» »

Windows 7 BSOD problem ("BCCode: c1")

Windows 7 BSOD problem ("BCCode: c1")

Turboo28 ::

Pozdravljeni!
Preiskal sem že nekaj tem, a prave rešitve nisem našel, tako da odpiram novo temo.
Že nekaj časa se mi pojavlja BSOD, pojavi pa se kar naenkrat in čisto naključno (pri brskanju po internetu, pri igranju iger, pri inštalaciji novega programa). Po ponovnem zagonu pa se pri pozdravnem oknu spet pojavi BSOD, in računalnika se ne da uporabljati drugače kot v Safe Mode. Ko je računalnik hladen mi dela normalno, dokler se spet ne pojavi BSOD...
Javi pa mi tako vrsto napake:
Podpis težave:
Ime težave: BlueScreen
Različica operacijskega sistema: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Področne nastavitve: 1060

Dodatne informacije o težavi:
BCCode: c1
BCP1: FFFFF9801B03EFC0
BCP2: FFFFF9801B03EEFB
BCP3: 00000000005B4048
BCP4: 0000000000000032
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Datoteke, v katerih je opisana težava:
C:\Windows\Minidump\091410-27175-01.dmp
C:\Users\Ime\AppData\Local\Temp\WER-43945-0.sysdata.xml

Bral sem da so verjetno težave v neskladnosti gonilnikov, vendar ne vem kako bi to lahko preveril.
Prosim za kakršenkoli nasvet.

Podatki o strojni opremi:
Operacijski sistem Microsoft Windows 7 Ultimate
Tip procesorja DualCore Intel Core 2 Duo E7500, 2933 MHz (11 x 267)
Ime osnovne plošče MSI G41M-E43/P33 (MS-7592)
Sistemski spomin 4096 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
Grafična kartica NVIDIA GeForce 210 (512 MB)
Mrežna kartica Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)

McMallar ::

Z WinDbg lahko odpres dmp datoteko in jo analiziras. Lahko pa jo nekam nalozis in jaz vrzem eno uc nanjo.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

ModriN96 ::

tuki ne gre za programsko napako ampak se ena komponenta čudn obnaša, katera tčn pa loh do penzije ugotavlaš...zameni ram, zameni disk, zameni plato...proc pa ni nikol krivec za take stvari.

Turboo28 ::

Mam še neko teorijo (mogoče je neumna, ne vem, jaz se na to ne spoznam): a je možno da se BSOD pojavlja zaradi notenj električne napetosti iz električnega omrežja, ali pa zaradi slabega električnega razdelilca? Ali je vtičnica preobremenjena?
Ne vem, meni se zdi nemogoče, ampak prejšnji računalnik mi je povzročal podobne težave.
Pred enim mesecem pa sem ravno zaradi teh težav računalnik peljal na servis, sam pa sem kupil novega (tega katerega komponente sem opisal v prvi objavi)
Na servisu je že skoraj en mesec, pravijo mi da jim dela brezhibno, nobenih zmrzovanj, nobenih BSOD-jev...
Naj še napišem nekaj o starosti opreme: prejšnji računalnik je bil star 8 let, tako da mu nisem zameril da mi je povzročal težave... Ta pa je star 1 mesec...
Za začetek bom ponovno naložil Windows potem pa če ne bo razlike pa še vsako komponemto posebej...

DeeCoy ::

meni se zdi možno.. napajalnik pa če ne da dovolj od sebe, in komponente dobijo premalo napetosti.. Nehajo delat, in pač zmeče vn errorje... probaj v kakšno drugo vtičnico.. A imaš na eni veliko naprav?? jaz Imam Laptopa, zvočnike, monitor, lučko, osebni računalnik( napajalnik 500W), printer..... Pa dela vse BP, brez padcev... Imaš mogoče slabo linijo?

jan01 ::

Še nehardwarska in nedriverska možnost:
imel podobne izkušnje in krivec je bil en zloben trojanec. Safe mode delal normalno, ostalo random bsod...
Zloadej ultimate boot cd http://www.ultimatebootcd.com/ s recimo 7zip razpakiraj iso. POjdi v razpakirano, ubcd\tools\win32\antivirus in klikni na avira.cmd (updataš aviro)... Ni potrebe po cd/dvdjih, lepo preprosto na usb key- kako? -> http://www.ultimatebootcd.com/customize...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z računalnikom - prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
233931 (3660) hojnikb
»

Stalni Bluescreen in pad sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
81415 (1306) SLO_Matej
»

prosim za pomoč- kako odpraviti tole napako...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233685 (3194) Mavrik
»

Win 7 blue screen in restart

Oddelek: Operacijski sistemi
132227 (1966) Duhec
»

netbook se mi sam od sebe resetira BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
51036 (1003) neeno

Več podobnih tem