» »

Koaksialni digitalni izhod/vhod

Koaksialni digitalni izhod/vhod

xdejvid ::

Kateri kabel je potreben za koaksialni digitalni output/input? Na matični imam ta koaksialni digitalni izhod in sem ga priklopil na hišni kino, ki ima seveda koaksialni digitalni vhod! Kupil sem rca/cinch kabel in oboje priklopil in sedaj ko poslušam muzko mi napiše na hišnem kinu prologic 2! Ali mi ne bi moralo pisal dolby digital saj digitlni izhod/vhod podpira 5. 1? In ko hočem preklopiti na 96 khz iz 48 khz se zvok pretika ali crkne, zakaj je to tako?
A je za digitalno povezavo res potreben le navaden rca cinch?

Stepni Volk ::

1. Na tem forumu se ne kriči (glej pravil o veliko tiskanih črkah).
2. Brez navedbe kateri hišni kino in kater MB, bo zelo težko vedeževati...

Trancedeejay ::

Ce imas glasbo v stereo, ti procesor sprocesira v Dolby Pro Logic 2, ene vrste surround. Ce pa hoces imet Dolby Digital mora signal ze vsebovat signale vseh kanalov, to je vecinoma na DVD-jih.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

xdejvid ::

mislim, da je vseeno o kateri MB in hišnem kinu gre, bomo videli ali bo zdaj tvoje znanje večje...me res zanima!

ASUS P5GD1PRO in Philips HTS 3500S

Trancedeejay ::

Ja Stepni Volk kaj ima veze kaj je za en hisni kino. Isto bi naredil vsak receiver oz. lahko priklopis normalno na stereo. To je isto kot bi iz zvocne kartice potegnil stereo signal in vklopil Dolby Pro logic 2, tako da vezje sprocesira kao surround zvok na vse kanale, ker pa je digitalni vhod pa zadeva najbrz sama preklopi. Vstavi dvd ploscek pa ti bo presaltal na Dolby Digital.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Stepni Volk ::

Z navedbo posameznih komponent omogočiš potencialnemu lastniku enakih komponent, da ti posreduje praktično izkušnjo (str. v navodilih ali potencialne dodatne nastavitve).
Drugače ostaneš pri teoretični.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je 5.1 sistem res samo za filme in ne za glasbo?

Oddelek: Zvok in slika
306360 (5802) Arntor
»

povezava domači kino in pc

Oddelek: Zvok in slika
104112 (3972) St235
»

Receiver do max 300 eur

Oddelek: Zvok in slika
333844 (2804) Trancedeejay
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537600 (6355) gumby
»

Zvočniki 5.1

Oddelek: Zvok in slika
71146 (1037) gumby

Več podobnih tem