» »

recovery particije NUJO!

recovery particije NUJO!

matic ::

Tukej mam eno racunalo ki je po vsej verjetnosti fasalo virus Magister. Fora je da je pobrisana celotna particija (c:) .. se da kako to vzostavit nazaj da bi prisel do podatkov - dokumentov do katerih bi bilo zeloo dobro da jih dobim nazaj - na varno? :O
  • spremenilo: matic ()

frudi ::

jaz sem ob podobnih prigodah uporabil kar dos ukaz 'unformat'.
uspeh je bil polovičen - pač odvisno od tega, kako hudo je bila particija uničena; ampak praviloma se da večino podatkov tako dobit nazaj. problem je edino, da znajo nato bit datoteke zelo nesortirane.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

matic ::

Ja samo fora je da jest sploh nimam definirane particije!! ce grem npr. v fdisk in dam 4. prikaz informacij o particijah pise da "particije niso definirane" ..
kje pa dobim drugace sploh ta ukaz .. unformat na win98SE slo CDju ga kar tako verjetno ni razen ce je v kakem special direktoriju v toolsih kje ali kaj podobnega..?

msmiha ::

V takem primeru se podatkov ne da rešit
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

matic ::

no ja no! Prvo kot prvo si ti zelo zelo pesimisticen.. drugo kot drugo nimas kaj dosti pojma o racunalniku.. namrec podatki se nebi dali vec resit ce bi virus disk nafilal z "1" ali "0" tako pa je po vsej verjetnosti samo pobrisal definicijo particije.. in definitivno se da to particijo definirat nazaj.. ena varianta je da nesem disk v laboratorij polozim tisoc mark in podatki so reseni.. verjetno pa je tut kak programcek za resit vse kupaj.. morda deluje celo tako da definiram z fdiskomsamo ponovn particijo.. in bo delovalo.. 1x se mi je to ze zgodil.. nocem pa raskirat sedaj tega da potem definitivno nebom vec prisel do podatkov. Se je kdo s tem ze mogoce igral? Ali imel kake podobne izkusnje?

Can ::

Msmiha ravmo pred nekaj dnevi sem ti napisal, da nimaš prav.
Kje na disku se kaj nahaja je zapisano v tabeli FAt, ntfs, ... Napaka v tej tabeli je pogosto razlog, da particija crkne. Obstaja cel kup programov, ki znajo to tabelo popraviti, obnoviti. Zelo dobre izkušnje imam s programom Testdisk, ki v 2 sekundah obnovi tabelo in tako so ponovno na razpolago vsi podatki. Program enostavno prepiše podatke iz rezervne tabele fat.

Program je free in ti ga lahko pošljem!

matic ::

Bom neskonocno vesel ce mi lahko to poslejes upajoc da bo pomagalo! hmm... upam da bo slo. Program laufa v dosu? ..upam.. ker jaz trenutno nimam nicesr gor.. na tem racunalu je samo 1 particija in to je C .. tko da.. sej zastopis..
Moj mail : matic@snowboard.com

tec ::

Jaz imam en win progy GetDataBack kateri
ti 100% povrne podatke v taksnih primerih.
Tak,ce imas na voljo priklopis svoj Hdd na
delujoco masino z win9x nastaliras GetDataBack+crck zazenes
nastavis kateri Hdd in dobis vse nazaj.
Zelo enostavno:))

matic ::

tec: pa povrne tudi ce ni particije?

Can ::

Zakaj nepotrebno šraufanje. Program TestDisk dela v dosu in rabiš samo eno sistemsko disketo, nanjo posnameš program in to je to.
Matic, seveda ne vidiš particije, oz. da disk ne obstaja. Ta program ti bo prepoznal disk, obnovil particijo in ko boš ponovno zagnal računalnik bo vse kot prej!

tec ::

Can,tocno tako.Samo,ce TestDisk slucajno ne pomaga lahko se vedno uporabis GetDataBack.
Kateri ti povrne podatke iz prejsnje particie. Seveda Hdd je lahko brez particie.GetDataBack
najde Hdd pod win brezparticie.Pa tudi,ce je kaj poskodovanega ti povrne.

matic ::

tec ti si mi poslal TestDisk ne? Sam zgleda kot da je za winse.. ker ma se neke slike - logo notr. No ja sej bom sprobal! Upam samo da bo delal da nebom se bl zjebal!
Naredim pa kaj najprej magar win98 sistemsko pa se to gor posnamem in zazenem na sf***nmu racunalniku?

tec ::

V Direkoriju TestDisk imas mapo DOS iz nje skopiras na disketo.S sytemsko zazenes masino in zalaufas Testdisk.exe.
Pa prej pomisel kaj naredis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za obnovitev zbrisanih datotek za XP

Oddelek: Programska oprema
71637 (1416) hmm23
»

kako pridobiti podatke iz formatiranega USB kljčua?

Oddelek: Programska oprema
61478 (1159) misek
»

[Zunanji disk WD] Reševanje podatkov z nedodeljenega prostora

Oddelek: Pomoč in nasveti
62439 (2288) M1_Abrams
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356887 (6344) T_F_7
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784838 (3820) Dejk0

Več podobnih tem