» »

PCI-E -> AGP Converter

PCI-E -> AGP Converter

zbogi ::

A obstaja kaka moznost laufanja AGP grafe na PCI-E vodilu, kak konverter?

bmen ::

Ne bi dal roke v ogenj da tega tajvanci ne bodo naredili - Ampak zaenkrat ga še ni v prodaji.
Obstaja pa nekaj matičnih plošč, ki imajo poleg PCIe tudi AGP (eno prodaja e-misija -biostar... ampak so jo precej spljuvali v PCCHIPU)
... B ...

|KoRn| ::

Imam ploščo, ki je za P4 LGA775 in 915P čipovju, pa ima AGPexpress režo, torej režo za AGP poleg PCI Express reže. Izgubi se nekaj malega na preformansu...

BTw to iščeš ker imaš AMD-ja ali Intla?
Oziroma kaj hočeš točno nardit?
Freak on a leash!

zbogi ::

mam Gf6800U, ki se mi zelo dopade, plus to da je sploh ni za dobit s Slo in bi rad sel na A64, po moznosti na nforce4 chipset, pa mi sploh ni za menjat graficne.

|KoRn| ::

Dobra rešitev:D

Če rabiš kaj za A64 --> ZS
Freak on a leash!

zbogi ::

dokler ne pogruntam kok bi spravil mojo grafo na PCI-E, ne grem nikamor :D, vsaj dokler ne pridejo nove grafe, torej konc leta, al pa se mal kasnej.

|KoRn| ::

nForce 3 plata...
Freak on a leash!

zbogi ::

sej to je trenutno plan, MSI NEO 2, dost bolj bi mi blo vsec ce bi DFi mel kako 939 nf3 plato.

tiborrr ::

Sam imam Epox EP-9NDA3j, odlicna nForce3 Ultra platka (S939), stane pa 21kSIT pri Mlacomu.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

RC14 ::

zbogorgon:
Tudi jaz sem imel podoben problem, sam imam Geforca 6800GT ki se zlahkoto navije na ULTRA in še čez in sem tud hotel DFI NF4 sam mi ni bilo za prodajat grafe, ker bi bil samo na zgubi. Sem se pač odločil za MSI NEO2 Platinum ki je tud dobra plata.
Sicer mam slab stepping (CBBID) 3000+ mi gre do 2400Mhz več ne, ampak sem probal dat na 315x8 pa dela brez problema, tko da je ta plata tud super za navijanje. Res pa je , da je pri nas precej draga in seveda ni PCI (gledano dolgoročno).
Sicer pa takšna grafa bo prebavljala igre še verjetno kakšni 2 leti, potem bo pa zunaj spet kaj novega. Drugače bi pa ta konverter bla zlo dobra rešitev za marsikoga.

Lp

seminal ::

@tiborrr kaj pri tej epox plati lahko navijaš proc kljub temu da imaš recimo zakurac rame
a tukaj lahko nastaviš delilnik tako kot pri dfi platah;)

Dr_M ::

Imam ploščo, ki je za P4 LGA775 in 915P čipovju, pa ima AGPexpress režo, torej režo za AGP poleg PCI Express reže. Izgubi se nekaj malega na preformansu...

nekaj malega ja.
Pa ti ves, da je ta AGP samo bridge na obicajen PCI? se pravi, mas celih 133mb/s. v teoriji seveda. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tiborrr ::

Kolko vem, zdruzijo dva PCIja skupaj, tako da dobis 266MB/s - to pa je hitrost prvega AGP vodila 2x.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dr_M ::

ja 16 jih zdruzijo ja...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tiborrr ::

Tezko pameten, a? :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dr_M ::

sploh ne.
sam tole bi pa reees rad vidu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

|KoRn| ::

Poglej si tukaj, pa boš zvedel vse kar te zanima: LINK

Govori točno o AGP Express, ki je gor na ECS 915P-A plati. In če gledamo benchmarke, sem nekje zasledil, da ubija preformance, nekje do 50% (3D MARK 2005). Čeprav po testih na tej strani LINK ni tako velike razlike 17% - 34%.
Freak on a leash!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |KoRn| ()

zbogi ::

vse lepo in prav, sam moja ideja glede te teme je bla, da čem jst met točno določeno plato, DFi nf4 Sli-Dr in mam trenutno Agp grafo, ki jo ne mislim kr tak menjat in zdej bi men osebno blo dost ql, če bi mogoče obstajal kak tak prilkuček, ki bi to omogočal, brez kakega pretiranega lossa v performancu, a ne! Mene ne zanimajo matične, ki imajo gor in AGP in PCI-E, sploh pa ne za LGA774.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

|KoRn| ::

Mislim da tega, kar ti iščeš ni.

Oprosti, ker smo zašli s teme :D
Freak on a leash!

zbogi ::

tiborrr ::

Haha, ful dobro, samo moras pa imeti megalomansko ohisje :D

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

RC14 ::

To je pa res zanimivo. Sam res rabiš full široko ohišje. Samo vprašanje je, če bo to prišlo v prodajo k nam. Me zanima predvsem, kakšne bodo izgube na preformancah.

Lp

zbogi ::

pah, z ohisjem ni problem, mam se ene 10cm zihr lufta v sirino, tole me je ful razveselil in upam da bo kmal odstopno po eni normalni ceni, vsaj v EU

tiborrr ::

Kolko vidim, je gor neki bridge cip. Me prav zanima, ce je le za GeForce (sumim, da res, ker Albatron nima Radeonov v svojem prodajnem programu). Pomoje bi se za GeForce to resilo dosti lazje brez tega bridge cipa, vsaj za 6600 serijo - enostavno bi majhen procesorcek na tem pretvorniku preprical bridge cip na VGA kartici, naj ne prevaja ukazov ampak jih le spusca skozi nedotaknjene.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

boštjan ::

osebno se ne bi čudi,če bi to delalo samo na albatronih
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Tilen ::

boštjan, >:D

Drugače pa je ze kaj znano kak je performance loss ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TribesMan ::

Hmmm cudna grafa... Kako dobi VGA konektor signal iz zgornje na spodnjo kartico? Ker zadeva zgleda blazno čudno... vsaj meni.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova revizija Celeron D procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
162978 (2240) SavoKovac
»

Uporaba Thermalright SI-97 (Soc.A) za hlajenje grafične kartice

Oddelek: Novice / Grafične kartice
63012 (2738) Fly.MaCh!nE
»

Biostar M7NCG (nForce2) ver.3.0 in voltaža

Oddelek: Pomoč in nasveti
7970 (923) Sami
»

Mislim kupiti ta računalnik. KAJ MISLIŠ?

Oddelek: Kaj kupiti
231732 (1308) Sami
»

Katero LGA 775 maticno, in kje dobit Asrock P4Dual-915GL

Oddelek: Kaj kupiti
61356 (1288) Dr_M

Več podobnih tem