» »

Lost - nadaljevanka!

Lost - nadaljevanka!

««
17 / 19
»»

T-h-o-r ::

haha in en fanboy uleti s super konec

po internetu pa rage zaradi kurac 6. sezone
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Lion29 ::

in jaz se bom pa zjokal.... bmk ce drugim ni vsec...

jaz sem v seriji uzival in zame je ta boljsa serija EVER, in s ponosom recem, da sem fanboy!

so, bite me!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

T-h-o-r ::

ne, rekel ti pa bom, da nimaš pojma, kaj je dobra serija
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Lion29 ::

poglej thor, jaz ne bom nikomur vsiljeval svojega mnenja, verjami pa mi, da sem ziher dal cez vsaj 5x vec serij kot ti in imam eno merilo (zase) kar je dobra serija in kaj ni...

vsak pa to ve zase....

in ce jaz recem, da mi je od 120+ serij kar sem jih kdaj gledal in spremljal ta najboljsa, potem mi valda ti ne mores rect, da mi ni.... lahko pa reces zase!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mehmed ::

ok, vedu sm da bojo razvlecene scene objemanja pa dramaticne muzke ker druzga itak ne znajo

sam tok dolge...

Jst ::

>ne, rekel ti pa bom, da nimaš pojma, kaj je dobra serija

Beauty is in the eye of the beholder.

Zamisli si tvojo dobro serijo. Ugotovi, zakaj ti je serija tako dobra. Nato odmisli vse, kar je specifično za žanr in osebne preference. Potem ugotovi, kaj ti ni všeč v tej dobri seriji. Sedaj pa tehnike, s katerimi si opisal tvojo dobro serijo prenesi na Lost.

Vejetno boš potem videl, da sta si seriji kar podobni. Najverjetneje v povprečju, lahko malo višje, lahko malo nižje. To pa zato, ker nobena serija ni popolna. Največ pri hitrem opisu serije damo na osebne preference - te nas tudi vodijo pri izbiri, katere (kaj) bomo spremljali in katere (kaj) ne.

Ne moreš pa zaradi tega nekomu reči, da je serija crap. Menda ne bi bilo prelitega toliko črnila ravno za Lost, postavljenih toliko internetnih strani, imela toliko gledalcev, če bi bila serija tako zanič.

Meni osebno je bila serija super prvi dve sezoni, potem pa vedno manj. A to je *moje* mnenje in tega se tudi zavedam. Kaj mi ni všeč pri Lostu, bom pa opisal, ko pogledam v celoti zadnji del in potem, ko mine nekaj dni, da postavim zgodbo v kontekst vseh sezon. Zatem bom pa z veseljem pričakoval kritike mojega mnenja/kritike (kaj bom pisal, se še nisem odločil).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mehmed ::

loh ti je vsecna ker je to stvar okusa, dobra pa ni prevec
pol ljudi jo gleda ker je ze cez polovico pa nima smisla odnehat

sixth sense razplet s 4 minutno sceno objemanja pac ni dobro
so pa na prave note zaigral, naredimo reunion pa se bo folk raznezu pa nam skoz prste pogledu

Lion29 ::

ja in kaj ste pricakovali... nek heartless finale? Vecina folka zeli neke mocne katarzicne obcutke ob sklepu akta...in je cistoprav, da so zaigrali na custva...cudno bi bilo da nebi...

full pa mi je smesno, da je v zadnjih letih v sloveniji postala moda, da se ne kaze custev (kao izpades papak, ce res kolegu, da si ga pogresal, ali pa se vecji papak, ce oddas oglas za osebne stike in poves, da isces ljubezen, ali da si v facebook profilu nastavis da isces ljubezen, ali pa da odkrito poves, da imas rad starse).. kot da so custva za sibke..

jaz s ponosom priznam, da sem papak in da sem v prvi polovici finala potocu kaksno solzico
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

T-h-o-r ::

ne

pričakovali smo, da bodo povedali, kaj otok je

da bodo povedali, kaj sta black guy in jacob

da bodo povedali, what's up with walt

da bodo povedali, what's up with the others pa the other others

da bo en pofukal kate

da bodo pojasnili tisto kolo v skali

da bodo pojasnili time travel

da bodo pojasnili dharmo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mehmed ::

tko nekak, nej se objemajo pa razlagajo zraven

Tr0n ::

So sploh kaj od tega jasno razlozili? :)

T-h-o-r ::

ja, če bi imel v glavi izdelano celotno sliko serije
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Lion29 ::

za tiste, ki bi radi se nekaj odgovorov, v petek so gostili LOST-ove ustvarjalce na NYT... dober intervju, toplo priporocam ogled vsem fanom

INTEVIEW
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Jst ::

>pričakovali smo, da bodo povedali, kaj otok je

To pa res nismo pričakovali.


>da bodo povedali, kaj sta black guy in jacob

So pojasnili, ampak ne v meni zadovoljivi meri.


>da bodo povedali, what's up with walt

True, ampak ne na koncu serije; Walt je old news.


>da bodo povedali, what's up with the others pa the other others

Kaj niso?


>da bo en pofukal kate

True, ampak ne v finalu.


>da bodo pojasnili tisto kolo v skali

Frozen Donkey Wheel? Bi morali že povedati, v tej sezoni so na začetku namreč uničili z atomsko del, kjer naj bi Dharma zgradila Time Machine. Lahko sklepamo, da je tudi ta šel po gobe. Ampak ja, ta Donkey Wheel je bil menda večini way off, tudi za Lost-type serijo.


>da bodo pojasnili time travel

Ga ne morejo bolje, kolikor so ga. Tiste Konstante so bile krneki, ja. Mogoče bi lahko to povezali z svetlobo na sredini otoka.


>da bodo pojasnili dharmo

Kaj je pa ostalo nejasnega?

Za večino alinej bi res lahko pojasnili obrobne dogodke, ampak to niti ne bi bilo zanimivo oziroma bi morali potem cel koncept zadnje sezone drastično spremeniti. V samem finalu je pa maneverskega prostora zelo malo.


--

Jaz sem zadnjih 5 delov pričakoval nekaj drugega, kot to, kar so prikazali. Ampak po videnemu, res ne morem reči, da so serijo zaključili v worst case scenario.

Recimo Star-Trek:Enterprise (2001) so tako bedno zaključili, da je šele knjiga pojasnila dogodke, ki so vodili do podpisa Federacije. Bilo bi fino, da bi tudi za Lost napisali kakšno knjigo. Jaz bi jo z veseljem prebral...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

T-h-o-r ::

meni kul komentar:

Js se opravičujem vsem, ki ste pripravljeni kompromitirati lastno logiko zavoljo uživanje te serije, ampak meni je to tako glupa reč, da ne najdem besed da bi opisal.

Popolnoma nobene rdeče niti, nobene logike, nobene konsistence, vse je ostalo tako abstraktno da lahko posnameš še 150 sezon pa itak ne bo spremenilo nič kar se je do sedaj zgodilo.
To je super, če delaš kako santa barbaro kjer konca ni, ampak to se je končalo. In je ostalo tako abstraktno FUCK!

Pa ne mi začet zdej uletavat 'ja če ti pa ne paše pa ne gledat' ko se vsi strinjamo, da smo bli hudo nategnjeni. Prve 3 sezone sta res kul, zato kr so gradili na mystery, ampak to ni blo tko kot ne vem, Twin Peaks, kjer je vsak majhen detajl pomenil nekaj, ne, tukaj vsak majhen detajl ne pomeni nič. Kurac, še vlke reči ne pomenijo nič, NIČ! kaj šele detajli.

Če vam je bil tale del torej všeč, ste ali glupi, ali sploh še niste pogledali kakšne res dobre serije ali pa ste nostalgični v pičko mater. Ker četrte možnosti pač ni.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Lion29 ::

pol sem pa ponosno glup
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

]Fusion[ ::

In na koncu še vedno en velik: WTF?
Še vedno mi ni nič jasno. LOST je ena taka serija ko sem gledal samo z upanjem, da bojo na koncu te vsaj nekaj razložli. So pa me na vsej črti razočarali...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Double_J ::

Štos je samo v tem, da oni na začetku niso imeli v mislih takšne zgodbe. V vsaki sezoni so imeli v mislih drugačno zgodbo. No tako so se pač sproti zmišljevali, kar jim je padlo na pamet, ker je vsaka sezona prinesla toliko denarja, da so odplavali po tem toku absurdnosti.:D

Skratka... če bi bila stvar res neuspešna, bi otočane pobrala ena ladja, če bi bila še kar uspešna bi bilo tudi nekaj freaky for, ker je pa zelo uspešna je pa bedarija kjer so nametali noter kar so si lahko še sploh spomnili.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Lion29 ::

Double J, poglej si tisti interview, ki sem dal link zgoraj... veliko bo jasno iz tam!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tr0n ::

SPOILER!



]Fusion[: Fora je, da so vsi umrli v prvi letalski nesreci. Vice, purgatory, kakorkoli. Ampak niso mogli naprej, ker je bilo se veliko stvari nepojasnjenih, nedorecenih. Zato vse te "luknje" in cudne stvari v zgodbi. Vsaj meni se tak zdi na prvi pogled.

The Ending Explained

]Fusion[ ::

Minor Spoiler




Tr0n, samo se mi zdi, da so nekaj časa nazaj rekli, da razlaga za vse ni taka, da so vsi mrtvi. Če je tako, se mi zdi vse hudo lame :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

rh^ ::

Brez veze. Že takoj na začetku show-a, po ene par epizodah, so začeli govorit o purgatory-heaven teoriji. Avtorji so večkrat zanikali in rekli, da bo vse dobilo LOGIČNO razlago. Zato sem tudi, do danes gledal, da bi na koncu vse skupaj imelo nek _normalen_ smisel.

Kaj smo dobili? Ja ČISTO VSE ODGOVORE. Ker čim je vmes bog, odpadejo vse opcije, vse možne razlage, ker je možno čisto vse, no limits, no rules, odpade ves razum, krneki. Lahko bi si zmislili karkoli in naredili tak konec, pa bi vseeno bilo vseeno kul, ker pač tako je bog naredu in je moglo to bit, da so lahko vsi "let go" ... avtorji so izbrali najkrajšo in najmanj zajebano pot, da stopijo vn iz dreka, ki so si ga nakopali v šestih sezonah.

Sem razočaran, ne bi bil, če nebi eksplicitno rekli, da niso v vicah/nebesih/karkoli.

Mehmed ::

Lion29 je izjavil:

Double J, poglej si tisti interview, ki sem dal link zgoraj... veliko bo jasno iz tam!


jao, tist zgleda od oka dve uri dolgo
ce moras gledat intervju po seriji da vidis za kaj je slo, potem neki delajo zelo narobe ane

]Fusion[ ::

Kolko sem oni link prebral in malo razmislo o zadevi imam zdaj alternativno razlago konca :)

Niso umrli v prvotni letalski nesreči in vse kar se je zgodilo je bilo resnično, četudi čudaško :P One scene iz njihovih alternativnih ževljenj v zdnjih par delih pa so nekakšne vice. Tam so vsi bli in čakali, da na nek način vsi umrejo ter, da se spet dobijo in potujejo dalje v nebesa ali pač nekam drugam.
Razlaga za otok pa je pri tem še vedno v zraku :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Lion29 ::

ah ne, o samem finlu je malo govora... je pa na splosno kako so ustvarjali, kako so dobivali ideje, etc, etc...zanimivo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kmetek ::

Torej Jack umre prvi? Se vidi, ko zapre oči in pride pes ponj.

Samo katero letalo preleti na koncu?

T-h-o-r ::

more ranting

Nosečnice
Kako je Smokie lahko prevzel podobo živega
Aaron special
Desmond special (imunost na elektromagnetizem ne pojasni nč)
Faradayjeva mati in videnje prihodnosti
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

rh^ ::

http://theoriesonlost.blogspot.com/2010...

Glede na ta link, to NE more bit razlaga konca. Zakaj? Poleg milijon drugih razlogov naj mi nekdo pojasni zakaj je Hurley skupaj z vsemi v cerkvi, če pa skupaj z Benom še naprej (od trenutka, ko so drugi že naredili svoje) ostaneta na otoku za naslednjih ne vem kolko let?

Tr0n ::

Ocitno je tudi on umrl enkrat kasneje.

rh^ ::

Tr0n je izjavil:

Ocitno je tudi on umrl enkrat kasneje.


Odlično, potem pa mi povej zakaj Ben-a ni v cerkvi?

Lion29 ::

T-h-o-r je izjavil:

more ranting

Nosečnice
Kako je Smokie lahko prevzel podobo živega
Aaron special
Desmond special (imunost na elektromagnetizem ne pojasni nč)
Faradayjeva mati in videnje prihodnosti


POGLEJ SI INTERVJU!


@kmetek
Jack umre tako, kot se je serija zacela... zacetek serije jack odpre oci in pride Vincent tja, zdaj pa je bil vincent tam in je zaprl oci...


letalo je pa tisto od sawyerja, kate, miles in unga pilota
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

rh^ ::

rh^ je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Ocitno je tudi on umrl enkrat kasneje.


Odlično, potem pa mi povej zakaj Ben-a ni v cerkvi?


Tudi možen odgovor na to vprašanje vem: "ni bil pripravljen." Ok, kje sta Bernard in Rose? Je moral Sayid ugotovit to, da ni "bad guy" ali lahko končno gre naprej, ker je spoznal novo ljubezen - Shanon? Kaj pa Hurley? Je bila Liz ali kaj drugega? Kaj dela Boone tam?

kmetek ::

Zelo dobra serija, edino 3-4 sezona malce slabša......

Pa dajmo pridet do enega smiselnega zaključka.

Karaya 52 ::

Po četrti sezoni sem začel gledati na nadaljevanko kot "it's magic". Zanimivi so mi bili samo še osebni dvoboji med... vemo kom vse.

]Fusion[ ::

Dejansko niti ne pričakujem da bojo to vse pojasniki. Kot je omenil Karaya... It's Magic, a Wizard did it ipd. to niti ni tak pomembno. Kolko sem poslušal intervju, so se hoteli osredotočit na potovanje vseh likov(duš :) ) v seriji ter jih prikazat v konfliktu med vero in razumom.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Dragi ::

T-h-o-r je izjavil:

ne

pričakovali smo, da bodo povedali, kaj otok je

da bodo povedali, kaj sta black guy in jacob

da bodo povedali, what's up with walt

da bodo povedali, what's up with the others pa the other others

da bo en pofukal kate

da bodo pojasnili tisto kolo v skali

da bodo pojasnili time travel

da bodo pojasnili dharmo


A ni bla na letalu tam ena bomba zarad katere so raje vzel podmornico?

Lost bi bla kul serija če ne bi tok srali po dolgem in počez, sam so skoz neki mutil.
Recimo na začetku tisto z polarnim medvedom pa krneki eno nevidno zverjo ki je drevja premetavala (ne, ni bil black smoke).

V nekje tretji sezoni sem čist nehal gledat ker je ratalo bv, šele pol spet začel.

Nevem no, lahko bi dosti boljš naredil pa so zafural dosti stvari. Konec recimo je ena od teh.
Sam še zmerm, kul serija.

Okapi ::

Sem razočaran, ne bi bil, če nebi eksplicitno rekli, da niso v vicah/nebesih/karkoli.
Lahko bi bilo še malo slabše. Lahko bi se en na koncu zbudil in rekel, "uf, kakšne komplicirane sanje";((

zakaj je Hurley skupaj z vsemi v cerkvi, če pa skupaj z Benom še naprej (od trenutka, ko so drugi že naredili svoje) ostaneta na otoku za naslednjih ne vem kolko let?
Saj Kate in Sawyer, ki sta odletela z letalom, sta tudi še živa, pa sta v cerkvi.

Ampak vsaj to so pojasnili - tam so pač zbrani vsi, tisti ki so umrli že bolj na začetku, tisti, ki so umrli pravkar in oni, ki šele bodo umrli enkrat v prihodnosti. Tako da kar se tega tiče, ni problema. Problem je, ker nič drugega ni pojasnjeno.

O.

rh^ ::

Ampak vsaj to so pojasnili - tam so pač zbrani vsi, tisti ki so umrli že bolj na začetku, tisti, ki so umrli pravkar in oni, ki šele bodo umrli enkrat v prihodnosti. Tako da kar se tega tiče, ni problema. Problem je, ker nič drugega ni pojasnjeno.


Bena recimo tam ni, pa tudi on bo umrl v prihodnosti. Če odmislimo timeline, kot, da ne obstaja ostane nepojasnjeno samo zakaj je Bone tam (on ni imel ničesar, kar mu je ležalo na duši).

Tr0n ::

Ben je tudi tam, ampak se je koncno zavedel, da se ne mora "naprej" zaradi stvari, ki jih je pocel na otoku in je zato ostal zunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

nekikr ::

Okapi: vice, Bog. Ti samo verjemi pa je s tem vse pojasnjeno ;)

XsenO ::

Sej recimo je konec soliden če bi bila 6 sezona in zadnja epizoda 5 ena čisto druga serija. V takem primeru, bi še nekako razumljivo izpadlo. Žal pa so praktično vrgli v koš doganjanje vseh prejšnjih del.
1 + 1 = 1

Heavy ::

Edina stavr, ki mi do sedaj ni jasna. V zadnjem delu je razvidno, da pridejo v kapelo vsi tisti, ki so mrtvi. Kaj pa potem delajo tam tisti, ki so na koncu uspeli odleteti z otoka?

nekikr ::

Ker tudi tisti enkrat umrejo dumbass. Saj un ata pove, da so tu vsi, ki so že umrli in tisti ki še bodo.

Lion29 ::

po razmisleku, sem prisel do ugotovitve, da je sam konec popolnoma irelevanten... cisto vseeno bi mi bilo ali so to vice ali je to samo v hugotovi glavi, ali je karkoli... cista spica je mogoce 0.1% same serije...

tudi skozi celotno serijo, se nisem prevec ubadal s tem kaj otok je in kaj se dogaja, preprosto sem uzival v vsaki epizodi, predvsem tej time travel paradoksi in alternatvne realnosti...nikoli nisem brskal po drugih forumih ali kako drugace razglabljal o samem pointu LOSTa...

in glede na to, da sem cisti ateist me sam finale ni popolnoma nic zmotu in nisem razocaran. prisezem..mislim, da so se custva malo polegla po 24h in da lahko malo bolj objektivno to povem.

Vem pa, da to govorim zase. V tistem intervjuju, ki sem ga omenil zgoraj prav nisem mogu verjet, kako razlicen folk razlicno dojema to serijo. Eni so vidli skozi celo serijo to rdeco nit: "Live together die alone", jaz je nisem videl...

Vsekakor zelo edinstvena serija n res tehnicno odlicno izvedena. Tudi take malenkosti, ki se jih ne zavedamo na porvi pogled...

tak da se enkrat

hvala LOST
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tr0n ::

Ampak to je zame ravno problem. Pisci lahko namecejo v eno tako serijo ogromno idej in jih nekako povezejo med sabo, potem pa pustijo, da si vsak po svoje predstavlja.

Imam obcutek, da sta se sama pisca izgubila rdeco nit, ko sta morala serijo raztegniti cez 6 sezon. Zadeva bi veliko bolje delovala v eni ali dveh sezonah.

rh^ ::

nekikr je izjavil:

Ker tudi tisti enkrat umrejo dumbass. Saj un ata pove, da so tu vsi, ki so že umrli in tisti ki še bodo.


Ni ga treba žalit, ker je vprašal. Odgovor je preprost, odmislit moramo kontinuiteto časa zato, ker Ben ostane zunaj cerkve pa tudi on umre (verjetno takrat kot Hurley).

Bolj zanimivo vprašanje je zakaj so določene in izbrane osebe v cerkvi. Vsak ima svojo zgodbo in razloge, ki niso samo ljubezenski kot so hotli prikazat.

Sc0ut ::

Kaj ni bilo letalo polno exploziva?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

nekikr ::

Ja, to sem se tudi jaz 18x vprašal, med vsako sceno z letalom 2,5x.

Mehmed ::

Ta eksploziv je koncal v podmornici.
Boljse vprasanje je kako je smoke monster locke ga znal odstranit pa svoj detonator naredit.

Tr0n ::

Clanek oz. post od enega izmed piscev serije Lost, ki precej jasno obrazlozi konec in njegov pogled na zgodbo.

http://www.spoilertv.co.uk/forum/viewto...

Ocitno sem tudi jaz narobe razumel zadnji prizor, ko so pokazali razbitine in sem takoj mislil, da so bili mrtvi ze od zacetka. To seveda ne drzi.

Razbitine so bile tam od vsega zacetka, samo brodolomci so migrirali.
««
17 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Westworld (Tv serija 2016- ) (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1009245521 (1505) oo7

Serije (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6311121 (1822) opeter
»

Nadaljevanka Alcatraz (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9116237 (14087) Pithlit
»

Lost - the video game

Oddelek: Igre
61065 (1065) Pesimist

Več podobnih tem