» »

windows could not start

windows could not start

alex32 ::

mam hud problem ...

ko zaženem XP mi napiše:
windows could not start because the folowing file is missing or corrupt:
\WINDOWS\system32\config\SYSTEM

imam dva diska v raid O polju.
poskusal sem tudi z repair consolo vendar brez uspeha.

tretji disk imam pa IDE za arhiv. tega sem zamenjal z drugim da bi precekiral disk (WIN98) ali ima viruse ... mogoce sem kaj pomotoma zagnal kak file, da mi je povozilo kak register ...

ko sem hotel ponovno resetirat se mi je pojavil zgornji napis ...

zal vse podatke nisem uspel arhivirat :((

Ima kdo kaksno idejo kako zadevo postavit v red ?

HVALA

dimitrijus ::

Oj, saj nisem kak strokovnjak, ampak točno to se mi je zgodilo prejšnji teden.
Na Microsoftovi strani sem našel postopek, ki tečenekako tako:
Greš v repair konzolo
Shraniš obstoječe registre (kolikor jih je še) v Temp direktorij
Iz Reapair direktorija potegneš ven "nove" "stare" registre
Ponovni zagon
Obnovitev sistema......

Ampak pri meni ni delalo. V repair konzoli nisem mogel pisati po disku, niti brisati particij... Sistem je javljal napako, da ne more "enumerirati" direktorija ali diska....

Šel sem v Comtron, jim to razložil in dejal, da je problem v tem, da je verjetno crknil disk....niso verjeli....so sami sprobavali...po dveh urah raznih preizkusov sem dobil nov disk.
Zenkrat dela...

Aja disk je bil (in je sedaj tudi) Maxtor SATA 120 GB; sem malo bral po netu in semi Maxtor ne zdi kaj "huda" firma????

knesz ::

zaženi računalnik z namestitvenega winxp cd-ja, izberi R repair in potem v konzoli izbereš windows inštalacijo (ponavadi št. 1). napisi "chkdsk /R". Pišem po spominu, ampak se mi zdi da je to pravi switch. To bi moralo delat.

lp

dimitrijus ::

Meni je CHKDSK javil da je z diskom vse O.K. in tudi naštel koliko datotek je gor...ipd.
Ampak ko sem vtipkal MD TMP ali pa MKDIR TMP je pa računalnikugotovil, da se to na da....

Sem skušal na drugo particijo diska namestiti sistem, pa ni šlo.
Sem skušal "povoziti" prvo instalacijo, pa ni slo....
Sem skušal izbrisati podatkovno particijo, pa ni šlo
Z type se je nekatere datoteke dalo prebrati, večino pa ne

DIR ukaz ni vedno deloval


Windows mapa je bila (kao) prazna - res 0B???
Ampak CHKDSK je rekel, da izgleda da je z diskom vse O.K.

Pojdi na servis, če je računalnik v garanciji, če ni priklopi nov disk, da boš vsaj vedel, da ni napaka kje na plati....

Aja, FIXMBR in FIXBOOT----->brz uspeha. Bom šel vprašat, kaj so ugotovili da je narobe s starim diskom...


Pa še link do one Microsoftove strani, kjer so natančna navodila, da zadevo urediš, če je samo register zblojen in je disk v redu: LINK

knesz ::

Konkretno pri tem primeru bi chkdsk /r moral popraviti datoteko system in še ostale, ki so ostale zaklenjene pri zadnji zaustavitvi sistema. Jaz uporabljam winxp pro v servisne namene in se mi je to že parkrat zgodilo in chkdsk mi je razen enkrat še vedno rešil problem. Pa še pri tistem enkrat sem sam zamočil.

lp

alex32 ::

Hvala za pomoč. Sem rešil po nasvetih na MS strani, link je dal Dimitrius ... thx

sam zdej imam nov problem, da imam novo namizje, programi ne zazenejo, neki je narobe z identiteto ... ki bi se to pobral ...

v bistvu ni nobena nastavitev pravilna, net tud ne dela ...

no do podatkov sem prišel ....

sam je pa jeba ...

Kaj svetujete za prihodnje za take neljube slučaje, hardware, sofware problems?

1. Imeti dva dva diska v RAID 1, rabim tudi Norton ghost?
2. imeti dva diska C in D, pri čemer nardiš z Norton ghost image sliko diska C ...

Kaj je bolj praktično, kok se pozna pri hitrosti pri RAIDU ...

LP

knesz ::

Raid ti pomaga pri odpovedi diska, razen seveda če ga ne uporabiš v raid 0. Torej, če ga daš v raid 1 in se ti sesuje sistem, ti nič ne pomaga. Moj predlog je sledeč: postaviš sistem, namestiš vse gonilnike in programe katere boš redno uporabljal (OpenOffice, BSplayer itd) in narediš ghost, podatke pa redno arhiviraš oz. jih shranjuješ na disk D.

lp

alex32 ::

knesz imaš prav ja ...

zdej imam trenutno RAID O ... samo hitrost ni vse ... bom nardil

Si nardil tudi BOOT Cd z Northon Ghostom?

Imam pa XP professional

knesz ::

Sicer je že nekaj časa, kar sem to delal, vendar gre zadeva nekako tako: zalaufaš norton ghost in si narediš zagonsko drisketo, ki je boot. Za opcije res trenutno ne vem, ampak boš videl v menijih. Imaš namreč več opcij (podpora za lan, usb itd). Vse ghost operacije pa potem delaš z te driskete, tudi boot CD.

lp

alex32 ::

Da ne odpiram nove teme ...

Ali je sploh mozno nardit sliko diska z eno particijo C na isto particijo C ...
Ze zveni protislovno ...??

Al mors met na trdem disku (ce imaš samo enega seveda) obvezno dve particiji C in D ??

alex32 ::

zadevo sem dokončal po navodiih ... zdej imam vse kot prej ... thx vsem ... in dimitrisu za link ...

zdej pa cimprej northon ghost gor instalirat ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alex32 ()

gkovac ::

alex... ogdovor na zgornje vprašanje... kokr je meni znano ghost image ne morš narest na isti disk (res je tvoje vprašanje malo protislovno)... je pa tut to res, da sem imel opravka samo z 2002 verzijo Ghosta.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

strongman ::

jaz sem imel isti problem z win xp. sem popravil s funkcijo repair in po navodilih. sedaj pa ni vec ikon na namizju ki sem jih imel prej. tudi poste in vsega drugega ni vec. kako obnovim sistem v stanje pred repair.
L.P.

alex32 ::

strongman:

Jest sem drzal napotkov iz zgornjega LINK-a (glej Dimitrijus).

Ce narediš samo part one, imaš tako stanje kot sva ga opisala ...

Nadaljuješ po korakih do part4 ... z prvim korakom samo omogičiš vzpostavitev sistema ... preko njega si pol pomagaš da prideš do registrov ( shranjeni skor za vsak dan), ki jih potem Restore point upošteva.

Preberi si podrobno navodila.

Zadeva dela, preverjeno.

strongman ::

sem vse 4 tocke naredu pa se zmern nimam namizja tako kot je blo prej. niti nastavitve niso enake.
kaj naj naredim
L.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354551 (3681) solatko
»

Back up disk image

Oddelek: Programska oprema
161764 (1451) racunalnicar
»

Image zagonske particije in raid

Oddelek: Pomoč in nasveti
5913 (831) alex32
»

windows could not start beacause the following file missing or corrupt

Oddelek: Pomoč in nasveti
61014 (935) LoneWolf
»

Po XP sp1 se ne zažene več

Oddelek: Operacijski sistemi
261440 (905) DOOMen

Več podobnih tem