» »

veliika tezava

veliika tezava

alien-w ::

Kupil sem novo plato Abit be6-II. Vanjo smo ze v trgovini zapicili Sbitov SlotketIII, nastavili jumperje, vstavili MOJ celeron 600 in zadeva je delovala. Potem pridem domov, sestavim jaz skupaj mojo kisto in priklopim diske, disketnik in cd, pa se svojga geforca2mx dam notr. Prikljucim monitor in zadeva NE dela! Samo na monitorju utripa lucka (kabel je OK, ker ne pise "check signal cable"). Potem sem odstranil vse komponente razen enega rama in graficne ter CPUja, NE DELA!
pls help!
Miran, a bi se ti pr men spet oglasu? :\

Ribicija ::

Poglej če morda ni plata v stiku z ohišjem. Preveri če je grafika dobro v slotu. Včasih se zgodi da ko grafiko prišraufaš leta malo zleze iz slota, potempa jo samo z roko dobro stisneš pa je. Potegni vse kable razen napajalnega iz plošče (plato prižgeš tako da daš kontakt z izvijačem na tista dva pina ki sta za poweron). Probaj z drugimi rami.
Če ti bo zadeva po vsem tem začela delati pa potem počasi eno po eno priklapljaj stvari.
Aja pa probaj dati tudi clear cmos.
Sem že imel primer ko plata ni delal ker je bil v biosu nastavljen napačen proc.
lp

miranpozar ::

Bom prišel, če je treba...
check the mail.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

alien-w ::

ribicija: hvala, sem naredil vse, pa zadeva se vedno ne dela.
Miran: sm checkiral mail, pa si mi poslal prazen mail :8) al pa mi spet kej je** sestrin comp. Dej mi kr kle povej, al pa se enkat mail posl.

miranpozar ::

Sem ti poslal mail še enkrat. Nič ne zgleda, da bi bil prazen... očitno je nekaj narobe pri tebi.

Vglavnem... pokliči, ni problema. Pridem, če je treba. 041 683 432

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

sadarj10 ::

Jaz sem imel podoben primer pa je plata šla.Ja bla pa čist nova,in ko sem računalnik pržgal mi je na monitorju takoj pisal no signal!
Imam pa msi turbo plato!
Bistvo življenja je nabijanje proca,nemaš kej,...???!!!

alien-w ::

sam fora je v tem, da pri meni ne pise NO SIGNAL ali kaj podobnega. To napise sele po tem, ko ven potegnem kabel iz graficne.

XtX ::

x

Ribicija ::

Prbaj dati noter za finto še kakšne druge rame. Včasih se namreč kakšnirami ne ujamejo s plato.

lp

XtX ::

x

alien-w ::

ok, zdele je biu Miran pr meni, pa sva zadevo mal sprobala. Ko je on prsu, pa mal zadevo prestavil pa mal prtisnu komponente se je zadeva cudezno przgala. Potem sem ves vesel priklopil disk in s tem platko malo premaknil, in spet ni delovalo. Pa sva se mal prtiskala, prestavlala komponante ipd pa je spet delal, prislo celo v winse pa potem hocem spet restarta, prestavim plato in spet ne dela. Finta je potem samo v nekem slabem stiku pri plati. Ce je ze na ravni podlagi kakor je miza to pocela, kako se bo sele obnasala v ohisju?! Ufff! Jo bom kr reklamiral. In kupil nekaj drugega. Aja, se vesela novica : celeron2 600 mi dela na 1008 :D JUHU! sam se plato rabm! kaj mi priporocate (abit nikar!)? Mora biti pod 30.000sit,dobro je ce ima ATA66, pa OC softwarsko mora biti cimbolje,...Mal mi nastejte, kaj mi predlagate. TNX za vse Miran in Ribicija ter XtX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit BE6II (HPT366) in IBM DTLA

Oddelek: Pomoč in nasveti
141692 (1478) bastadu
»

Compjuter se noce przgat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7904 (822) PeTe13
»

ATA66 problem z bootanjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91142 (996) alien-w
»

Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
71176 (1070) ChiefThunder
»

flashanje stara inelove plate...

Oddelek: Pomoč in nasveti
111643 (1545) branko_bm

Več podobnih tem