» »

Albatron AGP na PCIe kartica

Albatron AGP na PCIe kartica

The inquirer - Pri Albatronu očitno mislijo na vse tiste, ki so si pred kratkim kupili novo, najhitrejšo grafično kartico na AGP vodilu, imajo pa težave ob nadgradnji računalnika, ker so na vse več matičnih ploščah pojavlja PCIe vodilo za grafične kartice, medtem ko se AGP nezdržno umika.

Izdelali so namreč kartico, poimenovano ATOP, ki omogoča priklop AGP grafične kartice neposredno v PCIe režo. Kartica verjetno uporablja BR2 čip, vendar na žalost vseh lastnikov ATI grafikulj podpira samo izdelke Nvidie. Še posebej je privlačna cena - ta znaša samo 27$, vendar je čudo (trenutno) moč kupiti samo na Japonskem. Albarton bo kartice verjetno dodajal tudi svojim izdelkom na AGP vodilu.

16 komentarjev

Tilen ::

IN izgube bandwidtha s to kartico?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hunter01 ::

tista slika zgleda kr nekaj.. :\

chief ::

Ja, tudi meni se mi zdi ta stvar nekam cudna.....Me ne preprica. Bomo vidli teste in kako se obnese v real lajfu....

Dr_M ::

sej zadeva drugacna ne more bit, kakrsna je tm...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Maš 6600GT na AGPju pa kupiš to kartico da jo spraviš na PCIe. Torej maš dva enaka čipa k en druzga kenslata :D

Raziel ::

Ta novica je lep dokaz sa Slovenija tiktaka par mesecev za celim svetom, prve novice o tej kartici so že bile pred 5 meseci, potem so prišle julija nove informacije o tej karticah in prejšnimesec je bilo napovedano da bi naj kmalo izšle. K kartici sami se lahko samo pove da prinaša s samo določene proble, prevelike kartice nebodo imele prostora v ohišju ker je skupna dolžina predolga s tem adapterjem, mogoče si še bodo kaj izmislili in tukaj se vidi kako bi to naj izgledalo

Witboy ::

men iz te slike ni glih cist jasn kak bi gor prtrdu mojga gf6800gt... ker je kartica visoka kot je reza...

Nejc Pintar ::

torej so izšle pred kratkim, novica torej ni stara!
Lahko je biti prvi, če si edini!

Tilen ::

Mene bol zanimajo izgube performansov s tem adapterjem...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jaka83 ::

Ja, tole na sliki je "low-profile" kartica, ki ponavadi paše v Rack U2 serversko ohišje. Meni tudi ni jasno, kako bi sem gor zadegal NV6800, ker je potem ne bi imel kam privijačit, po možnosti bi še celo štrlela iz ohišja. Ampak hej, sej se da vse zmodat ane. :D

darkolord ::

ki ponavadi paše v Rack U2 serversko ohišje.

sej, tole je se posebno uporabno za kake malo cenejse serverje, ker drugace mors se dodatnih 20 jurjev zagonit za grafo samo za to, da bos enkrat na pol leta pogledal, ce stvar se dela

Jaka83 ::

Sam potem, ko dodaš tale adapter zadeve ne spraviš več v tako ohišje.

cojss ::

Za vse ostale, razen mogoče 6800 kartic je najbrž bolj ugodno, če to na agp-ju prodaš in kupiš eno s pci-ex.

Jaka83 ::

Hmmm, praviš, da je bolj ugodno prodat kartico recimo za 40k in kupiti nekaj za 70k. Get real man.

cojss ::

Potemtakem pa ti trdiš, da če z agp kartico, vredno 40.000 uporabiš ta adapter, dobiš ven performanse kartice vredne 70.000. That's so real.

Jaka83 ::

Ne kapiraš. Recimo imaš AGP kartico, ki si jo kupil za 70k SIT pred kratkim, NOBEN ti je ne bo kupil za tak denar, zahteval bojo 50% off al pa mogoče kaj manj, se pravi, da tako kartico lahko prodaš kvečjemu za 40k SIT, mogoče malo več. Če greš pa v štacuno kupit NOVO kartico, te bo pa ta spet stala 70k SIT, torej si na izgubi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon x700 ali GF6600? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
714919 (3825) GrimReaper
»

AGP v PCX režo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131340 (1080) Kr_Edn
»

Albatron AGP na PCIe kartica

Oddelek: Novice / Grafične kartice
163328 (2702) Jaka83
»

Zanimiva ideja...

Oddelek: Strojna oprema
71067 (910) cole-22
»

PCI-E -> AGP Converter

Oddelek: Strojna oprema
261836 (1093) TribesMan

Več podobnih tem