» »

Plata 939s, agp, NF3

Plata 939s, agp, NF3

seminal ::

Pozdrav

Prosil bi vas da mi izberete plato ki bi bila za amd 64 939socket
naj ima agp kr po tukja počivala 6600gt in 2*512 mb rama

cena naj bo do 30.000 tisoč po možnosti malo manj
pa če je lahko v njej vsaj nekaj navijalskega potenciala:D

Pa če lahko še pove kakšen dober stteping za 3000+

Hvala za odgovore
  • spremenil: seminal ()

LittleDevil ::

Jest ti priporočam DFI NF3, res super plata, rami grejo neverjetno višje kot na MSI-jevi, pa tudi procesor sem več navil na njej... >:D

LP

seminal ::

ja sam če se v sloveniji z garanncijo in računom še ne da dobit

kopriwa ::

LittleDevil ::

Poglej ZS seminal.

LP

seminal ::

pogledal odgovoril

kje se dobi ta epox plata tko informativno

kopriwa ::

mlacom...vendar prej preveri vse težave v zvezi z matičnimi. Bral sem namreč, da ima dost folka težave z DFIjevo NF3 plato. V linku za 9nda3+ tut neki govorijo o težavah z 4 palčkami rama. Tko da prej nej ti še uporabniki povejo, kaj dela težave.

PrimozR ::

V Mlacomu. Sicer ni švoh plata, ma ful bonbončkov (zame čez glavo dost), ampak ma Vdimm samo do 2,8V. Če lahko dobiš Lanparty NF3, vzem to, drugače 9NDA3+.

seminal ::

Pipi
do koliko si navil proc

PrimozR ::

AJA, pa novi, sicer beta bios (nimam problemov) za Epox plate ti da vse nastavitve, k jih majo tut Lanparty (NF4 ziher, NF3 ne vem) za RAM, manjkata edin dve, k pa nista kritični. Tiborrr ma tut 9NDA3 plato, sicer j verzijo, k je brez firewire pa še nečesa, je pa par k cenejša.

PrimozR ::

Proc pa še ni nič navit ker mam totalno zanič rame (2x256 no-name, 8-3-3-3 pr 200MHz), tko da bo treba prej jit po nakupih pa Vdimm mod narest, ker bom kupval rame z winbond čipi (po vsej verjetnosti Geil UltraX).

seminal ::

kolko pa stane ta ki jo imaš ti

PrimozR ::

V juliju je bla akcija -15% pa je bla ~27k. Takrt j verzije sploh mel niso, k sm pa gledu (sm hotu j vzet), je bla pa 24k IIRC.

RC14 ::

No, js imam z MSI NEO2 zelo dobre izkušnje.Navija se super.
Zdej imam doma DFI NF4 in se mi procesor manj navije kot na MSI. Sicer še nisem veliko expimentiral na tej plati, sam rami v mem testu delajo brez errorjev (divider 166) , proc pa ni stabilen.Pa sem probal tudi z večjo voltažo kot na MSI pa nič. Govorim za 2800Mhz. Na 2700 pa dela bp(default voltaža).
Na MSI je šel do 2835Mhz stabilno. Kaj bi lahko bil vzrok za slabšo navijanje pri DFI plati?


seminal: Jaz prodajam plato MSI NEO2, poglej pod ZS.


Lp

dxx ::

Jaz tudi iščem tako plato. Ali je ta MSI-NEO2 uredu?
Gor pa mislim dat A64 3000+ 2x512 RAM, GF4Ti4200

PrimozR ::

Pri MSI je dost pizdarija Vdimm mod ker je treba en trace prerezat. Sicer ma do 2,85V, kar je za TCCDje dost, sam za WInbonde pa ne. Na Epoxki je pa layout tut v pizdi, ATX pa 12V konektorja npr. sta pod mosfeti (levo od proca, ponavad sta na desni).

RC14 ::

dxx: več kot uredu. Jaz sem svoj 3000+ venice navil za več kot 1000Mhz, no sicer pa sem to že napisal en post zgoraj.

Ja na MSI pač ne moreš imet recimo BH5 rame gor, pač kupiš TCCD pa je, če pa hočeš kaj več pač kupiš boosterja. Js sem svoje Geile 4000 (hynix rami gor) lepo gonu na 255Mhz(gre še dosti višje) 2.5-3-3-7 pa je blo zame uredu. Kar se pa tiče navijanja, je plata zakon res. Js je sploh ne bi prodajal, če ne bi dobil DFI NF4 po ugodni ceni.


Lp

PrimozR ::

A booster dela? Pol je kul, Epoxko namreč ubije :D Najbolš da si na netu mal teste prebereta, sploh kšne, k so obe plati naenkrat testiral.

RC14 ::

MSI NEO2 in booster, to je enkratna kombinacija. Na tej plati deluje lepo. Za epox pa vem da je tukaj problem ja.


Lp

kopriwa ::

na epox ne gre booster, glede vdimm moda pa nekaterim je plata crknla že pr 3.1V, enim dela dobr 3.3V, tko da je kr rizik

boris22 ::

Kaj pa ASUS A8V Deluxe.Na testih zgleda super.Se odločam med to in msi.Navijal itak ne bom.

PrimozR ::

Problem je pr Boosterju, scvre en čip, pr modu pa nebi smel bit problema...

seminal ::

jaz bom po vsej verjetnosti nabavu DFI NF3 pri cool-pc ki pride v roku nasljednjega tedna>:D

LittleDevil ::

Jest lahko iz lastnih izkušenj povem da če primerjamo DFI in MSI... Na DFI-jevki je ta prednost da ima voltažo v biosu do 3.2V (booster na njej dela brez problema). Rami konkretno BH5 se veliko bolje navijajo na DFI (MSI 225Mhz 2.2.2.5), (DFI 245Mhz 2.2.2.5) isti rami. Procesor sem pa tudi spravil 30Mhz višje stabilno kot na MSI.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI nF3 za s939 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1157249 (5382) PrimozR
»

DFI ali Epox

Oddelek: Kaj kupiti
361907 (1231) kuglvinkl
»

PCI-E -> AGP Converter

Oddelek: Strojna oprema
261836 (1093) TribesMan
»

amd64 plata 939 agp

Oddelek: Kaj kupiti
251498 (1032) VASkO
»

Nakup sistema A64 (S939)

Oddelek: Kaj kupiti
161669 (1436) VASkO

Več podobnih tem