» »

Photoshop in črka č

Photoshop in črka č

mkovac10 ::

Pozdrav,

imam problemček v Photoshop-u verzije 7. Namreč pri nobeni od pisav mi ne prime črke č .V čem je catch? ALi je potrebno namestiti nove pisave al kej podobnega?

Hvala za pomoč,

matija
mako dv

JanezH ::

V višjih verzijah nisem zasledil več tega problema, drugače sem pa jaz od kakega drugega šumnika skopiral strešico in jo dal pol nad "c" pa je bla stvar rešena.

hani ::

Lažje je tako, da tekst napišeš v wordu in ga prekopiraš v photoshop.

#000000 ::

Ja če si risu kake kroge in uporablju Shift + alt ti je zamenjal pisavo iz slo v engliš enostavno shift + alt in postaviš nazaj (pisava se vid zraven ure desno dol) Lp

edit pa Font more imet šumnike nastavi na verdana in probaj če tam (delajo) potem si verjetno uporabil font brez šumnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

mkovac10 ::

Smukec: hvala za idejo!

problem pa je ko je teksta več, potem je pa kopiranja in postavljanja ogromno...

štos je pa tudi ta da š,đ ter ž delujejo normalno. se je morda potrebno kej v natavitvah poigrat, ker mi jezika ob uporabi teh bližnjic ne spremeni.

lp, m
mako dv

Alec999 ::

Pod Regional and lenguage options si nastav slovenscino al kje je ze treba.

mkovac10 ::

Pod Regional and lenguage options mam v winsih pravilno nastavljeno na slovenščino, v Photoshop-u pa te nastavitve nisem zasledil.

Morda kdo ve ali se da naložit nove pisave in kako?

thnx, m
mako dv

#000000 ::

Ja nove fonte si naložiš tko da jih pač enostavno skopiraš ali postaviš v mapo fonts najdeš jo C:/WINDOWS / fonts In ko boš naslednjič zagnal fotošop bodo fonti že notri, da pa si naštimaš jezik v fotošopu pa sem že povedal CTRL+ALT in se bo zamenjal regionalni jezik, da pa bi se šumniki pokazal pa boš rabu imet tudi fonte keri imajo šumnike (ker vsak font ga nima) oz. ga ima če je font kupljen plačan, vkolikor pa gre za kak demo oz. free font pa ponavad teh znakov nima. Torej, tud če imaš vse naštiman tko, da ti šumnike prikazuje tudi fotošop še ni nujno da bo imel tvoj napis ščumnike 'je treba met tud pravi font'

ps. včasih ko kej rišeš in uporabljaš tudi shift alt in ctrl tipke si nevede tudi zamenjaš iz slo v eng, tko da ko začneš pisat prvo preveri te nastavitve. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdovratne težave v HTML/CSS-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
887899 (5877) joker16_7
»

Fonti s šumniki za spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
83994 (3854) garamond
»

mirc - ne delajo šumniki!?

Oddelek: Programska oprema
61379 (1310) pivmik
»

narediti nov font s šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
51918 (1796) tao_s
»

Photoshop 6.0 sumniki ?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111197 (1107) branko_bm

Več podobnih tem