» »

menjanje resolucije

menjanje resolucije

ferjan ::

Zelo pogosto preklapljam med dvema resolucijama (800x600 in 1024X768). Zato me zanima kako bi si naredil stikalo (shortcut), ki bi moje sicer 6 sekund dolgo opravilo skrajšal na eno sekundo?? ideje??:\

_Mortal_ ::

Zakaj sploh to delaš
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

whatson ::

rabiš to preklaplanje pri izdelavih kakih web strani, ali kaj podobnega?
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

andrej ::

sem napisal eno kratko aplikacijo, ki to omogoca da to naredis - jo moram naj prej, potem pa dobis link kjer jo bos lahko downloadal.
Drugace pa mas tudi druge programe, ki to znajo... poisci na tucows...

matic ::

Mas pa tam tut nekje stikalo da vklopis da imas vse displaye v taskbaru in potem izbiras med vsemi kombinacijami.. v win2000 tega ne najdem.. sem pa imel pri vseh ostalih win9x.. je odvisno tudi od driverjev, samo vecioma imajo to vsi.. (novejsi).. v task baru se ti pojavi ikonca v obliki zasloncka in kliknes nanjo in se ti odpre lista vseh nacinov... z 16bit, 24, in 32 .. mislim da je to se najhitrejsa pot..

ferjan ::

Matic ali andrej ...računam na vaju...

Se pravi zaenkrat se strinjamo da se da ...ugotoviti je treba le kako? imam W2k

Aja preklapljam pa zato ker imam 15' monitor in pri branju daljših besedil šparam z očmi pri delu s fotkami ali 10 programi pa rabim resolucijo.

frudi ::

pod Display Properties/Settings/Advanced/General maš opcijo Show settings icon on task bar. to obkljukaj in ti bo v taskbaru prikazalo ikonico v obliki zaslona. klikni na to ikonico in ti bo prikazalo menu z vsemi možnimi resolucijami in barvnimi globinami...

aja, to je pod win98... grem pogledat še pod win2000 :)

damn, pod win2000 res ni te opcije...
probaj si inštalirat powerstrip, kolk se spomnim se da z njim spreminjat resolucije na podobn način kot je zgoraj opisano za win98.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

TheHijacker ::

Moj nasvet:

Kratek programček imenovan Multires!

Ga daš v startup in potem samo iz taskbarja desni klik nanj in že ti pokaže vse možne resolucije v tvojem sistemu... Ko spremeniš in ti zjeba(prevelka frekvenca) samo pustiš pri miru in ti sam da nazaj... ZAKON program. Sam ga uporabljam že od Win 95... Deluje tudi v Win2000...
http://www.google.si

ferjan ::

Hijacker tnx....prvi oprijemljiv odgovor.

Priporočam se še za kakšno varianto, katere ni potrebono basati v startup in/ali taskbar....tako preprosto....recimo v obliki ukaza ki spremeni resolucijo....in potem narediš dva shortcuta.:\

TheHijacker ::

Stari, ni problema... Če le vem odgovor, takoj rad pomagam... Evo ti še ta drugo varianto s tem istim programom...
Poglej si tole!
Program podpira tudi command line ukaze za spremembo resolucije...

Bo v redu?
http://www.google.si

ferjan ::

Hijacker še enkrat TNX 8-) točno to sem iskal.

O kako lepo je ko se sedaj photoshop zaganja pri resoluciji 1280x... :))

TheHijacker ::

Samo, če imaš samo 15" monitor pa laufaš 1280xNeki potem uboge tvoje oči. Sigurno imaš pri tej resoluciji samo 60Hz.

Moj nasvet. Šparaj in si kupi boljši monitor :D

Sam imam iiyama 17" pa mi je resolucija 1152x864 čisto dovolj.
http://www.google.si

ferjan ::

Sem že našparal (prigaral) za 19' ....sam kaj ko so zdej počitnice...in bo ta denar pri tej vročini sigurno izpuhtel.

ps: ja je 60Hz :( sam je desktop manjši od resolucije (če veš o čem govorim)

TheHijacker ::

Še en nasvet. Del denarja vloži v namizni ventilator s tremi brzinami, za ostalo si pa kupi monitor 8-O
http://www.google.si

ferjan ::

Ne bo potrebno...stanovanje imam v pritličju na osojni strani hiše tako, da je tudi sredi poletja prijetno hladno....danes sem naprimer že cel dan v tankem puloverju 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velik monitor - slabosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577035 (5101) Han
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140422 (33799) Key Quest
»

Windows 7 RTM vaša ocena ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16916099 (9976) Galaxy
»

Kaj shell uporabiti namesto explorer.exe?

Oddelek: Operacijski sistemi
251983 (1696) TheHijacker
»

Je moj novi računalnik dobro optimiziran?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171471 (1131) Dzos2

Več podobnih tem