» »

Disk naenkrat crknil

Disk naenkrat crknil

b4k4 ::

Pred kratkim (v sredo) mi je po dveh letih in pol brezhibnega delovanja naenkrat crknil disk. Ko ga vklopim se ne sliši nobenega zvoka, Tako da domnevam, da je crknil motorček ali nekaj takega.
Prosil bi za nasvete kako in kaj, ker je težava ker ne najdem garancije.

Tako če bi mi lahko svetovali kako naj ga oživim ali pa če bi mi kdo posodil garancijo za Western Digital WD800AB, kupljen jan/Feb 2003 (seveda za nagrado).
  • spremenilo: b4k4 ()

Brilko ::

A danes imao diski že neomejeno garancije?;)

b4k4 ::

NE nimajo!!
Jaz še imam garancijo na disku (kupil sem ga 30.Jan 2003 v Mlacomu) vendar sem založil garancijski list :(

Težava je ker imam na disku projekt s katerim sem se ukvarjal zadnjega pol leta...
Upam, da bi mi v garanciji popravili disk ali vsaj delno obnovili podatke. Sicer imam backup vendar kot kaže z njega ne bo nič saj je DVD medij (zaradi meni neznanega razloga) neberljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b4k4 ()

Brilko ::

No pol je že tak. Čeprav mislim da takrat še ni bilo po 3 leta in več garancije, ali pač, nevermind.

Jah podatke se v vsakem primeru da dobiti, če jih zares hočeš in če si pripravljen plačati. Ker obstajajo servisi, če sam neboš uspeu, ki to obvladajo.

Glede garancije pa upam da boš našel primernega za posojilo.

LP

b4k4 ::

Vem da obstajajo takšni servisi (sem že bil pri enem), vendar nimam toliko $$$ :'(

Realman ::

ce mislis, da ti bodo menjali disk, pa se zraven podatke resili in to vse v garanciji,
te moram razocarat, da zivis v oblakih.Vse kar spada v garancijski rok je to, da ti ga seveda ob predlozitvi racuna menjajo-in to je tudi vse.Zal, vedno vsakega opozarjam, ce delas kaj pomembnega na compu, delaj backup vsaki dan, saj vem da se slisi panicno, saj se ne zgodi velikokrat, samo ko pa se potem pa jok na drevo.Nobenemu ne zelim slabega, sam ljudje zaboga, ce pises seminarsko 1 mesec, pa nimas shranjeno ne nobenem mediju, razen na racunalnku-disku moras biti res velik avanturist.Danes se da tudi poslat pomembne podatke na mail, kako yahoo, pa imas tam hranjeno, pa se diskete oz. cdje ne rabis.

b4k4 ::

Upam lahko ali ne?

Varnostne kopije sem delal vsak dan, ker se mi je že pred štirimi letami zgodilo nekaj podobnega in so mi v garanciji poleg novega diska povrnili tudi podatke.

Realman ::

Potem se res samo zahvalis servisu, ki ti je to storil, v vsakem primeru dobra referenca za v prihodnje.Saj ce pa imas backup reden, potem ni panike, ce izgubis 1 dan dela, to se se pa da prezivet.V vsakem primeru ti zelim veliko srece pri resevanju podatkov.

Izi ::

V garanciji za trde diske je mišljena vedno samo zamnejava diskov.
Za tvoje podatke pa odgovarjaš sam in nihče drug.
Na navadnih računalniških servisih trde diske ne morejo popravljati tudi če bi hoteli, ker za to rabiš posebne sobe brez enega samega prašnega delca v zraku. Milimetrska smet na plošči ti zlomi glavo, ko se zaleti vanjo.
Zato vsi servisi pokvarjene diske pošiljajo nazaj proizvajalcu, tebi pa dajo novega.

Edina možnost je če je napaka na tiskanem vezju, kar se sicer dostikrat zgodi, če ga primeš z golo roko na vezje, ki ni nič zaščiteno, brez da bi se prej razelektril.
V tem primeru, lahko kupiš popolnoma isti disk, kot ga imaš in zamenjaš celotno tiskano vezje in upaš, da je bila napaka tam. To so ti verjetno naredili na servisu, ker si najbrž koga tam osebno poznal.

Če pa je napaka na motorčkih ali pa so glave polomljene, potem obstajajo servisi, kjer ti lahko rešijo podatke tako, da vzamejo diske ven in jih vstavijo v posebne mašine da preberejo podatke. Tako reševanje podatkov je smiselno samo če so podatki vredni milijone tolarjev, ker se za manj kot $10.000 sploh ne bodo začeli pogovarjati s tabo >:D

Brilko ::

Raan: hvala, ker si me prepričau, da sem šev backup naredit... :)

b4k4 ::

Mi je uspelo usposobit disk 8-)
Za okrog eno uro sem ga dal v zmrzovalnik in je spet čudežno oživel :D

Brilko ::

Po pomoti? :D

Highlag ::

Upam, da si naredil novo varnostno kopijo?:D
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov s trdega diska - kje, za kakšno ceno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5122790 (8890) darkolord
»

odstranjevanje virusov, trojancev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
579324 (7984) solatko
»

problem z zunanjim diskom WD 2T

Oddelek: Pomoč in nasveti
243530 (3217) Marilyn
»

ohranitev disk (pokvarjena glava in vezje)

Oddelek: Strojna oprema
283531 (2816) Šimpanz
»

Zunanji trdi disk---nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
212309 (1792) Chessman

Več podobnih tem