» »

DFI ali Epox

DFI ali Epox

kuglvinkl ::

Well, z Epoxom imam strašno dobre izkušnje (8RDA+). Zdej me zanima, zakaj i dal 10k SIT več za DFI-jevo plato (govorim o NF4 Ultra), namesto, da bi vzel Epoxovo. Po testih se navijeta (Anand) približno enako.

In dost mi je ena grafična karta + zvočno bo tako in ako potrebno extra nabavit.
Your focus determines your reallity

Suli ::

Če govoriva o istem testu, je bilo omenjeno, da DFI ponuja 4.0 Vdimm napram Epox, ki ponuja le 3.1. Potem je tukaj še boljša in kvalitetnejša izbira komponent, višji FSB pri navijanju, boljši rezultat ob igranju iger pa tudi kolikor vidim imajo boljšo podporo oz. ravoj BIOS-a.:8) Verjamem pa, da med drugim plačaš tudi ime, katerega si je DFI pridobil s časom.;)

Glede cene, bi se ti pa splačal nakup pri severnih "sosedih", saj je tam razlika v ceni le 10€ (DFI LP Ultra-D stane ~30.000SIT), v prid Epox matične plošče. Sam bi ti priporočal DFI.:D

billy ::

Definitivno se pri plati ne splača škrtat. Najvažnejša komponenta za nekoga ki misli navijati! Za navadno uporabo pa se seveda ne splača...se kupi tisto kar je najcenej :)

Sami ::

Obe sta zakon, odloči se kaj bi ti bolj ustrezalo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

tut Epox plate so definitivno med boljsimi.
ampak odvisno kaj rabis sploh. DFI bi biu bolj za extreme overclockerje...
no to je pa tut pravzaprav edina prednost DFI plat. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nodes ::

z Epoxom mam odlične izkušnje vse od pentium II procesorjev. Včeraj Asusovo ASUS K8N-E Deluxe menjal za EPOX 8KDA3+ in po prvih občutkih gre ASUS takoj pod macolo

bo pa DFI ena mojih naslednjih plat.... iz firbca ne potrebe

kuglvinkl ::

V extrem ziher ne mislim navit.
Your focus determines your reallity

GUFY ::

DFI da boš lahko extremno navil če te bo kdaj zamikal.:D

nodes ::

no, zdej se je že dvakrat krešnl...hm bom drugič raj potrkal...po lesu
;)

SrBo ::

Mene zmeraj vsi odgovori vodijo do DFI že pri NF2 platformah je bilo tako zj je pa še bolj!
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

nodes ::

...grem po druge rame

nodes ::

vdimm sam do 2.8V ....take sabotaže pa nisem pričakoval od epoxa

Dr_M ::

2.8V pri keri epox plati?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nodes ::

sm napisal zgoraj: EPOX 8KDA3+

igor0203 ::

kuglvinkl a to boš meu tko za vsakdanjo uporabo, nezahtevno al boš tud kej naviju? na tvojem mestu bi raj DFI vzel, ker jo ima ogromno uporabnikov in so z njo vsi zadovoljni, pa še kvalitetno je sestavljena. za epox plate vem da so mel težave z napihovanjem kondenzatorjev, sam ne vem če jih to še zmer muč.

vzem DFI, pa če boš naviju al pa ne, boš meu pa usaj DFI pa kvaliteto... :D

Dr_M ::

hm ja.
epox je res mel pri 8rda probleme z kondenzatorji.
ampka cudno, da se take in drugacne tezave pojavijo pri platah, ki so bile prave uspesnice.

npr blo je neki takih abitk se za s370, potem epox 8rda+, tut z nekaterimi abit nf7-s so tezave, da o elite k7s5a ne govorim.

se obeta tut kej tazga pri DFI??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SrBo ::

Jst samo rečem v DFI najdeš vse ! Kar overclocker potrebuje posebej modeli lanparty :D
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

PrimozR ::

Lahko se tut o Epox pozanimaš, o težavah in podobno. vem da 9NDA3+ ne mara ne vem kaj TCCDje, winbondi pa dobr delajo, so problemi z dimm 1 in 2 režama, 1T sploh ne gre IIRC, 3 4 sta mal bolš (za 2x512, 2x256 dela povsod IIRC), Vdimm mod je pa na 9NDA3+ tut simpl. Glede BIOSov, za DFI jih je FUL AFAIK, zdej za NF4 Epox ne vem, za NF3 Ultra jih ni ne vem kaj...

gofra ::

8rda3i ima Vdimm do 2.9V. Sabotaža? Morda - BH5 gotovo ne bom nikoli tlačil noter :P

PrimozR ::

Vdimm mod? Tut 9NDA3+ ma samo do 2,8.

Dr_M ::

aja, jest sm mislu, da se pogovarjate o ksnih bl resnih platah (NF4).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Kaj zate ni resnega? Al DFI al pa Epox. Oboje NF4 Ultra. Sam ne spet rečt da nej vzame SLI-DR. Ja, ma fletne bonbončke, sam zarad tega SLI jemat k ga ne rabš...

Dr_M ::

ja pi***, vsi neki govorite o nf3 platah, potem pa hocte mene prikazat kot debila.
e ne bos.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Jest sm 9NDA3+ dal samo za primer. Za NF4 Epoxko ne vem kuko je, nisem nč bral po tujih forumih.

Dr_M ::

ja men se zdi cist logicno, da tm ena plata na NF3 chipsetu ne more bit vec neka state of the art zadeva. seveda se to pozna pri takih zadevah.

9NPA+ ma vdimm, kot je blo ze omenjeno v tej temi, do 3.1V, kar pa ze omogoca spodoben oc.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Na Winbondih težje.

nodes ::

če govorimo o Epoxu ali DFI.. jaz govorim o tistem kar mam
tle sem se pošteno uštel ker nisem vzel DFI Lanparty UT nForce3 250g

kako naj zdaj preberem vse forume in specifikacije na netu, da se mi podoben paradox ne pripeti še na NF4 plati?

hočem rečt, da enostavno ne morš več rečt to je pa to, ampak je potrebno vsak model podrobno prečesat na netu, prečesat vse steppinge, poizkati vse specifikacije, ki jih včasih skrivajo kot kača noge in lahko se na koncu zgodi, da model, z vejicami in plusi, na nakoncu ni enako
zmogljiv od sosedovega

nodes ::

tle je potem še pritisk trgovcev, da tko, ko mimogrede uletiš, ti poizkušajo prodat najslabšo robo

Dr_M ::

Na Winbondih težje.

a obstajajo samo tej rami??

lepo prosim no...:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Kunglvinkl - iz 8Rda+ sem šel na DFI Ultra-D in sem zelooo zadovoljen. Zdajle deluje Venice 1.8GHz na 2.7GHz za šalo že en dan na 100% obremenjenosti :D
Tudi tako je huda plata, ima vse kar bi lahko potreboval, pa po mojem bo še večja podpora glede BIOS updatov in tako naprej.

Samo nastavitev za RAM je malo preveč, sem čisto izgubljen >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Zaenkrat kaže DFI, ja.

BTW, danes je na Anandu test XPress 200. Zadeva je glede na test sodeč zelo dobra. To so očitno vedeli tudi pri Nvidii in so že pred dvema mesecema napovedali znižanje cen nforce4 čipom. V končni fazi se lahko pričakuje SLI plate za manj kot 100$. Danes je cena nf4 SLI čipa za proizvajalca 40$ 8-O.

Več konkurence, boljš za nas. :)
Your focus determines your reallity

GUFY ::

Nastevitev v BIOS-u je pri DFI platah "malo morje" ampak dokler veliko ljudi uporablja to plato, je tudi podpora zanjo velika. Veliko je beta BIOS-ev in na raznih forumij je mogoče zaslediti kakšne so najprimernejše nastavitve za posamezne module rama. Sedaj ko imam DFI plato, kar ne bi mogel več živeti brez teh detaljnih nastavitev saj z njimi lahko do maximuma izkoristiš svoj ram.

kuglvinkl ::

BTW: MBM prepozna ti plati oz. njune senzorje?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

da kulgvinkl

LINK

tiborrr ::

Zadovoljen EpoX user here. Mam pa res probleme z MBMjem.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

kopriwa ::

enako pri meni (Epox 9NDA3+), sploh voltaže so zlo čudne (3.3V je pr men 2.6 itd.)

kuglvinkl ::

@tiborrr: kakšne težave z MBM-jem?
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabayt ali Epox?

Oddelek: Kaj kupiti
91149 (929) LordWorm
»

DRAM vodni blok by tiborrr (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
765529 (3248) tiborrr
»

Nf7

Oddelek: Strojna oprema
341697 (1207) pinx
»

Plata 939s, agp, NF3

Oddelek: Strojna oprema
231187 (981) LittleDevil
»

DFI nF3 za s939 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1157248 (5381) PrimozR

Več podobnih tem