» »

Comp se včasih ne prižge ????

Comp se včasih ne prižge ????

R@C@ ::

Najprej konfiguracija:
- Abit KT7A
- TB1000
- Geforce 2 MX DDR
- SB Live 1024
- (mrežna, PCTV, HDD Quantum)

Zadnje čase (recimo dva tedna) se mi dogaja, da se mi comp noče prižgat, recimo sliši in vidi se delovanje diska in CDRoma, na monitorju pa se prižge za par sekund zelena lučka, potem pa ugasne.
Prvič sem resetiral CMOS in je delalo recimo par dni, danes pa se mi je prižgal po resetu CMOS-a šele po 10 poskusu ???
Kva narest prej je navit na 1333 delal normalno ene 7 mesecev.

MadMax ::

Morda zamenat baterijo??
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

R@C@ ::

Abit plošča ni stara niti pol leta.... nekaj drugega mora biti. Comp Zgleda tako kot da se ne bi zbudil zaradi toomuch overclocka, vendar to ne more biti, ker se tudi na default CMOS ne prižge, pol ga pa matram ene 15X pol pa se mu dvigne :O

POMOČ POMOČ POMOČ!


Aja da se pohvalem. Dons sem si kupil Ricoh-a 20X10X40X :)

Samson ::

Če si med OC dvigoval kaj preveč voltažo, preveri malo kondenzatorje ob procesorju, ki imajo vrednost cca 1500 mikro faradov in 3.6 volta...Če je kater napihnjen, ga zamenjaj, ker je verjetno fuč. Procesor in plata potrebujeta mal vec štroma za zagon, sploh pa ce imas kaksen mal močnejši bemtilator na procu...Srečno!
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Nutcracker ::

To se je tud men dogajal - peljem na servis in kaj je narobe? Zvočna ni bila dovolj vtaknjena v režo, zato preveri, če imaš vse PCI kartice dobro vstavljene. Drugič k se mi je to nardil pa nisem dost dobr kabla za napajanje dal not.

R@C@ ::

Novica...dons sem flashnu Bios in zaenkrat zadeva deluje, je to možno al samo sreča?8-)

miranpozar ::

Eh... standardno Abitovo sranje!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

R@C@ ::

Lepo te prosim, da tole mal bolj raztolmačiš! A je al ni zarad bios-a, al je to problem pr Abitkah..........???;(

miranpozar ::

Abitke imajo že od nekdaj ene in iste probleme! Delam v računalniški trgovini in smo imeli z Abitom same težave! V garancijskem roku smo dobili nazaj skoraj tretjino prodanih plošč (!! občutno preveč !!)... bolj ali manj vedno z istimi simptomi (kot pri tebi) in jih zato zdaj prodajamo samo na izrecno željo stranke. Raje ponudimo Asus.

Aja... pa še nekaj... lahko ti nagaja tudi kombinacija z SB Live!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje napetost prebija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8881 (746) miranpozar
»

Abit BE6II (HPT366) in IBM DTLA

Oddelek: Pomoč in nasveti
141679 (1465) bastadu
»

Compjuter se noce przgat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7896 (814) PeTe13
»

veliika tezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
101331 (1145) alien-w
»

Mali problemčki

Oddelek: Pomoč in nasveti
161471 (1199) A.L.T.

Več podobnih tem