» »

HP DeskJet 840c ->ne printa pravilno barv

HP DeskJet 840c ->ne printa pravilno barv

Ashrack ::

Printer ne printa RUMENE(je sploh ni) namesto zelena natisne svetlo plavo, rdečo tud bl na rozo potegne..
Kartušo sem že zamenjal ampak je problem ostal, driverje sm tudi že probal različne in nič ne pomaga.

Tu je pa primer sprintane strani:
....
  • spremenilo: Ashrack ()

cholt45 ::

Po moje noče delat zato ker se ful grdo meniš z njim! Ali pa da je pač kitajske izdelave in te ne razume(kot jaz)!

p.s.: pa ne, nisem s kitajske!

Jackal ::

Zamenjaj barvno karušo, pa bo vse vredu. To je normalno, če ti je zmanjkalo rumene. Namreč zelena nastane z mešanjem rumene in modre, rdeča je pa tudi bolj roza, ker ni dodatka rumene.
Tiskalnik more namreč naredit vse barve iz treh - oziroma štirih barv, če štejem še črno - pač CMYK sistem. (C - Cyan (svetlo modra) , M - Magenta (roza), Y - Yellow (rumena) + K Kontrast (črna))

Tomay ::

Nekje poišči oprijo "head cleaning" ali nekaj podobnega. Ponavadi jo najdeš v hp toolbox-u.
Voodoo 4Ever

Ashrack ::

CHOLT
SPAM!!!! Drugič raje utihni kot po nepotrebnem govori.

JACKAL
Bolj previdno preberi moje originalno sporočilo kjer sem jasno zapisal da sem kartuše že zamenjal.

TOMAY
Se opravičujem sem v ihti pozabil napisati da sem čiščenje glav že probal in ni pomagalo.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

cholt45 ::

Očitno nisi dojel sporočila?

Bolj previdno preberi moje originalno sporočilo kjer sem jasno zapisal da sem kartuše že zamenjal.


Marsikdo ga je poizkušal razumeti!


p.s.:za odločanje o tem katero je večji spam pa lahko najameva tudi kako neodvisno komisijo:\ !

p.p.s: Ko boš drugič popravljal besedilo, vsaj popravi tako kot je treba!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cholt45 ()

Ashrack ::

Mislim da se ga sedaj B.P. razume. In mi ni potrebno nekih slovničnih besed uporabljat da bi zadovoljil tvoje potrebe COLT
....

Ashrack ::

je kaka rešitev na moj problem ali je printer zanič?
....

tschebulla ::

Zamenjaj barvno karušo, pa bo vse vredu. To je normalno, če ti je zmanjkalo rumene. Namreč zelena nastane z mešanjem rumene in modre, rdeča je pa tudi bolj roza, ker ni dodatka rumene.


Če pa tukaj ne najdeš odgovora na svoj problem, si pa res otrok s posebnimi potrebami!

Jackal ::

Pravi, da je že zamenjal kartušo.

Mogoče so pa umazani kontakti v ležišču za kartušo. Palčka za ušesa in par kapljic alkohola bi znalo dobro spucat.

Ashrack ::

Jackal
Hvala bom probal in Vam sporočim
....

Ashrack ::

Sem probal spucati kartušo in ni nič pomagalo
....

cholt45 ::

IMHO je šla glava!


Najdi si jo pa si jo zatakni nazaj na vrat!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: STASI ()

Azrael ::

Hmm ali je nova kartuša originalna in vsekakor za ta tip tiskalnika (številke) ali gre za nek nadomestek druge firme?

Če je original in si jo dobil originalno zapakirano ne s pretečenim rokom uporabe in tudi čisčenje glave in kontaktov ne pomaga, potem uveljavljaj garancijo, če pa garancije ni več ti ostane nakup nakup drugega tiskalnika (po možnosti takega z enakimi kartušami, da porabiš te, ki jih imaš).

Če imaš neoriginalno ali pretečeno ali rabljeno kartušo (če je bila že odprta), je lahko problem v tem.
Nekoč je bil Slo-tech.

Ashrack ::

Azrael
Potem mi očitno edina stvar še preostane nakup novega printerja ;(


Hvala vsem za pomoč
....

Tomay ::

Pred kratkim sem imel podoben problem na epsonu c43ux. Ni tiskal rumene barve. Približo petkrat sem moral sčistit glavo, da je bilo vsaj nekaj vrstic rumenih. Niso pa se še odmašile vse šobe, tako da razmišljam da bi razstvil tiskalnik in fizično sčistil z alkoholom ali čim podobnim. Kolega ko je delal na servisu je rekel, da so imeli za to posebno čisilo, ki je topilo te barve, tako da lahko povprašaš na kakem servisu.

Seveda je potrebno premisliti, če se ti bolj ne splača nakup novega, tega pa uporabiš samo za črno tiskanje ...
Voodoo 4Ever

Azrael ::

@Tomay:

Za čisčenje zamašenih glav na Epsonih se odlično obnesejo razna čistila za steklo posodo, za HP pa je dobra stvar špirit. Črnila se razlikujejo odvisno ali tiskalna glava deluje na piezo efekt (Epson in Canon) ali termično (HP in Lexmarx).

Za Epsone lahko malo prebereš tu.
Nekoč je bil Slo-tech.

Tomay ::

Sem malo prebral članek in naletel na:
V praksi sem že pustil glavo na suhem za več kot pol ure in sem jo brez težav očistil in mislim da bi rok lahko raztegnil na en dan, vendar vam to odsvetujem. Glava vendarle stane 30kSIT+ delo serviserja+zgubljen čas+pot.


Sam sem imel enega epsona c20ux ki je bil več mesecev brez kartuš, in dela brez problema.
Voodoo 4Ever

Azrael ::

Jaz sem dobil tiskalnik Epson Stylus 800+, ki je bil s prazno kartušo že kar lep čas, pa tudi kartuša je bila v tem času večkrat odstranjena tako, da je zrak vsekakor prišel vmes.

Vendar ko sem dobil refil in natankal kartušo je bilo treba le 3x spustiti skozi čiščenmje glave in sedaj tiskalnik lepo dela.

Seveda pa to ni nekaj priporočljivega, da je tiskalna glava brez črnila.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514354 (8934) matej5734
»

nova kartuša ne printa modre

Oddelek: Pomoč in nasveti
111531 (1381) anika87
»

Refil ink jet kartuš, ki so nekaj let stale prazne

Oddelek: Strojna oprema
93205 (3205) Azrael
»

Tiskalnik-POMOČ!!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161527 (1352) bluefish
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433778 (3202) TheJack

Več podobnih tem