» »

koliko računati za postavitev sistema

koliko računati za postavitev sistema

Slowenc ::

Upam da je pravi oddelek.
Koliko bi računali za postavitev sistema (win xp + office + in vsi mali programčki, ki spadajo zraven + še kakšen program, ki ga stranka izrecno zahteva)?
In koliko za to računajo na servisu (uradno)?
Ali računate na uro ali na celotno opravljeno delo?
Je recimo okrog 10kSIT poštena cena?
Skiny gate.

photot ::

Čist odvisno za koga stvar postavim - 4 jurje za kake daljne kolege, 4 - 8 za prjatle od prjatlov (pač odvisno kolko časa porabim), če bi pa kar tako za enga xy, bi verjetno vsaj 10k računov.

Servis bi verjetno (če jim priložiš celotni software, al pa ga pri njih kupiš) računal med 15 in 30k - samo moje ugibanje.


LP

Nejc Pintar ::

Servisi računajo okrog 10k/h, je pa res precej odvisno za koga delaš, sam vzamem če mi kaj dajo, drugače pa pač sprejmem zahvalo, res pa je da to delam le za kakšne družinske prijatelje, ...
Lahko je biti prvi, če si edini!

Slowenc ::

Sem malo po netu preletu cenike. Cene so kar hude.

Cenik servisnih storitev 1.

Cenik servisnih storitev 2.

Cenik servisnih storitev 3.

Cenik servisnih storitev 4. (mlacom)

Cenik servisnih storite 5.


Če na hitro preletimo cenike, vidimo da se cene kar dosti razlikujejo.
Skiny gate.

Brilko ::

Mater ej da RAM vgradijo hočjo 4k. :\

Jaz prjatlom zastoj al pa za kako pjačo to nardim cel sistem...

mtosev ::

Jaz nisem niti XY še nikoli zaračunal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Nejc Pintar ::

hehe, raje zastonj, pa ponevedoma kakšen OS SW gor daš:D
Lahko je biti prvi, če si edini!

OldSkul ::

Men kakšn pir ali pa kej druzga častjo. Kasiram pa jim ravno ne.

64202 ::

Ko sem bil v sredni, sem dostkrat dobil za pico/sladoled par jurjev :D. Zdaj pa itak delam (ne na servisu!), pa vecina zgleda predpostavi, da nimam cajta in me ne klicejo vec tolk :)
I am NaN, I am a free man!

SkIDiver ::

Jz ponavadi, ko kje rihtam PC tam okoli 5k sit. Razen, če se mi moje delo ne zdi toliko vredno.

Se mi zdi še vedno ugodneje kot servisi in, če me karkoli prašajo jim skušam na čimbolj dojemljiv način razložit oz dogovorit na vprašanje.

Kako je sploh s tem računanjem na servisish. Oni računajo vgradnjo rama in recimo dela to 15 minut. Kaj potem računajo recimo pri vgradnji rama: vgradnja_rama + (cena_servisne_ure/4)=znesek_na_računu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

mescaline9 ::

Odvisno od pc-ja. Stare kište so nagnjene k temu, da ne dobiš driverjev (ker so jih userji že davno pometali neznano kam), da ni zraven dostopa do neta (in ne moreš updateat zadev, pa vse mini proggye moraš met s sabo), da install OSa zavije na neko cudno pot (pogosto pri zaključkih namestitev:). So se mi dogajale tudi take, da sem moral 2x instalirat, ker se mi je vmes usul (gottbless win95 serijo), včasih je hardver zanič... In ko ti take pizdarije vzamejo po celo popoldne, da zadevo daš iz rok tako kot je treba, te prime, da bi zvišal ceno iz 5k na 10k. Trenutno računam 7-10k odvisno od volje, trajanja namestitve, nepredvidenih komplikacij in odnosa pacienta.

monster-x ::

SkIDiver, AFAIK oni kar lepo celotno uro računajo. Enkrat sem se nekaj zajebaval in sem potem odnesel komp na servis. Čez kak dan sem se spomnil, kaj bi lahko bilo narobe. Mislim, da je bilo ravno tisto narobe. Bilo bi 5 min dela, če bi šel sam popravljat, tako pa so tam lepo celotno uro računali -- 4k.

Drugače pa sam nikoli ne računam za kaka popravila/nameščanje OS-a, ...
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

perci ::

Jst nikoli ne računam - ne maram. Je pa res, da mi sorodniki vedno lep keš dajo, če jim rihtam mašino. Prjatli, to je pa druga zgodba, keša nikol ne vzamem, pustim da me častijo kako boljše kosilo :D. Keša pa ne maram, razen od sorodnikov, ki te itak prisilijo, da ga vzameš :).

minime ::

Rečem prvič zastonj pol pa računam na uro.Najrajši vidim da je zravem in mu pokažem da se sam nauči .Sam vidim da rajši plačajo kot pa se naučijo.:D

neoto ::

Jaz sem skoraj ponorel pred kakim letom na servisu, ko se dal 'servisirat' neodzivni router. Za hard reset so računal 5k SIT, s tem, da so mi vse nastavitve šle. Fora pa je, da procedura za hard reset ni nikjer v navodilih opisana...

SynTax64 ::

Fora je v tem če bos sisteme postavljal zastonj, pol te bodo zaceli izkoriscat!
Vem z mojih izkusenj, ko me je en kolega 3 v enem tednu poklical naj mu znova postavim sistem,mislim eh...
Pol pa studij in vse to,kriza;(( ;(( ;((
Najboljse kot je ze tu reko biti odlocen ter zastonj delati samo najozjim kolegom,drugim pa duplo kasirati!!!!

mtosev ::

Fora je v tem če bos sisteme postavljal zastonj, pol te bodo zaceli izkoriscat!

Resnica. "Frendi" nimajo neta pa rabijo DRVje in SW katerega rabim z neta potegnit in zapeč. Še praznega CDja nisem nazaj dobil.

Tak je njima lepo. Ko me pokličejo pustim vse kaj sem delal in takoj grem.

Pa nekateri majo finte popravi PC ampak neodpiraj zaradi garancije. 8-O Kaj pa naj popravim? :|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SynTax64 ::

@mtosev zdaj si me spomno glede enega kolega!

Me po telefonu klice ter mi pove ce lahko malo pridem k njemu,ker mu nekaj PC steka.
Ko sem pa prisu k njemu pa mi pove ce lahko na novo win-se instaliram, tolko samo da me je zvabu k sebi kao z neko foro da mu steka PC pol pa šok za mene,mislim...
Nasvet za vse :
WIN-se oziroma popravilo PC-ja zastonj popravljajte samo najozjim (''boljšim'') kolegom,drugim pa odlocno povedat cena je taksna in taksna,pa pol ko jim bo slo za nohte bodo ze prisiljeni placat!Na svetu ni nic zastonj,tudi ko gres na avtocesti na WC mores placat za to!!!!;((

mtosev ::

tudi ko gres na avtocesti na WC mores placat za to!!!!;((

hehe >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Daedalus ::

Računam kako pivo al pa dve, s pogojem, da se računalnik prinese k meni, ker mam dovolj hiter dostop do interneta, če je treba iskat kake gonilnike, updejtat winze in podobno. Delam pa itak samo za kolege in punce v stiki (se ker revici usuje računalnik, ko piše seminar za faks, pol je pa čisto srečna, ko se to hitro uredi:D ).
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mtosev ::

Še nekaj sem se spomno.

Zvezi pijače. Lepo meni nalijejo v kozarec kaj so z ustmi pili dikert iz flaše. 8-O Meni se to gabi. ;(( :(
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Slowenc ::

Se pravi da je recimo 5k čist kulturna cena.
Ne sme se pozabit, da te oni prosijo, da jim zrihtaš, ne pa ti njih.
Skiny gate.

SynTax64 ::

Ja nekje 5k bi bilo cist realno!odvisno na tvoje potrebe po denarju ;) ;)

perci ::

5k sit je malo. To je še vedno usluga. Govorim seveda če jim naložiš tudi gonilnike, office in ostalo potrebno programje.

Sicer pa se strinjam z daedalusom. Jst rihtam računalnike samo, če jih folk pripelje k meni - na domu popravljam.

Jaffa ::

Bom zgleda mogo zvišat tarifo za daljne znance oz. znance znancev. 8-) Kolegi pa itak pica al pa pijača (jaz sicer nič ne rečem, se sami ponudijo - nimam pa tud nič proti) 8-) ...

Drugač na šihtu pa me folk čudno gleda, ko mu računam jurja za vgradnjo biločesa. Sicer ne vsi, sam eni pa res, pa kr nekaj je takih. Tu pa vidim, da majo 4 jurje za vgradnjo. 8-O Pa tud ostale storitve mamo kr poceni proti tem.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

gfighter ::

Jap, tudi jaz računam 5-10.000 SIT za instalacijo Winsov ter vseh progov, pač odvisno od sistema in uporabnika. Vztrajam tudi pri tem, da popravljam samo na domu. Res je tudi, da je treba biti zelo previden, da te ljudje ne začnejo izkoriščati, ker drugače se to ne neha. Sem bil včasih "dobri dečko" in delal vse za đabe, ampak to je največja bedarija, ki jo lahko narediš. Namreč ko enkrat začneš delat zastonj, se to ne neha kar tako. In potem počasi pride do tega, da te kliče pet ljudi na teden, ti pa nimaš za internet ob koncu meseca. Jebiga, če peljem avto k kolegu, ki je avtomehanik, mi tudi ne bo nič zastonj popravil. Drugače pa to delam čedalje manj ker pač z drugim delom zaslužim več. No ja, sorodniki&prijatelji bodo pa itak vedno klicali mene...pivo&roštilj all the way...

Brilko ::

Ja sam vseen ne moreš oz. men se zdi da nemoreš računat frendom, s katerimi se družiš dnevno (ne v šoli recimo :P). :>

gfighter ::

No ja, to je čisto odvisno, kakšen je prijatelj. Če imaš občutek, da te začenja izkoriščati, je mogoče boljše postaviti meje, pa čeprav bo nekaj hude krvi. Ker če meje ne boš postavil, boš imel še hujše probleme kasneje. Prijateljice so pa druga pesem...;)

mescaline9 ::

To je res. Prjateljice so pripravljene plačat veliko več kot prijatelji, samo da se zrihta!:)

Jan987 ::

mah jest poonavad za celoten sistem (windowsi, office, driverji, nero, antivirus, par iger ipd) računam 5k sit kar mi vzame par ur dela. Resa pa je da živim na vasi kjer je folk zarukan in kupije komp na 10let tko da naložim enga na mesec pribljižno (prijatli, sorodniki, znanci)

|CyGNUS-x ::

Zastonk. Oziroma zahtevam toliko pira kolikor ga spijem tam
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

cryptozaver ::

No vidim da se scena mal spreminja... nam na bolje hehe. Vcasih so vecini PCje pedenal "sosedovi mulci ki full obvladajo" in to za kaksen cips al pa se to ne. Hmm res pa je, da poznam kaksno firmico kjer sedi direktor ki se vedno misl da je PC sam za nage babe gledat. Taki ne bi dal niti jurja za servis. Stanje masin je pa seveda temu primerno.

Sam tako naprej svoje delo treba cenit. Ceprav keramicarji in vodovodarji se vedno vodijo.

OldSkul ::

Aja, tole sem pozabu povedat. Ker sem sestrični v nulo spedenal računalo, skupaj z ADSL, me zdaj njena mat oz. moja teta zastonj striže. Drugače je frizerka.
Vsaj nekaj, ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

zee ::

Jaz delam zastonj oz. prepuščam plačilo dobri volji "stranke" in zaenkrat moram reči, da ni bilo nobenih problemov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Doman ::

Zvezi pijače. Lepo meni nalijejo v kozarec kaj so z ustmi pili dikert iz flaše. 8-O Meni se to gabi. ;(( :(

A ti imaš skoz rokavice na rokah, da ne dobiš kakšne infekcije ko odpiraš vrata inp. ?:D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na kateri servis lahko nesem popraviti računalniško miško?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232963 (1285) Gapi
»

Neuspešno popravljanje računalnika na črno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910266 (5612) krneki0001
»

MIK CELJE in servisni pregledi brez katerih garancija ne velja!!??

Oddelek: Loža
4015258 (12688) SeMiNeSanja
»

Ceniki računalniških storitev

Oddelek: Loža
293799 (2046) Nejc Pintar
»

Zaračunali 3.800 SIT za 10 minut dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
492957 (1962) DSmidgy

Več podobnih tem