» »

optični kabli

optični kabli

korenje_ver2 ::

A se da kje kupt optični kabel za mrežno povezavo, ki zmore povezavo na vsaj 500m, in ki stane pod 200 sit/meter?

shock ::

Hodi vpršat na fotono v ljubljani koliko kaj stane. BTW kater optični kabel pa? Mnogorodoven? Saj za 100Mbit ti zdrži tudo tam do 3km.

Senitel ::

Potem moraš pa zraven k kablu prištet še media converterje...

Gapi ::

In lotanje konektorjev na kable , ker to ni ravno za doma nardit. Mislm da je cena tega od 5k sit navzgor

korenje_ver2 ::

mnjah tudi opticna mrezna kartica je 17k sit. vprasanje kdaj se bo to splacalo. verjetno bo treba po pocasni wifi povezavi poseci.

sash ::

korenje, ti se moraš prvo sam odločit kaj bi rad dosegel in v kakšne namene želiš uporabljat mrežno povezave. WiFi je sicer vredu vendar .... proti optičnim linkom nemreš primerjati hitrosti, zanesljivosti .....

Pri optičnih kablih moraš vedeti kakšne kable sploh potrebuješ - enorodovne-mnogorodovne, na kak način misliš imet napeljan kabel (podzemljo, po kanalih, po policah, ..), koliko vlaken potrebuješ, koliko imaš odvzemnih mest, koliko spojev potrebuješ, kakšne konektorje potrebuješ, kakšne razdelilne kasete želiš/potrebuješ ... in še in še

Za spajanje pa azdeva sploh ni tako draga, po mojih zadnjih izkušnjah košta zadeva cca 10 eurov na spoj , ki vključuje tudi meritev spojnega mesta in izdelavo merilnega protokola. Cena za meter kabla pa mislim da nebi bila kr v rangu ki si ga napisal, vsaj ko sem nazadnje spraševal po nekem optičnem kablu (4 vlakna, MM 50/125, nemenjen polaganju v zemljo in kablske police in dodatno zaščiten proti glodalcem pa še neki je bila cena kabla pod 500 sit/m)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

das ::

Odpiram staro temo, ker sem prišel do točke, ko se moram odličitit kako napeljati domače omrežje. Kabli se morajo poteniti zraven električne in delno zraven telefonske napeljave po hiši, zato se nagibam vstran od FTP in bi želel optiko. Problem je ker še z optiko nimam nobenih izkušenj, medtem ko sem položil že precej UTP in FTP kablov.

Pa bi vse vseeno raje lotil optike.

Torej, kaj potrebujem za takšno omrežje, če želim tri točke v hiši medsebojno povezati.
- kabel - kakšen?
- pretvornik na ethernet (3x) - bo dovolj 100mbit!

Prosim za odgovore, ker se čas instalacije nezadržno bliža, hvala!!

Če bo potrebno bom priložil tudi shemo omrežja.

BlazP ::

Za domace omrezje je optika po mojem cisti overkill. Kako bos pa zadevo povezal?

Opticne mrezne kartice, konverterji, opticno stikalo? Za tak denar bi najbrz lahko z WIFI-jem med sabo povezal celo svojo bajto, pa se stiri sosede zraven.

Smorny ::

Po moje je za doma gigabit lan rešitev z najboljšim razmerjem cena/zmogljivost. Če pa taaako nujno potrebuješ optiko, pa nam vsaj zaupaj čemu?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

das ::

Kot sem že napisal, lahko polagam kable samo zraven obstoječe električne inštalacije. To pa seveda pomeni veliko motenj.

Zamislil sem si zadevo tako, da na vsaki od treh točk dam konverter na ethernet.

Wifi bi tudi lahko bila rešitev, ampak je problem, ker se te tri točke v dveh nadstropjih, vmes pa seveda betonska plošča + stene. Padec signala bi bil prevelik + preko wifi je težje (zanesljivo) furat IPTV.

Kakšna naj bi bila oprema?

bastadu ::

FTP kabel je IMHO ravno za vgradnjo v območja s povečanimi motnjami...

das ::

@bastadu: Maš prav, je za to! Samo me vseeno skrbi 30m kabla zraven elektrike vlečt.....

steev ::

Ti sam povlec. Ne sme bit problema. Jest sem imel isto 20 metrov navadnega UTP kabla, napeljan delno ob elktro inštalaciji delno ob kabelski. Delalo ko šus.
:|

marsovcek ::

Če je FTP kabel pravilno ozemljen, naj bi "pobral" večino motenj, a ne?

jype ::

Pravi, da potrebuje link na razdalji 500 metrov. To je ziher optika najcenejša zanesljiva rešitev, ni pa poceni.

Manj kot štiri žile itak ni pametno vlečt, tako da po moje bi se za to, če bi rad kabel vlekel po zraku ali po vrtu, odpovedal kakšnim 200 jurjem. Kabel, ki zdrži vremenske razmere, ni poceni.

Media converterji pa niso več tako dragi, pod 20 jurjev z davkom za 100M multimode.

Ejsi_Disi ::

jype, glej vprašanje in odgovore z letnico 2007. Po tvojem odgovoru sodeč si dve leti za nami. :D ;)
PA brez zamere.
Rock n' roll ain't noise pollution!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlečenje kablov ali brezžični internet?

Oddelek: Omrežja in internet
435284 (2342) starfotr
»

nasvet pri povezavi z 100 m oddaljenim računalnikom

Oddelek: Omrežja in internet
231518 (1222) Daedalus
»

optika T2 oprema in kabli

Oddelek: Pomoč in nasveti
4710476 (9538) Senitel
»

Do kod v hiši optično vlakno?

Oddelek: Omrežja in internet
125356 (4835) Spc
»

kabel za med bajte

Oddelek: Omrežja in internet
313194 (2487) gumby

Več podobnih tem