» »

Moj PC se ne prižge

Moj PC se ne prižge

Customuser ::

Pozdravljeni!

Specifikacije Pc-ja: (Upam da čimbolj točne)
Amd Athlon 64 dual-core 2.4Ghz
2Gb ram (mislim da ddr2)
1 Tb trdi disk
nVidia Geforce GT 9400 512Mb

Imam težavo. Pred kakšnim tednom se je sesul windows vista 32bit, inštaliral sem še enkrat enak windows in je crknil prejšni trdi disk ki je bil noter (320 Gb, sem sprobal na drugem računalniku in nikakor ni delal). Dobro sem si mislil da je treba kupit nov disk in sem kupil 1Tb trdi disk, ki je noter sedaj. 1-2 dni za tem pa je računalnik ponovno začel zajebavat, mislil sem da je problem v windowsih zato sem namestil windows xp sp3 - tu je bila težava z driverji in grafično - sploh ni zaznalo grafične (Geforce 9400 GT 512 mb) driverje sem hotel inštalirat z original cdja za grafično in je napisalo da ni dobene grafične v Pcju za katero bi lahko inštaliral driverje s tega cdja (miljonkrat sem inštaliral s tega cdja driverje za točno to grafično in je vedno delalo na Pcju). Tako da sem bil prisiljen priklopiti ekran na intergrirano grafično ravno toliko da sem lahko po pcju brskal če bi kje našel problem ali uspel inštalirat grafično. Nato sem še počistil pc znotraj in komponente, ki so se dale izstavit, počistit in nazaj vstavit. ni delalo - sem probal še tretji windows 7 ultimate 64 bit. In ponovno ni šlo inštalirat grafične oz. je sploh ni zaznalo da je noter. Nato sem računalnik resetiral in zgodilo se je da se pc je zagnal ampak na ekranu se ni prikazalo nič sem poskusil tudi z priklopom ekrana na grafično in na intergrirano grafično ampak ni bilo ničesar tudi s ponovnim resetiranjem itd. Ekran pa dela 100%, ker sem ga preizkusil na drugem Pcju.. Ve mogoče kdo še za kakšno rešitev, ki jo lahko poizkusim? Sem se malo razpisal ampak sem probal čimboljše opisat vse kaj se je dogajalo, če je slučajno že kdo imel podobne izkušnje... Hvala vnaprej za nasvete!

Oddin ::

Probaj grafo v drugem računalniku. Če grafa tam dela, zna bit, da je šla plata.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

ameba ::

A si prepričan da si grafično kartico dobr vstavu notr ?
Včasih morš mal bolj prtisnt.
Še 1x jo dej ven pa notr sam tokrat mal bolj prtisn.

Customuser ::

Sem probal grafično v drugem računalniku in normalno dela... in tudi isti windows 7 na drugem Pcju najde gonilnike samodejno za grafično. Tako da očitno z grafično ni doben problem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
413725 (2952) Hanzo
»

Problem z prenosnim računalnikom

Oddelek: Strojna oprema
81029 (894) Riff
»

Nova grafična, računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
212741 (2324) ST-777
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292496 (2042) black soul
»

Po nekaj minutah igranja se mi zaslon ugasne in moram računalnik resetirati.

Oddelek: Strojna oprema
191170 (969) xsannyx

Več podobnih tem