel Amis, A1 prevzel Simobil.

Novi paketi

http://www.amis.net

Ko vpišeš naslov se pokaže, če je možna optika/baker/kabel.
Nato moraš vpisati vse svoje podatke za oddajo naročila, brez da bi sploh lahko videl cenik.


Izmed 5 opcij zgoraj, kam spadajo amis internet naročniki ?

Kateri bumbar si je zamislil tak sistem, ki ga ne najdeš niti pri Telekomu ?
--

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Vsi naročniki spadajo pod A1.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BCSman ::

Lahko kdo tukaj, ki mu MobiaTV na PC-ju deluje, dvigne roko? ViewRight vtičnik usposobit je mission impossible.

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

BCSman ::

Evo na temu IronPortable44 uspelo odblokirat viewrigt brez hekerskih in programerskih znanj, tako da vsaj na temu sedaj deluje. Sem že razmišljal o kakih android emulatorjih, ker android app dela normalno.

finpol1 ::

Ima še kdo težave s prehodom na A1 TV? Meni se stalno napiše loading in se ne premakne s te začetne strani.

finpol1 ::

Koliko stane, če kličeš na to njihovo 040 podporo iz stare amisove fiksne številke?

MajorM ::

@finipol1

Kolikor vem je klic brezplačen.
Pošlji raje email na tehnicna.podpora@a1.si. Tudi jaz sem imel podobno težavo in po dveh dneh neuspelega poizkusa dobiti kogarkoli na telefon sem poizkusil preko elektronske pošte. Zadevo so potem precej hitro odpravili/popravili.

finpol1 ::

Seveda, e-pošta. Je pa nenavadno, da bi bil klic brezplačen, ker je mobilna št., ker se začne na 040?

ToniT ::

Saj imaš telekomu tudi brezplačno številko, ki se začne na 041.

fujtajksel ::

Imam nekdaj Amisov paket DSL internet 10/.85 Mbps plus telefonija s škatlo Thomson TG782.
Speedtest mi pri žični Ethernet LAN povezavi na laptop kaže ping okrog 24 ms in hitrost prenosa okrog 9/.8, s tem da DL hitrost doseže hitro in je med meritvijo precej konstantna, UL pa se prvih par sekund komaj kej odzove, potem najprej zleze na polovico, šele proti koncu meritve doseže tistih .8. Tudi na wifi je zadeva podobna. Je to normalno za DSL?

Dodatno sem priključil gor še router Fritz!box 4040, zaenkrat čisto default konfiguracija tako da naredi svoje dodatno omrežje, z žično povezavo med enim LAN portom TG782 in WAN luknjo Fritza. Wifi Analyzer kaže da je Fricov wifi signal malo močnejši, ampak pri Speedtestu (preko 5GHz omrežja) se UL še bolj "obira" in do konca meritve sploh ne doseže .8, pride do .5. ???

Tilen ::

V čem je sploh težava. Ne razumem. Prenizek upload ali težava z meritvami?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

D3m ::

Zakaj rabiš še Fritza če imaš Thomsona?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tilen ::

Hotel se je samo prepričati, da ni težava na TG782.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

fujtajksel ::

Težava je da upload sicer kao dosega nominalno hitrost, ki že itq ni visoka, ampak šele čez nekaj sekund. Ko surfaš je pogosto precej dolg odzivni čas od klika do takrat ko se stran prikaže - ko se začne prikazovat pa jo kar razumno hitro izpljune, ne da bi se počasi risala kot je tipično pri počasnih povezavah. In glede na speedtest predpostavljam da je večina te zakasnitve pri uploadu, ko se zahteva pošilja proti strežniku. Sicer ne štekam zakaj ping ni tolk strašno počasen.

> Zakaj rabiš še Fritza če imaš Thomsona?
Za hitrejše privat omrežje na 5GHz, "NAS" ključek, malo boljše pokritje oddaljenih sob, parental controls, domači VPN. Zaenkrat sicer samo testiranje, pol sem mislil dat Thomsona v bridge mode, razen če bo problem s pokritostjo enih sob.

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

fujtajksel ::

Sem pogledal še parkrat zadnje dni, SpeedTest, AKOStest in wifi/ethernet performance v Task managerju, pa praktičen prenos večjih fajlov gor in dol, pa z novejšim modelom modema od A1. Kaže da je tale SpeedTest problematičen, ker meritve drugih vrst dajejo bolj razumne in konsistentne rezultate. Tud v AKOStestu so včasih neki artefakti, pa časih pride meritev pod nazivno, ampak relativno redko. Ping okrog 25ms, min 22.
AKOStest pa se mi zdi ima težave pri merjenju velikih hitrosti.

konspirator ::

fujtajksel
Logiraj se na TG782, tam piše, s koliko je modem/router poveže DL/UP.
--

fujtajksel ::

konspirator je izjavil:

fujtajksel
Logiraj se na TG782, tam piše, s koliko je modem/router poveže DL/UP.


Tisto videl, ampak mi ni bilo jasno koliko od tega se dosega, kot to lahko v kakšnih routerjih dejansko vidiš v obliki grafa pri normalnem prometu ko nekaj debelega čez pošiljaš. Sem zato pol gledal s Task managerjem itd.

d4vid ::

Lastniki Fritzboxov, še kdo opaža težave s QoS oz. proriteto TVja pred internetom, opazam da če poženem kak download ali video, začne TV štekat? Ima še kdo tako tezavo, prej se mi to ni dogajalo?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kixs ::

Samo meni ob 00:00 prekine DNS-e in za minuto/dve niso dostopne spletne strani? Download v ozadju dela brez prekinitve.

hojnikb ::

nastavi si custom dns?
#brezpodpisa

sbawe64 ::

Prekine vsak dan ?
Kateri modem imaš ?
2020 is new 1984
Corona World order

kixs ::

Gre za ta "jajc" UBEE TVW625 DSL.

Prekine (DNS) vsak dan tocno ob 00:00 za minuto ali dve. Pac vse je nedosegljivo. Ce imam download v teku, se le-ta ne prekine. Nisem pa se preveril, ce ga sprozim tocno med tem casom.

DNS serverje sem rocno nastavil na racunalniku (Arnes in Google public) in ni spremembe.

kixs ::

Sem jim se na helpdesk javil. Je resetiral/osvezil linijo... bom videl, ce bo kaj boljse...

kixs ::

Seveda ni bilo nic boljse. Ping na zunanje IP-je v tej minuti ne dela.
««
26 / 26
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294543 (3302) Veron
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721850 (15621) Tydek
»

4Mb + tel + tv po kablu

Oddelek: Omrežja in internet
71286 (1186) borut_p
»

Sinhronizacija modema

Oddelek: Omrežja in internet
51662 (1619) Tilen
»

ADSL za "nesrečneže"

Oddelek: Omrežja in internet
426232 (2591) KoMar-

Več podobnih tem