» »

Pomoč pri inštalaciji SBLive!Platinum 5.1 na Abit KT7-raid. NUJNO!!!

Pomoč pri inštalaciji SBLive!Platinum 5.1 na Abit KT7-raid. NUJNO!!!

Modri dirkač ::

Kot že rečeno ne morem inštalirat te kartice.
Moja konfiguracija je:
Abit KT7 Raid - BIOS 3r - Via 4.33 gonilniki
AMD 1300 MHZ
3x 256 SDRAM
2x 40 GB IBM ICL...(whatever-ta novi erricson)
Gainward CARDEXPERT GF2 Pro/450
SBlive Platinum 5.1
Pinneacle PCTV Pro
3Com Ethernet 10/100
Teac CD rom 40x
Pioneer DVD 106
Plextor 16/10/40A
Creative DTT 2500
Win 98, Win 2000, SuSe Linux 7.2 Pro

Problem je ta:
Inštaliram Win98, v redu. Inštaliram Grafično, v redu. Vse dela ko treba, zanesljivo (kolkr je pri WIN 98 lahko) in hitro.
Potem dam v CDrom cd od Sb Live, v redu, inštaliram v redu. Mi reče da bo treba ponovno zagnati rač., v redu.Ga zažene do desktopa in se kar še enkrat sam zresetira. Tokrat mu uspe in pridem v Winse. Ampak zvoka ni. Probam PlayCenter, ga zažene in zašteka. Vsi drugi programi ki so prišli zraven zvočne se normalno zaženejo, sam Play Center takoj po zagonu zašteka.
Mislim kje je tle fora.Dam štiristo mark za zvočno pol se pa že dva dni j.... z njo. Sn pogledal mal na Paul`s KT7 Faq. pa prav da je kao edini problem v SB16 emulatorju in HPT kontrolerju. Jest ne vem več dalje. Prosim vas če mi pomagate. Tist ker mi bo rešu problem dobi za pivo.Help:O:O:O:O
Everybody lies!

Lucio ::

Probaj kartico zamenjat na drugi PCI slot. Poleg tega si potegni iz neta najnovejši play center - meni je to pomagalo pred časom. Mogoče bo omagalo tudi tebi.

Drugače pa ti kartica dela v redu - beri: igra muziko v drugih programih?

Drugače pa ti povem da sem tudi jaz imel to ploščo, vendar sem jo zamenjal prav zaradi takih malenkosti, ki so mi šle full na živce. Do sedaj sem vedno ime Abit plošče, vendar sem zdej prešol na Gigabyte GA-7DXR in sem z njo zadovoljen, pa še DDR ima.

Modri dirkač ::

Ne se glih fora je v tem da zvoka sploh ni. Tišina kot da nimam kartice.>:D;(
Aja, na kater PCI SLOT naj dam kartico, si mislu na bilo katerega drugega ali ravno na drugega-2?
Everybody lies!

Modri dirkač ::

Ta odgovor od Hijackerja je bil verjetno namenjen meni. Zvočno mam v 2 PCI SLotu in nikakor ne morem dobit zvoka ven. :\
Enkrat mi je javil v Winsih: da rabi IRQ 5,7,9.
Spodaj pa napiše
Prosti so: nobeden.
Everybody lies!

Modri dirkač ::

Ja pa kaj nima ta GyGabyte plošča tudi Via čipovje?
Everybody lies!

Lucio ::

Gigabyte GA-7DXR ima AMD761 čipovje.
Glede PCI slota pa poskusi malo kartice med sabo zamenjat (ne spocifično 2 slot).

mich ::

Imam zelo podobno konfiguracijo. Me je tudi jebalo pa sem vse zrihtal pol pa naredil GHOSTa tako da če me kaj začne zajebavat povozim vse in vse spet dela (ja sistem ze mi ni zrušil že dora dva meseca). Vse je v vrstnem redu nalaganja gonilnikov za posamezne komponente in njihov izbor. V kero režo daš SB načeloma nima veze (saj pri meni je ni imelo sem pa sprobaval tudi to varijanto-neuspešno)
Torej ;inštaliraj (priporočam FORMAT C: da se znebiš vsega kar si že naredil, REGEDIT ne pomaga ker ti ostanejo DOS nastavitve)
Vrstni red:
-gonolniki za MB (po vsakem obvezno REBOOT),
-gonilniki za grafikuljo z DX,
- SB Live (bodi pozoren, da ne inštaliraš gonilnikov za DOS tle je keč!! pojdi na COSTUM in odklukaj dos drivers- najbolje je da najdeš in inštaliraš samo nove gonilnike za Live brez vsega sranja zraven)
-pinnacle.. itd:\
mich

Modri dirkač ::

Čist po naključjo sem naredil memory test ko sem hotel naložit Linux in glej ga zlomka Vsi trije rami so sfalirani (4200 napak v 10 testih). Potem sem naredil še test Noron Diagnostics s vsakim ramom posebej in tud tle pridem do zaključka da so zjebani. Ker mam hud problem pri inštalaciji Win2000-ne morem jih inštalirat, se vedno pokaže BSOD. NAPAKA NA 000cxkjh, ddffffd,... or something in se sam zresetira. Jest mislim da je to izvor vseh mojhih problemov. Win98 so se normalno naložil zgleda da niso tako občutljivi na faliran RAM kot Win 2000. So eni Noname. Grem popoldne kupit Infineon al pa Micron da vidim če bo kaj bolš.
Everybody lies!

zile ::

Ti maš sfalirano verzijo biosa. Dobi YP in flešaj. Resno!!!

Modri dirkač ::

Misliš da je to problem, zakaj?
Everybody lies!

Modri dirkač ::

Na Abitovi strani YP biosa ni.Sem ga našu na Pauls FAQ. Sam je Unofficial. je res vredu da se mi ne bo kaj zjebalo.
Everybody lies!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cinergy 400 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6933 (863) buhica1
»

Live! + XP = težave

Oddelek: Zvok in slika
7946 (805) ChiefThunder
»

Sb Live! value problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101116 (986) jk
»

PROSIM ZA POMOČ - NIKAKOR NE MOREM INŠTALIRATI DRIVERJEV

Oddelek: Pomoč in nasveti
251375 (1114) MaD_Mavr0
»

IRQ-ji???

Oddelek: Zvok in slika
161597 (1374) andrej

Več podobnih tem