» »

Nakup sistema A64 (S939)

Nakup sistema A64 (S939)

_spirit_ ::

Kupujem A64 sistem (3500+). Prebral sem si članek, vendar je ta napisan za socket 754. Zanimajo me naslednje stvari:
- na katero čipovje naj se osredotočim (nVidia ali VIA) in s tem katero matično mi priporočate?
- kateri ram se najbolj rezume z A64 sistemi? To pa zaradi tega, ker sem na forumu zasledil, da se GEIL in A64 ne razumeta ravno dobro.

Hvala!
  • spremenil: _spirit_ ()

Dr_M ::

- na katero čipovje naj se osredotočim (nVidia ali VIA) in s tem katero matično mi priporočate?

definitivno nvidia nforce3 250.
Epox ma novo hudo plato EPOX 9NDA3+ ki je verjetno najboljsa plata za S939 trenutno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Če se ti ne udi zverinsko, so nForce4 plate pred vrati (2 meseca IMO). Kartek test je danes objavljen na Anandu.
Your focus determines your reallity

_spirit_ ::

Dr_M: sej samo ta Epox plata in Abitova AV8 (vendar z via čipovjem) imata 2Ghz HTT. Asus A8V (nforce) in MSI neo2 P (VIA) pa 1Ghz HTT. Vsaj po temu kar sem razbral iz naslednjih strani:
MSI
Abit
Asus
Epox

Kuglvinkl: sem razmišljal tudi o nforce 4, samo kot sem videl, bodo zaenkrat podpirale samo PCI-express. O AGPju še ni sledi.

Boki_ ::

"Navaden" NF4 bo podpiral AGP in pa DDR1.
I'm back

_spirit_ ::

Kdaj pa misliš da bo nforce4 dobavljiv v naši bližnji okolici?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

Zheegec ::

Dr_M: sej samo ta Epox plata in Abitova AV8 (vendar z via čipovjem) imata 2Ghz HTT. Asus A8V (nforce) in MSI neo2 P (VIA) pa 1Ghz HTT. Vsaj po temu kar sem razbral iz naslednjih strani:

Samo maretinška fora, pri obeh je isto. Pač tudi nekdo napiše, da prodaja DDR 400 RAM, ali pa DDR 200MHz RAM, pa misliš da je drugi počasnejši, samo sta oba enako hitra :D
Anyway, počakaj na nForce4 IN 90nm Athlon64 3500+, ki se manj greje in je malo malo hitrejši kot 130nm Athlon64 3500+.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_spirit_ ::

@ALIEN3001: kdaj pa misliš da bosta nforce 4 in pa 90nm 3500+ dosegljiva? Zanima me zato, ker sem dobil dobro ponudbo za prodajo mojega sistema, pa je ne bi rad zamudil. Zato sprašujem. :\

Boki_ ::

Al pa raje še mal več počakaš in nabaviš eno hudo nf4 plato, ko se mal ulaufa proizvodnja in bodo dobri steppingi in "upočasnjeni" hitrejši proci zaradi povpraševanja po počasnejših, nabaviš takrat enga S939 3000+ in OC to eXtreme >:D .
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

Zheegec ::

V Sloveniji? Gotovo pred decembrom, mogoče pred izidom Half-Life2 :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

VASkO ::

hmm, jaz nekako ne vidim smisla cakat nforce4 resitve z AGP portom (ce to sploh bo). potem je to cisto enako kot nforce3 ultra, saj nima naprednejsega firewalla, niti SATA2. le PCIe je nov proti nforce3 ultra. poleg tega pa ma se ta najslabsa nforce4 neke dodatne omejitve (budget verzija pac), kolko sem bral razne previewe, ne bo prevec OC friendly. ce ze 4, pol ultra, drugace pa je to itak bolj evolucija kotrevolucija, se ne splaca cakat.

Boki_ ::

I'm back

_spirit_ ::

Ampak še vedno so to neuradni podatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

MEDENA ::

Še najbolje preverjeno je DFI NF3 250 + kak 3200+ + TCCD rami :D

Jeronimo ::

Dva meseca sem, dva meseca tja ... je leto naokoli - in računalnika nikoli ne kupiš.

Kot sem lahko razbral iz ananda, se NForce4 splača samo pri high-end uporabnikih.

Če ne je pa NF3 250 verjetno še vedno zelo dobra izbira.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeronimo ()

_spirit_ ::

Potem bom verjetno ostal kar na nforce3, pa bom pač matično zamenjal kadar bo nforce4 že malo bolj uveljavljena in lažje "dobavljiva".

VASkO ::

zakaj sploh kupovati nforce4 plato z agp portom (na katero bo treba se ziher cakati). na grobo je nforce4 itak nforce3 + PCIe (+SATA2+malo optimizirana mrezna -> samo to je le v Ultra in pa SLI verziji nabora, ki pa mislim, da bosta samo z PCIe graficnim portom in ne z AGP)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero osnovno ploščo za 939 podnožje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554272 (3138) rap3r
»

Pomoc pri nakupu plate in procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
281819 (1461) Racunalnik
»

Nakup maticne plosce in procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
211450 (1205) Jero
»

katera 939 maticna z NF3 chipsetom

Oddelek: Kaj kupiti
121948 (1579) hokuto
»

Katero plato za 939 priporocate (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604167 (2746) VASkO

Več podobnih tem