» »

Koliko bi zaračunali tole stran?

Koliko bi zaračunali tole stran?

gregy ::

Zdravo fantje

Informativno me zanima, koliko bizaračunali stran www.zorb.si

lp
  • spremenil: gregy ()

njok ::

Zaracunal? Ali te mogoce zanima koliko bi zanjo kot narocnik bil pripravljen placati?

Zahtev narocnika ne poznam, zadevo pa bi razdelil takole:

  1. Zasnova in oblikovanje: 20 do 30k

  2. Dostopnost in uporabnost: ubupna! Celotna navigacija brez plugina nedostopna, tekst je malo majhen, kar ne bi bil problem, ce nebi bil del teksta slika, ki je uporabnik ne mora povecat, ce mu software tega ne omogoca (pa pri povecanju teksta se stran fanj popaci).

  3. Tudi na ostale standarde ne moramo racunat.

  4. Optimizacija: prvo nalaganje strani 380kB (prevec, glede na prikazano), pa tudi vsak naslednji prikaz je tehtal cez 100kB (razen enega), eden pa krepko cez megabajt. (Vsaj) dial-up uporabniki bodo razocarani.

  5. + kar si potreboval za obdelavo besedila in slik, po tvoji urni postavki.

Brilko ::

Jah čist odvisno od ranga tvojega, kako sam sebe uvrščaš, sam mislim da ne previsok. ;) Jst predlagam da še napišete kak do zgleda en spust. Če je to dolžina 100m al kak pač je, nevem kak zgleda pri vas. Da sploh stranka dobi filing.

Drugače pa hvala za idejo za r.d.!

Sploh pa nevem zakaj si šou novice v flashu delat. Neki kvalitetna izdelava ni ne, ampak na oko z hitro povezavo je pa razmeroma zadovoljivo. Pa kontakt ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

ToniT ::

Ali hočeš vedeti, če si preveč plačal za to stran? :)

gregy ::

@ToniT
:) .. nisem preplačal .. zaenkrat je se vse pod "ponudbami" :)

@njok

- Ne vem sicer o kaksnem pluginu govoriš, verjamem pa da nekateri najprej stran pregledajo v vseh živih browserjih .. sem siguren da nikol ne bo za vse dober .. imam navaden install IE ter Firefoxa in vse lepo dela .. navigacija ..
- kar se tiče texta se strinjam, da je majhen .. bi ga lahko povečal .. izdelovalec .. ne jaz :)
- tudi za flash mu bom prigovoril naj optimizira tole animacije...

@Brilko

- sicer ne vem zakaj bi se moral rangirati visoko, če so pa bila naša firmska pričakovanja glede strani takšna .. 8-)
- res ne vem zakaj je novice delal v flashu .. "obđekšn" se zadere odvetnik tam čez lužo :) tudi jaz se mu bom zadrl naj ta flash skine ...

Brilko ::

Pol lahka vsaj poveš že v prvem postu, da nej skurcamo webmajstra, ne pa tebe. ;)

nojus ::

jest bi dal za 150k +DDV
sovražim Gargamela.

gregy ::

@Brilko .. sorry . prav mi je .. :D zakaj pa res nisem ze v prvem postu napisal :O

no_use4 ::

hm, jaz nebi dal vec kot 60k za tole ... :\

tx-z ::

prva stran prevelka za 1024*768,
stran se mičkn preveč časa nalaga(adsl)...tko da za počasnejše bi blo preslabo:\ ,
drgač stran je pa lepa;)

cene pa ne vem, jst sm sam pokomentiru;)
tx-z

gregy ::

prav zanimiv razpon cen :) ..

@zigam
kot sem ze napisal bom malo za usesa nasga designerja .. naj tole malo "shrinka" :D drgač je pa tudi stran meni kot naročniku zelo všeč

njok ::

Mislil sem na flash plug-in.

Highlag ::

Mene moti ker se krogle ne vrtijo lepo ampak se zatikajo.:\ ....
Never trust a computer you can't throw out a window

mat3jc3k ::

Zdej ne vem zakaj mas tak nick sam predvidevam da po compu :P
drgac bi pa lahko sklepal po tvojem nicku da ti laga...:>>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3jc3k ()

Matev ::

preveč prostora gor in potem moram scrolati tudi če imam ločljivost 1024x768

cccc

cse bi se dlao lepo na stran spravit če le ne bi bilo toliko sivega robu zgoraj

Bob Rock ::

hm, jaz nebi dal vec kot 60k za tole ...


hmm...zakaj ze ne?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

sixty ::

Predvidevam, da podjetje oz. oseba, ki je izdelala (ki izdeluje) stran ima sposobnosti stran naredit, vendar ji pomanjkuje, :\ hmmm, kako naj rečem, znanja o zasnovi internetnih strani.

Ko bo stran dokončana (uf, bo še dela), bi zanjo recimo dal nekje 65.000 SIT (cena brez davkov) in zahteval zajamčen servis strani od podjetja, ki bi mu za slednje plačeval mesečno določeno vsoto. Seveda ta cena vključuje vpis v vsaj 5 spletnih iskalnikov.

Ko bo stran narejena pa bi podjetju prepustil tudi reklamo strani na internetu. Sam bi poskrbel, da bo naslov strani v vseh glavah prošenj, zahtev, ponudb, pisem,..

Moje mnenje glede strani:

- opusti prvo stran (intro in ta jajca) ter imej izbiro jezikov na osnovni strani, prodajate namreč neke določene aktivnosti in ne internetne strani

- kot moji predhodniki - preveč loadanja strani - stran se mora odpred tudi dial-up uporabnikom (max. 10s), pa tudi novice v flashu so nepraktične

- predvidevam, da je to slovensko podjetje in v ta namen bi bilo lepo, če bi uporabljali slovenski jezik (kubikov = kubiičnih metrov), pa tudi nekaj slovničnih napak, čudnih poravnav, presledki vrstic...

- odločiti se bo potrebno ali Vam z veliko začetnico ali vam z malo začetnico, ker imate malo tega malo prvega ne bo šlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sixty ()

Ales ::

Tega uvoda grafični oblikovalec ni videl, če pa ga je in če ni nič rekel, potem ga zamenjaj. Če pa ga je celo naredil, pa se pejta skupaj napit in razglabljajta o tem, kako grozno je življenje, če si v napačnem poklicu... >:D

Skratka, tipografije, razmaki, lokacija, kjer se pojavi tekst, itd. vse GROZLJIVO zanič.

Notranjost strani, po uvodu... Malo bolje a še vedno čisto nedodelano. Kaj obiskovalec najprej vidi, kaj mu stran hoče povedat? Rabil sem skoraj 3-5 minut, da sem videl kaj ta kugla sploh je... Narobe predstavljeno... to bi morala biti prva stvar, ki jo človek opazi in prva stvar, o kateri kaj izve... ne pa da so povsod same kugle, iz katerih ni jasno, kaj naj bi to bilo. Potem pa pelješ obiskavalca naprej, lokacija, možnosti, cene...

Zakaj je vse to v Flashu, zaboga? To bi moral biti navaden html, s Flash komponentami, če že. Flash ima svoj namen, HTML ima svoj namen. Če se katerikoli uporabi za napačno stvar, končni izdelek trpi.

Še zadnja cvetka - ko klikneš na galerijo te vrže na skripto, kateri se jim niti barve ni dalo zamenjat... Obup. To je tudi zadnja stvar, na katero sem kliknil. Če bi bil nekoliko bolj naključni obiskovalec, bi stran zaprl že med uvodom, ker je enostavno preveč otročji, da bi pričakoval od strani kaj drugega.

Koliko bi dal za to stran? NIČ. To stran zavrni in zamenjaj izdelovalca, če želiš dobro podjetju.

bzp ::

Za 50k dobis boljso stran od tele. A imas kaj CMS-a pri temle? Rabis se kaksno ponudbo? :)

upirna ::

Design je kul(čeizpustimo pravo stran), programski del je pa milo rečeno zanič. Designer si zasluži okrog 50k, tisti ki je pisal HTML pa 5 k.

Če je delal vse en človek, potem poišči še programerja. Verjemi, eni to delamo za relativno malo denarja pa zraven damo še lasten CM(content manegment)... :)
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

gregy ::

hvala vam vsem za odgovore ... veliko jih je, in hvala bogu da jih je veliko :) .. bom lahko ven potegnil eno sredino ...

bom poizkusal upoštevati večino vaših komentarjev!

CaqKa ::

Zgleda da so se časi kr precej spremenili in so cene za izdelavo strani tudi kr precej padle :)
no jaz bi za tako stran dal od 100-200ksit
ima lep design... samo ker sem tehnično dovolj podkovan bi webmojstra še pošteno nahrulil glede nalaganja in cssja.
sam bi pa še posnel en video s spustom in ga dal na stran.

upirna kaj bi z CMjem, če pa kolkor vidim gre večinoma itak za statično stran, če odmislima knjigo gostov. (tiste novice so glih za vzorec)

gregy ::

glede nalaganja sem ze urgiral, prav tako pa imam pripravljen ze filmcek ki ga bo vkomponiral v intro ... stran je pa res zelo statična, saj sluzi kot predstavitev in ne 24ur (vreme spored ...) :) no .. za njo sem dal 18.000 Sit :D pa update-i 6 mesecev če bi se kej pokazal da ni uredu narejen ali pa ni praktično

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

Brilko ::

To je pa delal webzačetnik, ki je star med 14-17, ima slabo leto dela z spletnimi stranmi in postavlja take cene, da se lahka drugi po buči toučemo. Ne samo tako nizke, ampak ne moreš reči 18 tisoč, za spletno stran. Lahka rečeš kvečkjemu 20 tisoč. :D

Pa sej se bo pubec spametoval, ko bo ugotvil, da more za 100k naredit 5 strani oz. še prej najti 5 strank. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Utk ::

Jap, hvaljena konkurenca in kapitalizem:) za nekatere... kaj češ, postavit tako stran pač ni neka znanost (če jo lahko nek 15-letnik), stranko najt je težje, tega pa ne morš računat:)

gregy ::

pubec gor dol .. če je meni, kot naročniku stran všečna .. in imam "garancijo" za popravke 6 mesecev ... zato sem jo tudi postavil na ogled sem, da lahko ugotovim pomanjkljivosti, ki jih jaz mogoče ne bi videl .. bom plačal 95 USD pri 18 letnem pubecu, ki se ni spametoval, ali bom dal stran delat oh in sploh firmi za 150K !? .. go figure >:D

... na splošno se dost ljudi srečuje na tem svetu s konkurenco .. takšno ali drugačno ..

Jan987 ::

a mi daš mail/stran od tega pubca

gregy ::

www.getafreelancer.com .. jih imaš malo morje .. ponudbe za moj page so se začele pri 30 USD (tip iz Indije) .. niti ena ni presegala 130 USD .. kaj zgubiti? .. nič .. tip je naredil strani .. jaz sem mu posredoval do neke mere želje, besedilo slike .. naredil screenshote strani in mi jih sendnal .... potem je pa trajalo se dva dni zvecer preko messendzerja .. pa je blo ..

Brilko ::

A ste tud taki kreteni, da še online naročila nebote usposobl, ker nedela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

gregy ::

Brilko .. s tvojim pristopom sva opravila .. niti nisem siguren da si na ravni 18 letnega webdesignerja ..

acheron ::

Caqka a ti si zdrav? Tale stran nažolost ni vredna najbolj usranega pira.

Brilko ::

Dva mesca mi še manjka do 19, drugače sem pa na ravni web programerja, kot si ti še misliti ne moreš. Ko bi le vedel... :)

Drugače pa, mogoče si si s temle postom par fur prišparu, hvala. >:D :D Hvala za informacije.

Namesto da bi idiot reku takoj bomo uštimal in hvala za info ter da bi naredili vse za stranke pa take spuščaš... haha, ti si šele poslovnež... >:D Mislim ej, kaj vam dogaja! |O

Ti bodi pa tako pošten pa bi lahka pubecu pripopal vsaj tista 2 jurja več, da bo okroglih 20, če že ne kaj več, kot ti je svetoval marsikdo. Hihi... ti si mi pravi. Bravo! :)

gregy ::

ok .. sprovociral si me za odgovor .. naj ti bo .. verjamem da si we programer .. in tudi verjamem da si dober .. ne oporekam, ker te sploh ne poznam .. ampak verjemi, da jaz tebi ne bi rekel da si kreten .. bi se ti zahvalil za info .. sem tudi popravil, vendar s tvojim načinom ..

kar se tiče popravkov sem zahvalen tej strani (ne tudi posameznikom) ker sem s pomočjo tega foruma doteral strani naše firme ( klik do W3C .. naštej mi na prste nekaj portalov ki so w3c .. tudi sem opazil, da (vas) je nekaj na forumu, ki ne razumete (mogoče so leta kriva), da obstajajo ljudje, ki so z določenimi stvarmi zadovoljni .. ne potrebujejo profijev .. imaš voznike jugecov in imaš frajerčke z bemfli .. tak je .

kar se pa gre za dva jurja vec pa ne vem zakaj bi moral, če je bil dogovor takšen kot je bil ..

fantje .. kljub temu, da smo na "tech" forumu, dejte razumet, da na svetu obstajajo tudi povprečneži, ki ne stremijo k oh in sploh za velike pare .. halo ..

upirna ::

Zakaj CM? Zato ker nekateri pač naredimo več in poskrbimo, da ima stranka možnost da sama popravi osnovne zadeve na strani... Ne pa da mora stranka klicati admine da jih popravijo tel število.

Mogoče sem zelen, 17 let pač. :D
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

OwcA ::

... in potem naredi nekaj narobe in te mora vseeno klicati, pri čemer je sedaj nuja precej večja. ;)

CMS je krasna zadeva, ampak to še ne pomeni, da je primeren za vsako priložnost. Če drugega ne, ga bodisi povsem razvrednostiš (in s tem svoje delo), bodisi si nekonkurenčen.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

CaqKa ::

>>> Caqka a ti si zdrav? Tale stran nažolost ni vredna najbolj usranega pira.

Jaz, ki sem ubog na dizajnu, bom reko da mi je ta stran tolko vredna. in da samo osnovni html napišeš kak si elemente postavil si porabil vsaj eno uro oziroma tisti 'usran pir'. Btw preberi si drugo točko prvega člena, ter drugi člen st pravil.

>>> tudi sem opazil, da (vas) je nekaj na forumu, ki ne razumete (mogoče so leta kriva), da obstajajo ljudje, ki so z določenimi stvarmi zadovoljni .. ne potrebujejo profijev ..

Problem je v tem da amaterji nižajo cene profijem.. in potem so posledično profiji z tolko in tolko delovnimi izkušnjami upravičeno jezni na amaterje... čeprav si ti z končnim produktom vesel.

upirna zakaj pa nebi bila ena obična txt datoteka z določeno sintakso ki bi se klicala? pa potem stranki razložiš v kakšni sintaksi naj novico vanjo vpiše? ter še napišeš navodila v doc dokumentu?

Utk ::

In kaj je narobe stem če amaterji nižajo cene? Temu se reče konkurenca...če najdeš "norca" da naredi nekaj za 20% cene, naj da. Če je stranka zadovoljna še tolk boljše. Če ni, bo šla morda drugič k profiču. Pa težko da bo...neke resne stvari se pa itak ne da "amaterjem" delat. Ali bi morali spet ustanovit cehe in določat cene... Naredit tako enostavno stran danes pač več ni neka znanost, edino smisel za obliko je še kaj vreden, pa še to vprašanje...si marsikdo izposodi kaj iz kod.

CaqKa ::

itak.. treba bi blo postavit neke standarde kolko je kakšna stran vredna.. in temu jaz ne rečem konkurenca..
temu jaz rečem wannabe webdesigner, ki bi rad hitro do malo dnara.
koda more bit lepo optimizirana in tak dalje... vse kar sodi zraven.. ne pa kr neki nakranclano skupi v enem dnevu.

in ne.. on ne naredi za 20% cene ampak naredi navzen skoraj identičen produkt, ki pa je v bistvu le 20% produkta.

Brilko ::

Fantje, izkušnje delanja za sebe in delanja v firmi vas bodo pripeljala do pametnega razmišljanja.

Amater je resda vsak, ki je študent ali dijak in na svojo roko išče stranke, to je za neuke amater. Ampak jaz bi ga imenoval "profesionelen amater" (seveda, če je dober, ampak kvaliteta se že takoj vidi v kak rang se devaš in kakšne cene postavljaš, to ti pa dajo izkušnje, ker se takoj vidi ali stojiš za svojo ceno in če si samozavesten dovolj da daš primerno) in ta spravi boljšo stran skupaj, kot pa marsikatera firma, pa še ceneje je, seveda ne v skrajnosti. Ampak ko se pa začne govoriti o firmi se pa pojavi težava. Zakaj? Ravno ta webdesignar, ki sem ga prej imenoval amaterski profesionalec, lahka dela v firmi in bo naredu dobro stran. Lahko pa nekdo slabši dela v firmi, ampak boš še vedno misliu, da je firma to naredila, ni, ampak posameznik, ampak njega se jemlje kot profesionalca, to je napak.

Treba je vedet, da danes firme na dosti zaposljujejo mlade, kar je pravilno. Ampak moti me to razmišljanje, da vsak ki zasebe dela, dela slabo. Ker kot sem prej omenil, ravno ta lahko dela v firmi in je s stališča da je firma delala dobro. To se še bolj kaže na primeru ko firme delajo tudi do srednje ali večje projekte celo, ki jih izpelje sam posameznik, čeprav dela pri njih samo preko študentskega. Ampak če bi delau zasebe, se ga pou toliko resno ne jemlje.

Vendar konec koncev da se lahko uvrščaš med tistega amaterskega profesionalca, moraš imeti smisel. Tudi če nisi dizajner in dobiš dizajn narejen, še vedno takoj ko vidiš stran, ugotoviš ali ima smisel za profesionalne strani ali ne. Pač dosti je prirojenega. ;)

Sej bi še lahko raglabljali v nedogled, ampak nima smisla. Dejstvo pa je, da tudi jaz sem v prvem letu webdezajnerja dal take cene skoz. Pač moraš iti skozi to dobo, ampak ko te mine, upaš da zagrabiš pravo ribo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Iskraman ::

tole je verjetno offtopic, ampak vseeno. Ko daš nekomu na drugem koncu sveta delat stran oz. jo dobiš ti v delo, kako potem ponavadi poteka plačevanje?

gregy ::

paypal

Vice ::

Vsak je lahko hud programer ali oblikovalec ali strateg ali tržnik....., in vsak nima pojma o vsem...zato je delo študentskih amaterjev vredno en drek in to je problem današnjih one man band profi samoklicanih webdesignerjev, ki mislijo da so univerzalci na vseh področjih, samo teh časov je že 10 let konec, ko si bil frajer, če si imel spletno stran. Tega včasih ni bilo, ko je bila takratna "kvaliteta" spletnih strani manjša od danes narejenih strani v wordu. Danes, na žalost, če hočeš, da ima tvoja spletna stran nek pozitiven učinek, rabiš tim. Podjetniki, ki se ne zastopijo na to "tehnologijo" se ne zavedajo, da je tudi internet ogledalo firme.Prevečkrat slišim kako se pritožujejo, da jim njihova stan ne koristi nič.
To da amaterji znižujejo cene izdelavi spletne strani sploh ni problem, problem je ker kvarijo pomen spletnih strani, da tisti podjetniki, ki bi lahko več zaslužili ne bodo nikoli. Na žalost lahko na prste preštejem spletne strani, ki so lastnikom prinesle več kot 50% prometa. Od teh "amaterjev" imajo lastniki v najboljšem primeru samo malo daljši kurac s katerim se lahko hvalijo, da imajo novo igračko, tako kot dojenček, ki je vesel da mu porineš dudo v gobec.
gregy stran.... nima nobene akcije. Če človek tega nebi poznal, bi v najboljšem primeru mislil, da se gre en utrganc kvazi umetnika in po travniku postavlja kugle. Ob tistem blesavem flashu na začetku pomisliš kje je tsunami spet naplavil tiste čudne ribe. Kaj je sploh point strani? Se gre za fjakanje s čolnom ali porivanja kugle bo bregu. A se gre samo za neko reklamo nečesa za kar se še ne ve točno kaj naj bi bilo? Se mi zdi da bi bil večji učinek in ceneje če bi enkrat na sezono šli zmetat letake iz letala. ;)
Bi bilo vsaj nekaj adrenalina v tej "reklami" >:D
Je adrenalin vštet tudi v cateringu, a mate kakšne "posebne" kelnarce?

kivi113 ::

četudi je računal 18k bi mu loh dal vsaj 30. tale stran niti slučajno ni grda in definitivno vredna več kot 60k ali kolikor je ponujala večina. firma bi tako stran prodajala za 150k+.

no_use4 ::

dvomim da bi kaksna firma, ki se ukvarja z izdelavo spletnih strani, sploh naredila taksno stran ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava Flash strani, koliko bi racunali?

Oddelek: Izdelava spletišč
262796 (2120) #000000
»

Koliko zaračunati (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
504733 (3052) bond007
»

oblikovna/pravna/itd pomoc pri spletni strani

Oddelek: Izdelava spletišč
361871 (1244) Road Runner
»

Iščem Izdelovalca spletne strani!!!!!!!!!!!

Oddelek: Izdelava spletišč
422978 (2113) Matev
»

Zaposlimo programerje!

Oddelek: Izdelava spletišč
292928 (2334) Trubadur

Več podobnih tem