» »

XPji zahtevajo aktivacijo, vendar ne bi smeli.

XPji zahtevajo aktivacijo, vendar ne bi smeli.

Jst ::

Imam Dell-ovega prenosnika, kjer je na zadnji strani licenca winsow. In vcerej prizgem racunalnik, vtipkam geslo, nakar mi prijavi, da treba moj produt aktivirati. Kliknem OK, dej mi aktivirej, nato se pokaze moder zaslon, kjer pise, da so winsi ze aktivirani in lahko pritisnem samo OK. Pritisnem OK, zahteva username in pass, mu napisem, nakar mi spet rece, da treba aktivirat. WTF??? Ne morem niti v save mode, ker je tam zgodba ista.

Cudno mi je to, ker na nobenem prenosniku, kar sem jih imel, nisem rabil niti vpisati kode niti aktivirati windowse.

Kako naj resim ta problem. Nujno rabim podatke, vendar, ker je to prenosnik, diska nimam kam priklopiti.

Oziroma, z prenosnikom si sluzim kruh, zato moram tole nujno cimprej zrihtat.

Kako, je vprasanje?


(hvala lepa, gospod Microsoft, JE** S*)

Jst ::

A bi lahko kako v Repair konzoli kaksen fajl pobrisal ali spremenil, da bi mi potem pustil aktivirat windowse?




Jaooo!!!!....


Jezen sem kot pes!

ABX ::

Glede aktivacije: Nima pojma, pokliči na M$.

Glede dostopa do podatkov: Če nisi uporabil kakšno encryprion podatkov imaš vsaj dva načina za jih prebrat.

TCP/IP pod DOSom. Hiren's boot cd podpira kar nekaj mrežnih kartic (ERD Commander, kak Linux).

ali

Adapter za diske iz prenosnika na IDE kanal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jst ::

Nasel sem:

How to change the Volume Licensing product key on a Windows XP SP1-based computer


Torej... sedaj moram ugotoviti kako iz repair console spreminjat register.

veteran ::

A bi lahko kako v Repair konzoli kaksen fajl pobrisal ali spremenil, da bi mi potem pustil aktivirat windowse?

Izbriši C:\windows\system32\WPA.DBL

Jst ::

Ta datoteka ne obstaja.


...


Kako v Repair konzoli dostopas do vseh direktorijev in datotek?

Kako uporabiti SET AllowAllPaths = true

Mi javi da je trenutno disabled. Pise, da ga lahko uporabljam samo v primeru uporabe "Security Configurator and Analysys snap-in.

Jst ::

Ker nimam disketnika v prenosiku, me zanima, kako bi lahko dostopal do USB diska iz Recovery console.

roscha ::

Nikakor?

Bootaj z Linux-om, reši podatke prek mreže in ponovno nasnemi tale skupek kode, ki se ji pravi OS.

Pomoje najboljša rešitev. Vse "krajše" ti bodo požrle več časa. Verjemi.



[edit] tipkarske napake

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roscha ()

gfighter ::

Jap, najboljša varianta je tale zadnja... sam sem že imel popolnoma isti primer, pa sem izgubil 3-4 ure, prebral ogromno page-ov na to temo in prišel do zaključka, da je Repair console en navaden sh**. Live linux + reinstall ti bo IMHO požrl še najmanj živcev.

Utk ::

No, ko boš zrihtal si ga skrekaj pa mir. Jaz že ne bi mel dvakrat takih problemov z legalnimi windowsi. Itak maš licenco.

Jst ::

Ja, ampak Dellov prenosnik pri instalaciji OSa ne zahteva vpisa kode. Ga kar nekako "ve". Zato tudi ne rabis aktivirati winsev.


Zanima me, kaj se je pa zgodilo, da kar na enkrat pravi, da moram nujno aktivirati windowse, ko pa recem OK, pa pravi, da so ze aktivirani. In se vrtim v yacaranem krogu. Tako, da sploh ne morem priti do sistema.



...



Jaooooo..... MS in njegove ANTIPIRACY zascite. Kreteni!!!!!


(kako sem jezen!)

perci ::

A se ne javljajo microsoftovci al zakaj se nisi z njimi govoru?

berta ::

Isto se je men zgodilo na Toshibinem prenosniku. In na M$ so mi rekl da moja licenca podpira samo 2kratno aktiviranje, potem je treba pa klicart k njim. Tolk da ti kr poklič k njim pa ti bodo pomagal.

Jst ::

Kako cjo mi pomagat, ce niti do sistema ne pridem.



...

Kako poteka install Winsdows XPjev (sp2 includced)

Bootable cd z instalacijsko verzijo Windows Xpjev je zelene barve, kjer na veliko pise Dell, ter na vrhu:
OPERATING SYSTEM
ALREADY INSTALLED ON YOUR COMPUTER
Reinstallation CD
Microsoft Windows XP Professional
Including AService Pack 2

Ta cd bootas in instaliras sistem. Med instalacijo te nikoli ne vprasa za kodo. Po instalaciji nikoli ne rabis sistem aktivirat, niti nikoli ti ne omeni karkoli glede aktivacije. Pri Windows Update ali prek Catalog-a preveri ce je sistem ?legalen? (The Windows Genuine validation) in je vse v redu in lahko delam kar hocem.




...


Meni se je pa vcerej ponoci zgodilo omenjeno. Resetiram sistem. Pride do Login Screena. Vpisem Username in pass. Sprejme zadevo. Nakar dobim Messagedlg kjer mi pove, da treba moj sistem aktivirati, in ce to yzelim narediti sedaj, ker drugace racunalnika ne bom mogel uporabljati. Ce izberem No, se ne spomnim, kaj mi naredi, ali mi vrze nazaj na login ali pa kaj, vem pa, da mi ne pusti do sisema (namizja). Ce pritisnem Yes, se mi pa odpre modro okno (kakršno se uporavlja pri aktivaciji), in mi rece: "You product is already activated". Edina tipka, ki jo lahko pritisnem je OK. Torej, pritisnem OK, se to okno zapre, in me spet vrze do login screena. Tam se logiram in mi spet rece, da je potrebno moj sistem aktivirat. Zacaran krog.

...

Sovrazim Originalne Windowse! Pri mojemu Suse se kaj taksnega se ni zgodilo!!! In kaj naj jutri naredim? Na prenosniku si jaz sluzim kruh in Microsoft me bo jutri naredil poslovno skodo! Hvala ti lepa, gospod Gates.

...

Oziroma, hvala za tisto jnalepko z licenco na spodnji strani racunalnika,

.

Jst ::

Ampak klical jih bom pa vseenoWW

StratOS ::

Hja, tud to se zgodi !
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

civic_ ::

no glede reševanja podatkov! brat je zgubil 100gb ker win niso pokazali particije.
SLAX (sedaj tudi z bolšo podporo za USB ključ) je našel. in smo lahko podatke rešili)

Microsoft ::

Ne mores si mislat!! Tole bi moglo biti po dnevniku al pa v oddaji Preverjeno. Grozne zgodbe!! Le kaj se godi tem ubogim ljudem!!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piratski windowsi na novem računalniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202657 (1597) GreenT
»

Windows 10 Bios OEM Key

Oddelek: Pomoč in nasveti
111317 (822) solatko
»

Windows could not be activated

Oddelek: Operacijski sistemi
8715 (569) Jst
»

Kako spet zbootat recovery particijo na Dellu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231780 (1543) nodrim
»

windows could not start

Oddelek: Pomoč in nasveti
141144 (1037) strongman

Več podobnih tem