» »

manjkajoča ikona v opravilni vrstici

manjkajoča ikona v opravilni vrstici

Damny ::

Hi all. Sem naletu na tezavo k mi bo pocas zivce pozrla. Nekak mi je v opravilni vrstici (poleg datuma in ure v spodnjem desnem kotu) izginila ikona ki mi pove da sem povezan na net oz. se mi sploh ne naloži, ko se povežem tako, da nemorem prekiniti povezave. Tudi ce odprem povezavo ko je ze povezan mi ne ponudi moznosti da bi prekinil.Imam obcutek, da OS sploh ne zazna da sem se na net povezal. Hvala za odgovore.

veteran ::

Nadzorna plošča - Omrežne povezave - klik z desnim gumbom na povezavo, Lastnosti, potem pa spodaj 'Prikaži ikono...'

Izi ::

Opravilna vrstica naj bi bila Taskbar, če se ne motim.
Za vse povezave (LAN, internet,... ) moraš sam določiti, če hočeš, da se ti ikonca prikaže v taskbaru ob povezavi.
Je čisto enostavno.
Klikni na Start -> Settings -> Network Connections (ali pa v Control Panelu klikni na Network Connections)
Odpre se ti novo okno z vsemi povezavami. Klikni (desna miška) na tisto povezavo za katero bi rad imel ikonco v taskbaru in izberi "Properties"
V zavihku "General" imaš spodaj nastavitev "Show icon in notification area when connected", če to obkljukaš se ti bo ob povezavi v taskbaru pojavila ikonca za to povezavo.

Ah, malo sem bil pozen, je veteran že odgovoril :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

ziher ::

Sam za Dial-up (če sm prov razumu maš to) ni treba lih posebi določt te ikone, ka je tam že po defaultu.

Sam če pa še enkat klikneš da bi se rad povezu, bi ti pa mogu pokazat okn z lastnostmi, kjer je tud opcija da se odklopiš. Če pa te opcije ni me pa prov zanima kak pol ta okn zgleda - dej kak screenshot ;)

Damny ::

Hja to sem ze probal nardit, tam klukco dat. Useen ne dela. Ko se povezem mi pise da preverja geslo itd... Do tuki je use ql. Pol pa se poveze ikone pa nikjer. Dol z neta hodim ko se odjavim iz win.

R33D3M33R ::

Klikni z desno na taskbar in daj properties. Sedaj pri Hide inactive icons izberi customise. Za ikonico pač izberi always show.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Damny ::

Zal tudi tako ne gre. Sploh nimam ikone tam da bi lahko dal "always show". Se kaka ideja?

Damny ::

Sem plato skup z mrezno odinstaliral in na novo nazaj pa se vedno ni ikone. Pocas mi zmanjkuje idej in volje. Bom verjetno kr na novo winse nalozu pa bo. Menda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vista dizajn v Sedmici

Oddelek: Operacijski sistemi
312159 (1415) jizzer
»

Windows 7 RTM vaša ocena ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16916088 (9965) Galaxy
»

Beta premagala Microsoftove strežnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
14112179 (7195) Jst
»

problem pri windows XP (taskbar)

Oddelek: Programska oprema
81837 (1676) Dr Živago
»

menjanje resolucije

Oddelek: Pomoč in nasveti
141263 (1130) ferjan

Več podobnih tem